کد خبر : 4289
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

ایرنا/ لاریجانی در جمع اعضای جامعه اسلامی مهندسین اولویت مجلس نهم دوری از حواشی و كمك به قوای دیگر است

ایرنا/ لاریجانی در جمع اعضای جامعه اسلامی مهندسین اولویت مجلس نهم دوری از حواشی و كمك به قوای دیگر است

تهران- رییس مجلس شورای اسلامی با تاكید بر همدلی و همراهی قوا گفت: اولویت مجلس نهم تدوین مسایل اصلی مردم،‌ دوری از حواشی وكمك به سایر قواست.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، \'علی لاریجانی\' در دهمین كنگره سراسری جامعه اسلامی مهندسین در حسینیه الزهرا سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی،افزود: ممكن است در برخی مواقع اختلاف نظرهایی وجود داشته باشد ولی باید جدال احسن كرد و فضای وحدت آمیز ایجاد كرد.

وی اظهار داشت: شرایط داخلی و خارجی اقتضا می كند كه از حداكثر توان خود برای ایجاد فضای وحدت در كشور استفاده كنیم.

وی ادامه داد: در این میان انتقاد ها باید در فضایی آرام باشد و به هتاكی و فحاشی تبدیل نشود.

رییس مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینكه در برخی امور عده ای می خواهند افراد را تخریب كنند ،گفت: افراد باید به جای تخریب انتقاد سازنده كنند تا به تكامل قوا كمك شود.

وی با اشاره به اینكه تخریب دیگران نفعی برای كشور ندارد، گفت: اگر كسی اشتباهی كرد نباید او را تخریب كرد بلكه باید از او انتقاد سازنده كنیم.

وی با یادآوری اینكه جامعه ما حول تفكر دینی شكل گرفته و جلو خواهد رفت؛ اظهار داشت: در دوره دوم خرداد (اصلاحات) حرف هایی مطرح می شد كه جامعه را آزرده می كرد، عده ای به چفیه پوشان متلك می انداختند،‌عده ای برای امام حسین (ع) تئوری هایی را درست می كردند كه جامعه را دچار هیجان می كرد.

لاریجانی گفت: در سال های اخیر نیز برخی صحبت هایی از این دست مطرح كردند ولی این صحبت ها نفعی برای كشور ندارد و تنها عده ای را ناراحت می كند.

رییس مجلس شورای اسلامی تاكید : جامعه ما جامعه ای ولایی است .

**پایداری ملت ایران برای مردم منطقه روشنگری ایجاد كرد

لاریجانی در بخش دیگری از سخنانش به وضعیت منطقه اشاره كرد و گفت: هم اكنون در شرایطی هستیم كه وضعیت سوریه، مصر و اوضاع منطقه هم امیدوار كننده و هم در حال غلیان است.

وی با تاكید بر این كه عده ای می خواهند بگویند كه انقلاب اسلامی ایران در این تحولات تاثیری نداشته است، گفت: پایداری و مبارزه عقلانی ملت ایران، روشن گری در جهان اسلام ایجاد كرد.

لاریجانی با بیان این كه ما هم اكنون در حوزه اقتصاد ضعف داریم افزود: مدیریت اقتصادی باید با تدبیر و درایت باشد و در این زمینه مسئولان باید از سطح نخبگان بهره گیرند و به هیچ وجه تكروی نكنند.

به گفته رییسه مجلس شورای اسلامی، در جامعه ا ی كه مبتنی بر مردم سالاری دینی است، نباید تك نظری وجود داشته باشد و باید آرای مختلف نظر دهند.

**تبعیت از رهبری باید قائله مند و صادقانه باشد

رییس مجلس شورای اسلامی در ادامه جامعه اسلامی مهندسین را یكی از تشكیلات مكتبی و مسلكی در كشور دانست و گفت: این تشكیلات سال هاست كه حضور مستمر و موثر در عرصه تشكیلاتی كشور دارد.

وی ادامه داد: كشوری كه بر اساس مردم سالاری اداره می شود، احتیاج به ملزوماتی دارد كه باید از یك سازمان و تشكیلات سیاسی موقر برخوردار باشد.

لاریجانی تاكید كرد: حزب جمهوری اسلامی یك نمونه بارز از تشكیلات موثر و موقر در كشور است كه از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی با سازو كار جلو رفت.

رییس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این حزب در آن زمان كه گروه های افراطی در كشور زیاد بودند و حتی بسیاری از گروه ها دست به اسلحه می بردند توانست حضوری مستمر و موثر تشكیلاتی در كشور داشته باشد.

رییس مجلس شورای اسلامی با تاكید بر این كه هدایت و سازماندهی كشور و استفاده بهینه از فرهیختگان بدون استفاده از تشكیلات امكان پذیر نیست؛ گفت: در مجلس هشتم پیش نویسی برای قانون احزاب تدوین شد كه نمایندگان برای آن زحمت بسیاری كشیدند، اما به نتیجه نرسید و ما می خواهیم این پیش نویس را در مجلس نهم بازنگری كنیم.

لاریجانی یكی از آفات انقلاب را جامعه بدون اصول دانست و گفت: اگر در جامعه اصول و غایات را پیاده كنیم به سعادت دست می یابیم.

وی ادامه داد: گاهی می بینیم كه در اجتماع نهادهای نظارتی حرف می زنند، دیگران عصبانی می شوند البته ممكن است نهادهای نظارتی اشتباه هایی هم داشته باشند ولی نباید از آن ها عصبانی شد.

وی تاكید كرد: جامعه برای رسیدن به سعادت نیاز به چراغ های راهنمایی دارد تا در پناه دین به سعادت برسد.

لاریجانی با بیان این كه در اداره كشور نیاز به تبعیت از راهنما و پیشوا داریم، گفت: تبعیت از رهبری باید قائله مند و صادقانه باشد و كسی نباید دنبال این باشد كه ایشان را در عمل انجام شده قرار دهد.

رییس مجلس شورای اسلامی در بخشی دیگر از سخنانش با اشاره به تخریب های صورت گرفته توسط برخی ها گفت: گاهی می بینیم برخی ها دیگران را تخریب می كنند، در كدام سنت اسلامی آمده است كه باید دیگران را تخریب كنیم در تمامی سنن اسلامی آمده كه خداوند ستارالعیوب است.

لاریجانی تاكید كرد: با تخریب دیگران عدالت محقق نمی شود، این ها نشانه عدم تربیت و عدم توجه به ارزش های اسلامی است.

لاریجانی با بیان این كه مدیران استراتژیك تصمیم های لحظه ای نگیرند ، گفت: مدیران استراتژیك باید اهل برنامه ریزی درازمدت باشد.

سیام**9121***
 

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی