کد خبر : 4349
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

مهر/ لاریجانی: پزشک خانواده از امور پایه و موجب عدالت در سلامت است

مهر/ لاریجانی: پزشک خانواده از امور پایه و موجب عدالت در سلامت است

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از مواردی که ما برآن تاکید داریم و امیدواریم با دقت دنبال شود پزشک خانواده است که می‌دانم دکتر دستجردی برآن اهتمام ویژه‌ای دارد، زیرا این هم از امور پایه‌ای وزارت بهداشت برای سلامت مردم است.

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر علی لاریجانی در مراسم دانش آموختگان دانشگاه علوم پزشکی تهران اظهار داشت: پزشک خانواده نوعی عدالت بهداشتی را در کشور می‌تواند تامین کند. امیدواریم این مسئله پیگیری و عام شود و در همه کشور بسط پیدا کند.

وی گفت: یکی از ارکان تکامل یک اجتماع داشتن حکیمانی است که جامعه را از نظر سلامت به پیشرفت برسانند.

لاریجانی با قدردانی از وزیر بهداشت گفت: دکتر دستجردی که ظاهرا از آقایان وزرا هم جلو زده و اهتمام ویژه‌ای به کار بهداشت و درمان در کشور دارند و من شاهد تلاش‌هایشان در زمینه‌های مختلف در تدوین برنامه‌ی 5 ساله و همچنین بودجه سالانه در مجلس کشور بودم.

رئیس قوه مقننه خطاب به دانش آموختگان دانشگاه افزود: برای شما دانش ‌موختگان دانشگاه هم باعث افتخار است که در بهترین دانشگاه علوم پزشکی در ایران تحصیل کردید و امروز روز مهمی برای شما هست و امیدواریم که ان شاءاله در زندگی‌تان آیین اصیل پزشکی را به کار ببندید و بتوانید فرد فرهیخته ای در جامعه باشید.

لاریجانی افزود: تمام شئون یک پزشکی باشید که از جهات مختلف به نیازهای کشور توجه دارید. سمبل شما باید شخصیت‌های چون ابن‌سینا باشد که طبیب حاذق و حکیم مسلطی در فنون مختلف بود و خب جایگاه مرتفعی هم داشت. این جشن برای این است که شما اتصالی با این عالم معنا که عالم بعثت است پیدا کنید و فرخندگی شروع کار شما با این شب بسیار ارزشمند است و ان شاءالله بر شما خانواده‌های شما مبارک باشد و زندگی موفقی را در پیش داشته باشد.

6000 میلیارد علاوه بر بودجه متعارف وزارت بهداشت
 
رئیس مجلس با اشاره به اقدامات انجام شده در مجلس برای حوزه‌ سلامت گفت: خوشبختانه در سالهای اخیر با تلاش وزیر بهداشت و مجلس کارهای خوبی برای وزارت بهداشت درنظر گرفته شد. در قانون برنامه شورای عالی سلامت و سازمانی برای بیمه سلامت در نظر گرفته شد و همچنین همین سال جاری هم برای اینکه مساله پزشکی و سلامت از مسائل عمده جامعه است مجلس علاوه بر بودجه‌های متعارف در زمینه بهداشت و درمان که از رشد برخوردار بود 6 هزار میلیارد تومان را هم در نظر گرفتیم تا از هدفمندکردن یارانه‌ها در اختیار وزارت بهداشت گذاشته شود. برای اینکه  بیمارستانها و بخشهای دولتی کشور بتوانند بیماران را به صورت رایگان مداوا کنند و این یک گام بسیار مهم برای کشور است.

وی ادامه داد: در سال گذشته هم علاوه بر بودجه متعارفی که برای وزارت بهداشت بود برحسب نیازهایی که احساس شد این وزراتخانه برای امور عمران و تجهیز بیمارستانها سه هزار میلیارد تومان از مازاد درآمد ارز را در اختیار وزارت بهداشت قرار خواهد داد تا بتواند بیمارستانهای خودش را تجهیز کند و سرویس بهتری به بیماران بدهد. گامهای مهمی هم سال 90 و هم 91 برای وزارت بهداشت برداشته شد و امیدواریم که به درستی هزینه و باعث شود بیمارستانها بتوانند خدمات خودشان را بهتر ارائه دهند.

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  وزارت نیرو طرح درازمدتی برای صیانت از آب تهیه کند/ مبالغ تخصیص یافته برای رساندن آب شرب به روستاها نباید در جای دیگری هزینه شود

  سطح کنترل های مرزی ارتقا یافته است/ تاکید بر رصد مرزها برای جلوگیری از نفوذ دشمنان و عناصر ضدانقلاب

  آمریکایی‌ها در حال تخریب تار و پود برجام هستند/ مناطق آزاد اقتصادی دچار سقط جنین شده است

  تشریح نگاه ویژه اسلام به مسیحیت/ باید با اتحاد و تلاش تروریست ها را از منطقه خارج کرد

  ایجاد اشتغال از اولویت های برنامه ششم توسعه است/تاکید بر رفع مشکلات دریاچه ارومیه

  انتقاد از سکوت مدعیان حقوق بشر در برابر نسل‌کشی مسلمانان میانمار/لزوم ورود هیأت حقیقت یاب سازمان ملل برای بررسی اوضاع

  احترام جهانیان به منش سیاسی ایران با پذیرش دعوت جمهوری اسلامی برای حضور در مراسم تحلیف/ وزرا خود را وقف کشور کنند/ مجلس مطالبه گر و ناظر جدی است

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

  همدلی و اتحاد میان کشورهای منطقه ریشه تروریست را خشک می کند

  تعاملات بانکی کلید فعال شدن مراودات تجاری ایران و بلاروس/ همکاری های دو کشور در مجامع بین المللی مثبت است

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی