کد خبر : 4315
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

واحدمرکزی خبر/ لاریجانی : مشکل گرانی از کاستی تدبیر درونی رنج می برد

واحدمرکزی خبر/ لاریجانی : مشکل گرانی از کاستی تدبیر درونی رنج می برد

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: مهمترین اولویت مجلس باید تمرکز در ساماندهی وضع اقتصادی و کمک به دولت در تصمیم گیری به قاعده است.

به گزارش واحد مرکزی خبر ، لاریجانی در آغاز جلسه علنی امروز مجلس افزود: مشکل گرانی که این روزها در مایحتاج مردم نظیر نان، شیر، گوشت و مسکن بروز کرده است، جدای از خصومت دشمنان خارجی از کاستی تدبیر درونی رنج می برد.
وی تصریح کرد: وقتی مجلس در موضوع هدفمندی یارانه ها اصرار داشت که 30 درصد درآمد به تولید کشور کمک و نیز این مسیر با شیب ملایم طی شود ، سلیقه ای تاکتیکی نبود بلکه این تصمیم با بررسی عمیق کارشناسی گرفته شد تا تولید  کنندگان محصولات دامی، کشاورزی و صنعت با وضع فعلی مواجه نشوند.
لاریجانی گفت: از این رو معتقدم مهمترین مسئله ای که مجلس و کمیسیون ها و مرکز پژوهش ها باید به عنوان اولویت ملی برای خود در نظر گیرند، تمرکز در ساماندهی وضع اقتصادی و کمک به دولت در تصمیم گیری بقاعده است.
رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: در هفته سرکشی نمایندگان به حوزه های انتخابیه نیز با مسئولان دولتی جلساتی برای کنترل وضع بازار به ویژه در زمینه نان، شیر و گوشت تشکیل و منجر به پرداخت یارانه بیشتر برای نان شد و در سایر موارد هم بحث های کارشناسی خوبی مطرح شد که باید با همت جدی اجرا شود.
لاریجانی گفت: لازم است وزیر صنعت، معدن و تجارت سریع تر در این موارد گام بردارد و زمینه آرامش جامعه را فراهم کند.
وی ادامه داد: البته برای رفع مسئله گرانی باید به ریشه های آن توجه کرد و کمیسیون های برنامه و بودجه و کمیسیون اقتصاد نیز با حضور مسئولان اجرایی، بررسی های لازم را در بعد کلان اقتصادی انجام دهد.
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: لازم است کمیسیون کشاورزی با توجه به اهمیت دسترسی مردم به مایحتاج اولیه با حضور وزرای مربوط مستمرا بر قیمت ها نظارت و کنترل داشته باشد و با روحیه همکاری با مسئولان دولتی در حل مسئله گرانی اهتمام جدی کند و گزارش آن را به مجلس بدهد .
لاریجانی افزود: همین را به کمیسیون صنایع هم توصیه می کنم زیرا بخش های مهمی از صنعت با آسیب هایی مواجه است که حل این مشکلات طبقه بندی و با حضور مسئولان مربوط رسیدگی و نهایتا برای رونق تولید کارخانه ها تلاش شود و اگر نیازمند مصوباتی در مجلس هم بود ارائه شود .
وی ادامه داد: گرچه با تصویب بسته حمایت از تولید در بودجه سال91 ، مهمترین رکن روان سازی تولید در مقام اجراست که این کار باید با نظارت مستمر کمیسیون صورت گیرد و گزارش آن به مجلس داده شود.
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: نکته مهمی که همه همکاران و کمیسیون ها قطعا توجه دارند، چیزی است که از مجموعه رفتاری کشورهای استکباری در این مرحله از انقلاب قابل کشف است و آن ایجاد رخوت و یاس در بعد اقتصادی کشور و یافتن علامت هایی نظیر گرانی است تا آن را به عنوان توفیق روش های مزورانه و زورگویانه خود تبلیغ کنند.
وی افزود: ظهور این مشکلات باید عزم ما را در حرکت مجاهدانه اقتصادی برای رفع نیازهای مردم مضاعف کند و روحیه همکاری و تعاون میان دولت و مجلس مسلط بر سایر حواشی باشد.
لاریجانی تاکید کرد: البته در همه احوال رعایت ضوابط قانونی مبنای کار است و اگر با توجه به شرایط لازم باشد ضوابط قانونی را تغییر می دهیم .
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: از دولت می خواهم واقع بینانه به موضوع گرانی توجه تام و در این زمینه تلاش مجدانه کند .
 

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  ایران همیشه پشتیبان فلسطین بوده است/ دشمنان تلاش دارند حماس را گروهی بی‌تأثیر جلوه دهند

  سالانه حداکثر ۲۰ هزار نفر از معافیت های مرتبط با ایثارگران بهره مند می شوند/ تشریح شرایط معافیت

  اظهارات اخیر آمریکایی‌ها برای مشروعیت سازمان ملل نگران‌کننده است/عدم پایبندی آمریکا به توافق‌های بین‌اللملی در شورای امنیت بررسی شود

  راهبرد آمریکا بازی با تروریسم است و نه مبارزه با آن/باید نسبت به حضور آمریکا و ناتو در منطقه خود حساس باشیم

  دکتر لاریجانی:تحریم آمریکا علیه روسیه و ایران خلاف قواعد بین‌المللی است/ماتونیکو:در پایبندی ایران به برجام نباید هیچ شبهه‌ای داشته باشیم

  تاکید بر نتایج مثبت همکاری ایران و روسیه در مبارزه با تروریسم/ نقض مکرر توافق هسته ای از سوی آمریکا

  اظهارات ترامپ به اعتبار آمریکایی ها لطمه می زند/موضوعات را با دقت رصد و مطابق منافع ملت تصمیم می گیریم

  تک روی آمریکا در برجام به ضررشان تمام می شود/ مواضع آمریکا در صحنه بین‌الملل جدی گرفته نمی‌شود

  تشریح دلایل سفر به روسیه/برنامه ریزی برای حضور دردو کنفرانس مسائل امنیتی و بین‌المجالس جهانی

  بازارچه‌های مرزی برای تبادلات تجاری و اقتصادی ایجاد شود

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی