کد خبر : 4330
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

خانه ملت/ لاریجانی: سرمایه گذاری در میادین مشترک از اولویت های کشور است

خانه ملت/  لاریجانی: سرمایه گذاری در میادین مشترک از اولویت های کشور است

 رئیس مجلس شورای اسلامی با تأکید بر ضرورت سرمایه گذاری در میادین مشترک گفت: از نظر منافع ملی کشور توجه به این حوزه باید جزء اولویت های سرمایه گذاری در کشور باشد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، علی لاریجانی در نشست علنی امروز (یکشنبه ۴ تیر) مجلس شورای اسلامی بعد از پایان ارائه گزارش وزیر نفت، افزود: ما باید در مجلس وزارت نفت را مورد حمایت قرار دهیم. در شرایط فعلی که نوک فلش زورگویان بین المللی به سمت اقدامات وزارت نفت است از این جهت اقتضا می کند که در داخل کشور در زمینه بودجه و سرمایه گذاری ها به وزارت نفت اعم از شرکت نفت و گاز کمک کنیم تا امکان اجرای پروژه ای مهم را داشته باشند.

وی درباره سرمایه گذاری ها در میادین مشترک گفت: از منظر منافع ملی کشور باید جزء اولویت های سرمایه گذاری در کشور باشد چون طرف های دیگر از این منابع بهره برداری می کنند که با توجه به محدودیت هایی وزارت نفت ضرورت دارد راه هایی برای سرمایه گذاری فراهم شود.

لاریجانی تأکید کرد: خوشبختانه در بودجه سال ۹۱ هم در سهم وزارت نفت و هم برداشت از صندوق توسعه و هم اوراق مشارکت ارزی امکاناتی برای وزرای نفت تهیه شد که امید می رود دولت کمک کند تا این مصوبه به اجرا در بیاید.

وی افزود: این از نکاتی است که در میادین و مخازن مشترک سرمایه گذاری جدی تری داشته باشیم.

لاریجانی با تأکید بر ضرورت استفاده از گروه های خبره و مهندسان مبتکر و شرکت های فعال در حوزه نفت تصریح کرد: طبق اطلاعات موجود وزارت نفت در این زمینه اقداماتی را انجام داده است هر چه وزارت نفت بتواند سهم شرکت های داخلی را افزایش دهد آورده کشور در آینده بیشتر شده ضمن اینکه تجاوبی به فرمایش مقام معظم رهبری که امسال را سال رونق تولید داخل نامگذار کردند.

رئیس مجلس شورای اسلامی توجه به اجرای اصل ۴۴ را از دیگر نکات مهم خواند و تأکید کرد: اجرای سیاست های کلی اصل ۴۴ از مواردی است که به طور حتم باید در بخش های مختلف شرکت نفت و گاز مورد توجه قرار بگیرد که البته توجه به این موضوع در حوزه پتروشیمی از اهمیت بیشتری برخوردار است.

لاریجانی تأکید کرد: البته در این زمینه گام هایی برداشته شده که اگر سرعت کافی داشته باشیم امکان استفاده بهتر از صندوق توسعه ملی وجود دارد لذا خصوصی سازی در این زمینه به نفع بخش نفت و گاز خواهد بود.

نماینده مردم قم در مجلس نهم افزود: دوستان در وزارت نفت تلاش کنند تا بخش راهبردی انرژی نیز مدون شود تا پایه کار برای دوره های مختلف باشد البته در مورد اساسنامه شرکت گاز و پتروشیمی باید وزارت نفت اقدامات لازم را داشته باشد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در مورد تذکرات بعضی از نمایندگان مبنی بر اقدامات وزارت نفت در نقاط مختلف کشور یادآور شد: از وزیر نفت انتظار می رود به همکاران خود توصیه کنند تا پیگیری های لازم را داشته باشند./

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  منابع مالی جهت تکمیل پروژه های آبرسانی تحت فشار تأمین شود/ ضرورت هماهنگی وزارتخانه‌های نیرو و کشاورزی برای حل معضل دریاچه ارومیه

  افزایش ایمنی خودروها پیش شرط مجلس برای حمایت از صنعت خودروسازی/تولید و صادرات رونق نیابد،اشتغالزایی افزایش نمی‌یابد

  بازدید دکتر لاریجانی از گروه صنعتی ایران‌خودرو / افتتاح خط تولید دنا پلاس توربو و پژو ۲۰۷i صندوقدار

  بخش خصوصی ناجی دولت حجیم شود/ تشریح راهکارهای توسعه اقتصادی روستا در گیلان

  استان گیلان به سمت صنعتی شدن حرکت کند/ توجه ویژه مجلس به پروژه احداث راه آهن و اصلاح وضعیت تالاب‌های گیلان

  طرح‌های عمرانی نیمه‌تمام به ارزش ۵۰۰هزارمیلیاردتومان نیاز به ورود بخش خصوصی دارد

  ریشه تروریسم در منطقه به خاطر وجود روحیه اشغال است/ میرزا کوچک خان مانع دخالت خارجی شد

  پرده دری برخی کشورهای منطقه در همکاری با رژیم صهیونیستی به جهان اسلام خسارت زد/ مشوق های پایدار برای صادرات در جریان بررسی بودجه تعیین می کنیم

  پایبندی طرفین برجام برای آینده امنیت جهانی و منطقه مفید است

  رئیس مجلس به رشت سفر می کند

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی