کد خبر : 4342
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

آریا/ لاريجاني:حل مشکلات کارکنان مجلس بدون توجه به حرف متلک گويان پيگيري شود

آریا/ لاريجاني:حل مشکلات کارکنان مجلس بدون توجه به حرف متلک گويان پيگيري شود

خبرگزاري آريا - رئيس مجلس شوراي اسلامي با بيان اينکه معاونت اجرايي نهاد قانونگذاري حل مشکلات کارکنان را براساس قانون پيگيري کند، گفت: اين معاونت به حرف متلک گويان توجهي نکند.

به گزارش خبرگزاري آريا ، علي لاريجاني صبح امروز (سه شنبه 30 خرداد) در جمع کارکنان مجلس شوراي اسلامي ضمن تبريک اعياد ماه رجب و شعبان گفت: برخي در ابتداي مجلس نهم همه بودجه هاي جاري و عمراني مجلس را تقسيم بر تعداد 290 نماينده کردند و گفتند به هر نماينده 470 ميليون تومان مي‌رسد.

نماينده مردم قم در مجلس شوراي اسلامي افزود: اگر حرف متلک گويان را مبني قرار دهيم، بودجه عمراني دولت 150 هزار ميليارد تومان است که اگر تقسيم بر تعداد وزرا شود به هر وزير نزديک به 10 هزار ميليارد تومان مي رسد بنابراين بيان چنين حرف هايي درست نيست.

وي افزود: نمايندگان مجلس در قياس با دستگاه هاي دولتي امکانات کمي دارند آنها نه ساختمان دارند و نه راننده‌اي که آنها را جابجا کند؛ هم اکنون در تهران 2 يا 3 نماينده در يک اتاق هستند و وقتي نمايندگان به حوزه‌هاي انتخابيه مي روند دفتري ندارند که به مطالبات مردم پاسخ بگويند.

رئيس مجلس شوراي اسلامي تصريح کرد: اگر يک نماينده‌اي با وزير يا معاون وي براي تصويب يک قانوني بخواهد مشاوره کند جايي جز راهروهاي مجلس نيست که آنها جلسه بگذارند؛ گاهاً به دليل نبود امکانات به نمايندگان گفته مي شود تا آنها دفتري را در حوزه‌هاي انتخابيه خود اجاره کنند بنابراين اخلاقي نيست که برخي با متلک گويي کار کارمندان مجلس و نمايندگان را تخفيف مي دهند.

وي ادامه داد: اگر متلک گويان نبوغي در اداره کشور دارند همان را بيان کنند و کار ديگران را تخفيف ندهند اين پرده دري‌ها درست نيست چرا که نه در پيشگاه خداوند قابل قبول است و نه مردم چنين حرف هايي را مي پذيرند.

لاريجاني تأکيد کرد: معاونت اجرايي مجلس و مديران زير مجموعه آن مطابق ضوابط قانوني مشکلات کارکنان و بازنشستگان مجلس را دنبال کنند تا در فضايي از مودت و عقلانيت دردهاي آنها برطرف شود چون در غير اين صورت کارمندي که درون خانواده اش مشکلات زياد باشد خدمات درستي را نمي تواند عرضه کند.

رئيس مجلس شوراي اسلامي يادآور شد: مديران مجلس به حرف هاي متلک گويان توجهي نکنند و با افتخار به مشکلات کارکنان گوش فرا دهند و تا جايي که امکان دارد دغدغه هاي آنها را برطرف کنند البته در بعضي از جاها هزينه‌هاي اضافي است که بايد صرفه جويي شود تا اعتبارات به حل مشکلات کارکنان اختصاص پيدا کند.

وي پيگيري مسکن کارمندان را ضروري خواند و گفت: اين مساله از طريق مسکن مهر يا طرح هاي ديگر پيگيري شود تا در پايان مجلس نهم ديگر دغدغه اي در اين باره وجود نداشته باشد.

رئيس مجلس شوراي اسلامي تأکيد کرد: امکانات رفاهي مجلس فقير است اما پيگيري شود تا از امکانات موجود کشور کارکنان نهاد قانونگذاري بتوانند استفاده کنند.

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی