کد خبر : 4329
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکترلاریجانی در مراسم تجلیل از کارکنان و نمایندگان جانباز مجلس:

فرهنگ جانبازی موتور محرک فرهنگ کشور است

فرهنگ جانبازی موتور محرک فرهنگ کشور است

مهمترین اولویت کشور رسیدگی به مسائل اقتصادی است

دکترعلی لاریجانی در مراسم تجلیل از نمایندگان جانباز و ایثارگر مجلس که صبح امروز (۵ تیر) در محل کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی برگزار شد، در سخنانی افزود: در بدنه مجلس ۶۲ نفر از جانبازان و ایثارگران ۸ سال دفاع مقدس حضور دارند که می‌توان گفت توسعه فرهنگ جانبازی در کشور موتور محرک فرهنگ جامعه است که این مهم در مجلس نهم بروز و ظهور یافته است.
وی با بیان خصوصیات امام سجاد (ع)، ایشان را فردی متقی و رواج‌دهنده فرهنگ دعایی در بین شیعیان معرفی کرد و اظهار داشت: یکی از مهمترین خصوصیاتی که همواره در احادیث نقل شده از آن امام به ما رسیده فرهنگ دعا و نیایش با پروردگار است که این مساله موجب تعالی روح و جسم بشر می‌شود.
رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه تاکید کرد: یکی دیگر از مواردی که همواره امام سجاد (ع) به ما گوشزد می‌کند این است که قدر سرمایه‌های زندگی و وجودی خود را بدانیم و از آنها در جهت تعالی معنوی بهره گیریم، به طوری که ایشان معتقد است فردی که خود را پست و فرومایه پندارد هیچ جایگاهی در نزد خداوند ندارد.
لاریجانی در ادامه رستگاری در دنیا و آخرت را در گرو پرستش خداوند متعال دانست و افزود: از مهمترین مواردی که همواره در صحیفه سجادیه و رساله عقود امام سجاد (ع) آمده است، توصیه و سفارش به پرستش خداوند متعال است زیرا این مسئله سعادت دنیا و آخرت را برای بشر به ارمغان می‌آورد.
نماینده مردم قم در مجلس نهم در ادامه سخنانش حضور جمع کثیری از نمایندگان جانباز و ایثارگر در مجلس نهم را موجب مباهات و افتخار نظام و ملت دانست و تاکید کرد: با توجه به اینکه بیش از یک‌پنجم نمایندگان در مجلس نهم به زیور جانبازی آراسته شده‌اند، این موضوع در یکپارچگی و متعهد بودن نمایندگان تاثیر بسزایی داشته و به تصویب قوانین در چارچوب انقلاب و نظام بیش از دوره‌های گذشته کمک خواهد کرد.
وی افزود: پس از دیدار نمایندگان مجلس نهم با مقام معظم رهبری (مدظله العالی) وظایف سنگینی بر دوش هیات رئیسه و نمایندگان مردم در این دوره قرار داده شده است به طوری که صلاح و مصلحت کشور، نظام و نمایندگان در پیروی از منویات معظم‌له می‌باشد.
رئیس نهاد قانونگذاری کشور در ادامه سخنانش به حضور فرزندان شهدا در جمع نمایندگان مجلس اشاره کرد و گفت: حضور فرزندان شهیدان در بدنه نمایندگان جزو افتخارات و سرمایه‌های این دوره است که این موضوع قدرت و سرمایه‌ای بزرگ برای قوه مقننه در راستای تصویب قوانین کارآمد از سوی افرادی متعهد به نظام و مومن محسوب می‌شود.
لاریجانی در بخش دیگری از سخنانش اولویت اصلی کشور را مسائل اقتصادی دانست و تاکید کرد: در حال حاضر مهمترین اولویت کشور رسیدگی به مسائل اقتصادی است، به طوری که دشمنان نظام و انقلاب نیز بر روی آن تمرکز کرده‌اند.
رئیس نهاد قانونگذاری در ادامه اضافه کرد: رسیدگی به تمامی مسائل جامعه از وظایف قوه مقننه است، اما در حال حاضر اولویت اول کشور مسائل اقتصادی است که نمایندگان باید دردمندانه مشکلات را بیان کرده و طبیبانه نسبت به حل آنها با نظر کارشناسان در دولت و مراکز پژوهشی اقدام کنند./
 

کلید واژه :

دکترعلی لاریجانی

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

  همدلی و اتحاد میان کشورهای منطقه ریشه تروریست را خشک می کند

  تعاملات بانکی کلید فعال شدن مراودات تجاری ایران و بلاروس/ همکاری های دو کشور در مجامع بین المللی مثبت است

  جهان امروز نیازمند عقلانیت عمومی است / بحران‌های تروریستی تنها با همگرایی همه کشورها حل می شود

  ایران علاقه مند به تسریع در پیشبرد همکاری های اقتصادی با کره جنوبی است

  ایران علاقه مند به گسترش همکاری های اقتصادی با کشورهای اسلامی است

  سیاست ایران گسترش روابط با کشورهای آفریقایی است/لزوم ارتقاء همکاری های دو کشور در حوزه دارویی و درمانی

  زنگبار از تجارب ایران در حوزه فنی و حرفه ای و آموزش عالی بهره بگیرد

  امنیت پایدار ایران زمینه ساز توسعه روابط با ماداگاسکار است/آمادگی جمهوری اسلامی برای گسترش همکاری های اقتصادی

  انتقاد از خبر کذب معامله وزرا با مجلس برای حضور در کابینه/ مزاح دکتر لاریجانی با طبابت قاضی زاده هاشمی برای سیاسیون

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی