کد خبر : 4306
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

لاریجانی در مصلای بزرگ رشت:

ایلنا/ عده ای با کوچکترین اشتباه خط قرمز روی افراد می کشند

ایلنا/ عده ای با کوچکترین اشتباه خط قرمز روی افراد می کشند

ایلنا: رییس مجلس شورای اسلامی گفت : گاهی اوقات عده ای فقط نشسته اند و افراد دیگر را طرد می کند و با کوچکترین اشتباهی خط قرمز بر روی او می کشند.

به گزارش خبرنگار اعزامی ایلنا به رشت، علی لاریجانی رئیس مجلس که برای شرکت در مراسم یادواره شهدای هفتم تیر و شهدای ترور استان گیلان به شهر رشت سفر کرده است دقایقی پیش در جمع مردم رشت در محل مصلای بزرگ شهر رشت به بیان اینکه استان گیلان از نمایندگان فهریخته ای برخوردار است خطاب به مردم رشت اعلام کرد: نمایندگان ساعی و پیگیری دارید که در همین چند هفته ای که از مجلس نهم می گذرد مرتب به دنبال برگزاری جلسه ای با دولت برای رفع مشکلات استان بوده اند.

وی افزود: مشکلات صنعت گران، دامداران، کشاورزان و بیکاری جوانان در جلسه ای که با نمایندگان و مسئولان استان گیلان داشتیم مورد بحث قرار گرفت.

رئیس مجلس شورای اسلامی درباره فاجعه هفتم تیرماه سال 1360 خاطرنشان کرد: هفت تیر سخن ها برای ملت ایران دارد امام (ره) فرمود بهشتی مظلوم زیست و مظلوم از دنیا رفت و همیشه خار چشم استکبار بود.

وی افزود:امروز شرایط ایران حساس و پراهمیت است که باید از همه زوایا مورد توجه قرار گیرد.

لاریجانی ادوار مختلف انقلاب اسلامی را به چند دوره تقسیم کرد و تصریح کرد: دوره اول قبل از پیروزی انقلاب از سال 42 تا 57 است در این دوره حرکت انقلاب تکوین یافت و شهیدان مطهری، بهشتی، باهنر و آقای قربانی از پیشروان این حرکت بودند.

وی افزود: رهبران این حرکت افق های بلندی می دیدند شرایط بسسیار ناامید کننده ومایوس کننده بود، اما آنها دچار یاس نشدند .

لاریجانی 22 بهمن سال 57 را مرحله دوم انقلاب دانست و گفت: درون دالانی حرکت کردیم که از همه طرف بر ایران ففشار وارد می شود در فاصله های سال های 57 تا 60 مشکلات زیادی برای ملت ایران به وجود آوردند و بسیاری از بزرگان را ترور کردند.

لاریجانی یادآور شد: آنها به سمت کسانی که کم اهمیت بودند نرفتند ، بلکه فردی مثل شهید بهشتی را ترور کردند که یک فکر منسجم برای اداره کشور سامان داده بود.

رئیس مجلس به دوران پر تنش ریاست جمهوری بنی صدر اشاره کرد و گفت: درزمان بنی صدر وهنگامی که او با پیشنهاد شهید بهشتی و رهبر معظم انقلاب فرمانده کل قوا شد، هیچ پیشرفتی در جبهه ها نداشتیم . بنی صدر عزل شد و فضای متبوعی از حضور نیرویهای حزب الهی به وجود آمد و با فاصله چند ماه خرمشهر آزاد شد.هنگامی که حرکت های معاند را کنار بگذاریم و نیروهای مجاهد در راس کار قرار بگیرند فضا برای ابتکارات جدید باز می شود.

وی افزود: حادثه هفت تیر نقش یک انقلاب دیگر را در کشور ایجاد کرد.

لاریجانی مرحله بعدی انقلاب را سازمان دهی برای غلبه بر مشکلات درونی کشور عنوان کرد و گفت: در محاصره قرار داشتیم و دوران جنگ همین حرف هایی که امروز درباره تحریم می زنند زده می شد.

رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در آن زمان من در رادیو و تلویزیون بودم. بعضی از سیاسیون آن زمان مقابل جریان حزب الهی و به نفع بنی صدر موضع گیری می کردند.

لاریجانی به وقایع دوران اصلاحا ت اشاره کرد و گفت: در زمانی که مساله اصلاحات در کشور مطرح بود به جای پرداختن به مسائل اصلی کشور هر روز مشکلات جدیدی می آفریدند .مساله مثل توسعه سیاسی را مطرح می کردند و گاهی تعرض به ولایت فقیه داشتند و این مسائل باعث شد از زمان به درستی استفاده نشود.

رئیس قوه مقننه با اشاره به انقلاب های منطقه تصریح کرد: رژیم های دست نشانده استکبار در حال تغییر هستند و امروز می بینند ملت ایران برخلاف شیطنت ها سرافراز ماند. آنها در مورد مساله هسته ای ماجراجویی کردند، اما ایستادگی ملت ایران باعث دستیابی فناوری هسته ای شد و درطول یک سال اخیر نیز فشارهای تحریمی علیه ایران را زیاد کردند.

وی با بیان اینکه در همین استان گیلان فضای بسیار خوبی برای فعالیت وجود دارد به محصول چای گیلان اشاره کرد وگفت: فقط کافی است کارخانه های مناسبی برای این محصول به وجود آید و با ظرفیت طلایی که برای تولید برنج وجود دارد کشاورزان نباید دچار عسرت شوند.

وی افزود: سرمایه های کشور به جای دلالی باید در راه تولید صرف شود.

لاریجانی خاطرنشان کرد: گاهی در صحنه سیاسی قیل و قال هایی مطرح می شود که نه به درد دنیای مردم می خورد و نه آخرت آنها. حرف سست دینی زده می شود و افرادی که تربیت دینی ندارند و تحصیلاتی در زمینه علوم اسلامی نداشته اند حرف هایی می زنند که ذهن ها را پریشان می کنند.

رئیس مجلس شورای اسلامی اصافغه کرد: گاهی اوقات عده ای فقط نشسته اند و افراد دیگر را طرد می کند و با کوچکترین اشتباهی خط قرمز بر روی او می کشند.

لاریجانی سپس با بیان خاطره ای از شهید مطهری گفت: شهید مطهری زمانی از فردی در حسینیه ارشاد شکوه داشت، اما پس از انقلاب آن فرد سمت گرفت و هنگامی که دلیل این کار را از او سوال کردم گفت شاید در مقام عمل عملکرد خوبی داشته باشد. این موضوع نشان می دهد در مسلک شهید مطهری نباید افراد را به خاطر یک اشتباه دفن کرد.

لاریجانی با بیان اینکه شهید بهشتی هم همین مسلک را داشت ادامه داد: شهید محمد منتظری روزنامه ای داشت که شهید بهشتی را مورد حملات سنگین قرارمی داد و به آن بزرگوار توهین می کرد، زیرا بهشتی را فردی معتدل می دانست اما شهید بهشتی با محمد منتظری با احترام رفتار می کرد و همین رفتار باعث شد محمد منتظری در فاصله ای کم همراه بهشتی شود و با او به شهادت برسد. شهید بهشتی کسی را تطرد نمی کرد و امروز نیز ما باید بدانیم بیش از هر زمان نیاز به وحدت ملی داریم. هم و غم نمایندگان مردم امروز این باید باشد که از حواشی پرهیز کنند وبه مسائل اصلی کشور بپردازند.

وی افزود: مجلس نهم جای مشاجرات و مسائل فردی نیست و روح حاکم بر مجلس روح معتدلی است.

لاریجانی در پایان تاکید کرد: ممکن است جاهایی ایراداتی به دولت داشته باشیم اما در مجموع روحیه تعاون وجود دارد.

پایان پیام
 

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی