کد خبر : 4315
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

واحدمرکزی خبر/ لاریجانی : مشکل گرانی از کاستی تدبیر درونی رنج می برد

واحدمرکزی خبر/ لاریجانی : مشکل گرانی از کاستی تدبیر درونی رنج می برد

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: مهمترین اولویت مجلس باید تمرکز در ساماندهی وضع اقتصادی و کمک به دولت در تصمیم گیری به قاعده است.

به گزارش واحد مرکزی خبر ، لاریجانی در آغاز جلسه علنی امروز مجلس افزود: مشکل گرانی که این روزها در مایحتاج مردم نظیر نان، شیر، گوشت و مسکن بروز کرده است، جدای از خصومت دشمنان خارجی از کاستی تدبیر درونی رنج می برد.
وی تصریح کرد: وقتی مجلس در موضوع هدفمندی یارانه ها اصرار داشت که 30 درصد درآمد به تولید کشور کمک و نیز این مسیر با شیب ملایم طی شود ، سلیقه ای تاکتیکی نبود بلکه این تصمیم با بررسی عمیق کارشناسی گرفته شد تا تولید  کنندگان محصولات دامی، کشاورزی و صنعت با وضع فعلی مواجه نشوند.
لاریجانی گفت: از این رو معتقدم مهمترین مسئله ای که مجلس و کمیسیون ها و مرکز پژوهش ها باید به عنوان اولویت ملی برای خود در نظر گیرند، تمرکز در ساماندهی وضع اقتصادی و کمک به دولت در تصمیم گیری بقاعده است.
رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: در هفته سرکشی نمایندگان به حوزه های انتخابیه نیز با مسئولان دولتی جلساتی برای کنترل وضع بازار به ویژه در زمینه نان، شیر و گوشت تشکیل و منجر به پرداخت یارانه بیشتر برای نان شد و در سایر موارد هم بحث های کارشناسی خوبی مطرح شد که باید با همت جدی اجرا شود.
لاریجانی گفت: لازم است وزیر صنعت، معدن و تجارت سریع تر در این موارد گام بردارد و زمینه آرامش جامعه را فراهم کند.
وی ادامه داد: البته برای رفع مسئله گرانی باید به ریشه های آن توجه کرد و کمیسیون های برنامه و بودجه و کمیسیون اقتصاد نیز با حضور مسئولان اجرایی، بررسی های لازم را در بعد کلان اقتصادی انجام دهد.
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: لازم است کمیسیون کشاورزی با توجه به اهمیت دسترسی مردم به مایحتاج اولیه با حضور وزرای مربوط مستمرا بر قیمت ها نظارت و کنترل داشته باشد و با روحیه همکاری با مسئولان دولتی در حل مسئله گرانی اهتمام جدی کند و گزارش آن را به مجلس بدهد .
لاریجانی افزود: همین را به کمیسیون صنایع هم توصیه می کنم زیرا بخش های مهمی از صنعت با آسیب هایی مواجه است که حل این مشکلات طبقه بندی و با حضور مسئولان مربوط رسیدگی و نهایتا برای رونق تولید کارخانه ها تلاش شود و اگر نیازمند مصوباتی در مجلس هم بود ارائه شود .
وی ادامه داد: گرچه با تصویب بسته حمایت از تولید در بودجه سال91 ، مهمترین رکن روان سازی تولید در مقام اجراست که این کار باید با نظارت مستمر کمیسیون صورت گیرد و گزارش آن به مجلس داده شود.
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: نکته مهمی که همه همکاران و کمیسیون ها قطعا توجه دارند، چیزی است که از مجموعه رفتاری کشورهای استکباری در این مرحله از انقلاب قابل کشف است و آن ایجاد رخوت و یاس در بعد اقتصادی کشور و یافتن علامت هایی نظیر گرانی است تا آن را به عنوان توفیق روش های مزورانه و زورگویانه خود تبلیغ کنند.
وی افزود: ظهور این مشکلات باید عزم ما را در حرکت مجاهدانه اقتصادی برای رفع نیازهای مردم مضاعف کند و روحیه همکاری و تعاون میان دولت و مجلس مسلط بر سایر حواشی باشد.
لاریجانی تاکید کرد: البته در همه احوال رعایت ضوابط قانونی مبنای کار است و اگر با توجه به شرایط لازم باشد ضوابط قانونی را تغییر می دهیم .
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: از دولت می خواهم واقع بینانه به موضوع گرانی توجه تام و در این زمینه تلاش مجدانه کند .
 

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  منابع مالی جهت تکمیل پروژه های آبرسانی تحت فشار تأمین شود/ ضرورت هماهنگی وزارتخانه‌های نیرو و کشاورزی برای حل معضل دریاچه ارومیه

  افزایش ایمنی خودروها پیش شرط مجلس برای حمایت از صنعت خودروسازی/تولید و صادرات رونق نیابد،اشتغالزایی افزایش نمی‌یابد

  بازدید دکتر لاریجانی از گروه صنعتی ایران‌خودرو / افتتاح خط تولید دنا پلاس توربو و پژو ۲۰۷i صندوقدار

  بخش خصوصی ناجی دولت حجیم شود/ تشریح راهکارهای توسعه اقتصادی روستا در گیلان

  استان گیلان به سمت صنعتی شدن حرکت کند/ توجه ویژه مجلس به پروژه احداث راه آهن و اصلاح وضعیت تالاب‌های گیلان

  طرح‌های عمرانی نیمه‌تمام به ارزش ۵۰۰هزارمیلیاردتومان نیاز به ورود بخش خصوصی دارد

  ریشه تروریسم در منطقه به خاطر وجود روحیه اشغال است/ میرزا کوچک خان مانع دخالت خارجی شد

  پرده دری برخی کشورهای منطقه در همکاری با رژیم صهیونیستی به جهان اسلام خسارت زد/ مشوق های پایدار برای صادرات در جریان بررسی بودجه تعیین می کنیم

  پایبندی طرفین برجام برای آینده امنیت جهانی و منطقه مفید است

  رئیس مجلس به رشت سفر می کند

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی