کد خبر : 4311
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

ایرنا/ اگر می خواهیم راه شهید بهشتی پایدار بماند باید در پرتو ولایت حركت كنیم

ایرنا/ اگر می خواهیم راه شهید بهشتی پایدار بماند باید در پرتو ولایت حركت كنیم

رشت- رییس مجلس شورای اسلامی در جمع خانواده های شهدای استان گیلان به مناسبت سالروز گرامیداشت شهدای هفتم تیر گفت: اگر می خواهید راه و مسلك شهید بهشتی پایدار بماند باید در پرتو ولایت حركت كرد.
 
به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا، \'علی لاریجانی\' عصر امروز - چهارشنبه - با حضور در جمع خانواده های شهدای استان گیلان در مصلی امام خمینی (ره) رشت، طی سخنانی با اشاره به سالگرد هفتم تیر و شهادت 72 تن از اعضای حزب جمهوری اسلامی به تطبیق زمان واقعه هفت تیر در سال 60 و شرایط امروزی ایران اسلامی پرداخت و گفت: شرایط امروز ایران با گذشته بسیار متفاوت است اما در عین حال یك تشابه وجود دارد و آن اینكه همانطور كه درگذشته آمریكا و سران استكبار تلاش داشتند كه ایران را از سر راه بردارند اكنون نیز به طرق متفاوت فشارهایی را به ایران متحمل می كنند.

رییس مجلس شورای اسلامی همچنین با اشاره به پروسه تحولات در ایران در قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشت: هرچقدر این دستاوردهای عظیم ایران پس از انقلاب اسلامی پربارتر شد همواره غرب تهدیدها را علیه ایران افزایش داد.

وی در ادامه دربخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حركت های شخصیت های بزرگی مانند شهید بهشتی، باهنر، مفتح، مطهری، رجایی و شهدای محراب كه از استوانه های نظام جمهوری اسلامی به شمار می رفتند، گفت، انگشت اشاره دشمنان به سمت این اشخاص بود تا بتوانند با ترور این شخصیت ها كمر انقلاب را بشكنند.

لاریجانی در این باره افزود: هرچند ایران با یك سری چالش ها مواجه شد چراكه این اشخاص به لحاظ فكری از نیروهای كارآمد نظام جمهوری اسلامی محسوب می شدند اما هنوز غرب نتوانسته است با ایران مقابله كند.

وی هم چنین درباره وقایع سال 60 گفت ، تدابیر امام (ره) در این پروسه توانست باری از فشارها را كم كند و نظام جمهوری اسلامی به رغم توطئه های غرب با پشتوانه مردمی، حفظ شود.

وی با اشاره به فشارهایی كه از بدو انقلاب یه ایران تحمیل شد، افزود: در این دوران 250 هزار شهید دادیم و این سختی را همه ملت ایران به خصوص خانواده شهدا متحل شدند اما به پشتوانه همین شهدا تلاش های غرب با شكست مواجه شد و توانستیم با یك مجاهدت درونی دست به یك حركت خودكفایی بزنیم و با تكیه بر همین توانستیم استقلال خود را حفظ كنیم.

** باید از سایش های سیاسی پرهیز كرد

نماینده مردم قم همچنین با تاكید بر اینكه ولایت فقیه كه همواره ستون و استقرار نظام و ارتقای جایگاه ایران می باشد، خاطر نشان كرد: ما در داخل كشور باید تمام تمركز خود را برروی حل مسایل و مشكلات كشور از جمله بعد اقتصادی آن بگذرایم و از سایش های سیاسی كه مانع رشد اقتصادی كشور می شوند پرهیز كنیم.

** افزایش تحریم ها نشانه افزایش قدرت ایران در منطقه است

وی افزود: امروزه غرب در مساله هسته ای آخرین اقدام خود را كه همان افزایش تحریم ها علیه ایران بود، بكار گرفت كه به گارگیری این اقدامات از سوی غرب نشان از نفوذ ایران در منطقه ، افزایش قدرت ایران و ایستادگی در مقابل استكبار می باشد.

وی دربخش دیگری از سخنان خود ضمن با اهمیت دانستن رونق اقتصادی در كشور اظهار داشت: تمام مسئولین باید تلاش كنند تا با توجه به سال تولید ملی به بررسی ریشه ای معضلات اقتصادی بپردازیم تا غرب از این مساله به عنوان یك اختلاف در داخل نظام سوء استفاده نكند.

** مسوولین در حال بررسی برای مهار گرانی و تورم هستند

وی با اشاره به اینكه استان گیلان از نظر تولید برنج یك ظرفیت طلایی را دارا می باشد، گفت: نباید كشاورزان دچار زیان شوند و مسئولین باید فضا را به گونه ای فراهم كنند تا علاوه بر مهار گرانی بتوانیم با تكیه بر محصولات داخلی در شكوفایی اقتصاد اقدامات لازم را بثمر برسانیم كما اینكه مسوولین در حال بررسی برای مهار این گرانی و تورم می باشند.

وی همچنین خاطر نشان كرد: باید از قیل و قال های بی خود پرهیز شود و بجای اینكه فضا به سمت مشاجره پیش روند به سمت رفاقت حركت كنند.

وی با بیان خاطره ای از شهید مطهری سخنرانی خود را پایان داد.

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  ایران و آذربایجان همیشه دوست یکدیگر خواهند ماند/خزر بستر صلح و آرامش و همکاری ها خواهد شد

  منابع مالی جهت تکمیل پروژه های آبرسانی تحت فشار تأمین شود/ ضرورت هماهنگی وزارتخانه‌های نیرو و کشاورزی برای حل معضل دریاچه ارومیه

  افزایش ایمنی خودروها پیش شرط مجلس برای حمایت از صنعت خودروسازی/تولید و صادرات رونق نیابد،اشتغالزایی افزایش نمی‌یابد

  بازدید دکتر لاریجانی از گروه صنعتی ایران‌خودرو / افتتاح خط تولید دنا پلاس توربو و پژو ۲۰۷i صندوقدار

  بخش خصوصی ناجی دولت حجیم شود/ تشریح راهکارهای توسعه اقتصادی روستا در گیلان

  استان گیلان به سمت صنعتی شدن حرکت کند/ توجه ویژه مجلس به پروژه احداث راه آهن و اصلاح وضعیت تالاب‌های گیلان

  طرح‌های عمرانی نیمه‌تمام به ارزش ۵۰۰هزارمیلیاردتومان نیاز به ورود بخش خصوصی دارد

  ریشه تروریسم در منطقه به خاطر وجود روحیه اشغال است/ میرزا کوچک خان مانع دخالت خارجی شد

  پرده دری برخی کشورهای منطقه در همکاری با رژیم صهیونیستی به جهان اسلام خسارت زد/ مشوق های پایدار برای صادرات در جریان بررسی بودجه تعیین می کنیم

  پایبندی طرفین برجام برای آینده امنیت جهانی و منطقه مفید است

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی