کد خبر : 435
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی دراختتامیه بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب:

خانه ملت: نباید وقت را در کشور صرف جدال‌های بلاوجه کرد

خانه ملت: نباید وقت را در کشور صرف جدال‌های بلاوجه کرد

دکتر لاریجانی تصریح کرد:نباید وقت را صرف جدال‌های بلاوجه کرد و باید با هم‌گرایی و هم‌افزایی از نعمت‌های موجود درکشور استفاده کرد. همچنین دراین رابطه لازم است از تلاش‌های وزیرفرهنگ و ارشاد اسلامی در برپایی این نمایشگاه تقدیر و تشکرکرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،دکترعلی لاریجانی امروز (شنبه، 25 اردیبهشت) در اختتامیه بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب با تبریک به مناسبت اعیاد شعبانیه به ویژه نیمه شعبان و ولادت امام زمان (عج) گفت: زمانی که امام زمان (عج) ظهور فرمایند رشد عقلانی در جامعه بشری حاصل می‌شود و افرادی که در حوزه فرهنگ و هنر فعالیت می‌کنند،چنین غافله ای را تا زمان ظهور آن حضرت هدایت می‌کنند.

 

روحیه مجاهدت گونه و پرتوان شهردار تهران قابل تقدیر است

رئیس مجلس شورای اسلامی با تشکر از زحمات شهرداری تهران در برپایی بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب در "شهر آفتاب "افزود: آقای قالیباف با همت عالی و خوش سلیقه‌گی این نمایشگاه را برپا کردند که این اقدام قابل تقدیر است و البته در کارهای دیگری نیز که در شهر تهران از سوی شهرداری صورت گرفته،روحیه مجاهدت گونه و پرتوان شهردار تهران قابل تقدیر است.

 

نباید وقت را در کشور صرف جدال‌های بلاوجه کرد

وی افزود:برای برپایی چنین نمایشگاه‌هایی باید همه با هم هماهنگ کار کنند و این هم افزایی باعث رشد جدی جامعه می‌شود،بنابراین برای پیشرفت جامعه باید با تعامل و همکاری کارها را انجام داد.

دکتر لاریجانی تصریح کرد:نباید وقت را صرف جدال‌های بلاوجه کرد و باید با هم‌گرایی و هم‌افزایی از نعمت‌های موجود درکشور استفاده کرد. همچنین دراین رابطه لازم است از تلاش‌های وزیرفرهنگ و ارشاد اسلامی در برپایی این نمایشگاه تقدیر و تشکرکرد.

 

وزیرفرهنگ و ارشاد خود اهل فرهنگ و هنر هستند

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد:نمایشگاه کتاب امسال در شرایط قابل قبولی برگزار شد و در همین رابطه ناشران و مردم از این نمایشگاه راضی بودند؛بنابراین برآیند کار وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و شخص وزیر در برپایی این نمایشگاه مثبت است؛البته از جمله اقدامات مثبت دیگر این وزارتخانه در سال جاری خلق فیلم‌های سینمایی پرمعنا نسبت به سال‌های گذشته بود که موارد این چنینی نشان از آن دارد که وزیرفرهنگ و ارشاد خود اهل فرهنگ و هنر هستند.

وی با اشاره به تمدن عمیق ایران اسلامی تصریح کرد: عده‌ای از کشورها تلاش دارند که نام "فارس" را از "خلیج فارس" حذف کنند،اما باید به آن‌ها گفت که فرهنگ ایران اسلامی را که نمی‌توانید حذف کنید و این تلاش‌های شما در جهت حذف "فارس" از "خلیج فارس" کودکانه است.

 

نابسامانی‌های اقتصادی و وجود تحریم‌ها در سال‌های گذشته فضا را برای نشر نامناسب کرده بود

دکترلاریجانی با اشاره به مهم‌ترین مشکلات در بخش کتاب،افزود:در بخش نشر سال‌های سختی را گذراندیم و یکی از بخش‌هایی که باعث می‌شود کتاب به آسانی در دسترس مردم قرار گیرد؛نشر است که به دلیل نابسامانی‌های اقتصادی و وجود تحریم‌ها در سال‌های گذشته فضا برای نشر نامناسب بود،اما به طور حتم شرایط برای این بخش طی سال‌های آینده بهتر خواهد بود.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد:متاسفانه سیستم توزیع در کشورمان همیشه دارای مشکلاتی بوده است و هنوز هم وضع بسامانی ندارد، البته ناشران یک طرحی را برای ارتقای بخش نشر آماده کرده اند که در "برنامه ششم توسعه" مطرح شود؛اما بهتر است این طرح پخته‌تر باشد و درخواست می‌کنیم که اتحادیه ناشران به ما در این زمینه کمک کند.

 

برای جهش در نشرکتاب و افزایش صادرات سیستم چاپ در کشور باید روزآمد باشد/لزوم تعهد به قوانین کپی رایت در کشور

وی با تاکید بر طراحی سیستم توزیع فراگیر در کشور،تصریح کرد:پس از طراحی این سیستم ،مجلس شورای اسلامی تسهیلات لازم در این زمینه را چه از صندوق توسعه ملی و چه از طریق سیستم های بانکی در اختیار ناشران قرار می‌دهد.

دکتر لاریجانی با بیان اینکه سیستم چاپ در ایران باید متناسب با شرایط امروز و روزآمد باشد،گفت: البته لازم است سرمایه‌گذاری‌های جدید در این بخش صورت گیرد و به طورحتم برای جهش در نشرکتاب و افزایش صادرات سیستم نشر و چاپ باید به روز شود.

 

دولت و مجلس برای در دسترس قرارگرفتن کتاب به صورت آسان از بخش نشر و چاپ حمایت می‌کند

رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: همچنین لازم است تعهد به قوانین کپی رایت در کشور مورد توجه قرار گیرد و به طور حتم مجلس آینده در این بخش به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی کمک خواهد کرد. همچنین دولت و مجلس برای در دسترس قرارگرفتن کتاب به صورت آسان در اختیار مردم از بخش نشر و چاپ حمایت می‌کند تا از این طریق چرخه مطلوب اقتصادی برای ناشران و اهل قلم فراهم شود.

لازم به ذکر است؛در این مراسم با حضور دکتر لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی، جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، قالیباف شهردار تهران، رئیس بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب و مشاور رئیس نمایشگاه از غرفه‌ها و ناشران برتر داخلی و خارجی در این نمایشگاه تقدیر شد.

همچنین رئیس مجلس شورای اسلامی با حضور در بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب از ایستگاه مترو شهر آفتاب و مجموعه این نمایشگاه بازدید کرد./

پایان پیام  

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  وزارت نیرو طرح درازمدتی برای صیانت از آب تهیه کند/ مبالغ تخصیص یافته برای رساندن آب شرب به روستاها نباید در جای دیگری هزینه شود

  سطح کنترل های مرزی ارتقا یافته است/ تاکید بر رصد مرزها برای جلوگیری از نفوذ دشمنان و عناصر ضدانقلاب

  آمریکایی‌ها در حال تخریب تار و پود برجام هستند/ مناطق آزاد اقتصادی دچار سقط جنین شده است

  تشریح نگاه ویژه اسلام به مسیحیت/ باید با اتحاد و تلاش تروریست ها را از منطقه خارج کرد

  ایجاد اشتغال از اولویت های برنامه ششم توسعه است/تاکید بر رفع مشکلات دریاچه ارومیه

  انتقاد از سکوت مدعیان حقوق بشر در برابر نسل‌کشی مسلمانان میانمار/لزوم ورود هیأت حقیقت یاب سازمان ملل برای بررسی اوضاع

  احترام جهانیان به منش سیاسی ایران با پذیرش دعوت جمهوری اسلامی برای حضور در مراسم تحلیف/ وزرا خود را وقف کشور کنند/ مجلس مطالبه گر و ناظر جدی است

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

  همدلی و اتحاد میان کشورهای منطقه ریشه تروریست را خشک می کند

  تعاملات بانکی کلید فعال شدن مراودات تجاری ایران و بلاروس/ همکاری های دو کشور در مجامع بین المللی مثبت است

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی