کد خبر : 4280
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

ديدار رييس جنبش تعييرات كردستان عراق با لاريجاني؛

ایسنا/ رييس مجلس: تحكيم وحدت گروه‌هاي عراقي ضامن عبور اين كشور از شرايط فعلي است

ایسنا/ رييس مجلس: تحكيم وحدت گروه‌هاي عراقي ضامن عبور اين كشور از شرايط فعلي است

رييس مجلس شوراي اسلامي صبح امروز در ديدار رييس جنبش تغييرات كردستان عراق با اشاره به تحولات حساس كنوني در منطقه بر ضرورت تقويت و تحكيم اتحاد و انسجام ميان گروه‌ها و احزاب عراقي تاكيد كرد.

به گزارش گروه دريافت خبر خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، علي لاريجاني افزود: تحكيم وحدت و انسجام و پرهيز از رفتارهاي تفرقه‌جويانه و تنش‌زا از سوي گروه‌هاي مختلف عراقي ضامن عبور موفق عراق از شرايط حساس كنوني حاكم بر منطقه است.

وي در ادامه با بيان اينكه شكل‌گيري حاكميت كنوني در عراق تنها بر پايه اتحاد، همكاري و برادري ميان گروه‌ها و احزاب كرد، سني و شيعه عراق بوده است، خاطر نشان كرد: بايد مشكلات و معضلات كنوني را با تفاهم و همدلي حل كرد.

وي تصريح كرد: عراق در پناه يك حكومت مركزي مقتدر و وحدت ملي مي‌تواند تهديدهاي جاري در منطقه را به فرصتي براي پيشرفت و ارتقاي جايگاه منطقه‌اي خود بدل كند.

رييس مجلس شوراي اسلامي همچنين با اشاره به روابط و مناسبات خوب كشورمان با تمام گروه‌ها و احزاب عراقي گفت: جمهوري اسلامي ايران همواره از پيشرفت‌ آباداني و تقويت نقش عراق در تحولات منطقه حمايت كرده است.

در اين ديدار همچنين نوشيروان مصطفي، رييس جنبش تغييرات كردستان عراق، نيز با ارائه گزارشي از تحولات منطقه و عراق از حمايت‌هاي كشورمان از مردم و گروه‌هاي مختلف عراق تقدير كرد.

وي حمايت از اصلاحات اجتماعي ـ اقتصادي و مبارزه با بي‌عدالتي و تقويت وحدت و همبستگي در عراق را مهمترين اولويت جنبش تغييرات كردستان عراق دانست و بر اهميت ادامه حمايت كشورمان از روند همگرايي و وحدت در عراق تاكيد كرد.

وي تصريح كرد: هم‌پيماني گروه‌هاي كرد، شيعه و سني در سال‌هاي گذشته عامل موفقيت دولت و ملت عراق بوده و در آينده نيز خواهد بود.

انتهاي پيام
 

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  ایران همیشه پشتیبان فلسطین بوده است/ دشمنان تلاش دارند حماس را گروهی بی‌تأثیر جلوه دهند

  سالانه حداکثر ۲۰ هزار نفر از معافیت های مرتبط با ایثارگران بهره مند می شوند/ تشریح شرایط معافیت

  اظهارات اخیر آمریکایی‌ها برای مشروعیت سازمان ملل نگران‌کننده است/عدم پایبندی آمریکا به توافق‌های بین‌اللملی در شورای امنیت بررسی شود

  راهبرد آمریکا بازی با تروریسم است و نه مبارزه با آن/باید نسبت به حضور آمریکا و ناتو در منطقه خود حساس باشیم

  دکتر لاریجانی:تحریم آمریکا علیه روسیه و ایران خلاف قواعد بین‌المللی است/ماتونیکو:در پایبندی ایران به برجام نباید هیچ شبهه‌ای داشته باشیم

  تاکید بر نتایج مثبت همکاری ایران و روسیه در مبارزه با تروریسم/ نقض مکرر توافق هسته ای از سوی آمریکا

  اظهارات ترامپ به اعتبار آمریکایی ها لطمه می زند/موضوعات را با دقت رصد و مطابق منافع ملت تصمیم می گیریم

  تک روی آمریکا در برجام به ضررشان تمام می شود/ مواضع آمریکا در صحنه بین‌الملل جدی گرفته نمی‌شود

  تشریح دلایل سفر به روسیه/برنامه ریزی برای حضور دردو کنفرانس مسائل امنیتی و بین‌المجالس جهانی

  بازارچه‌های مرزی برای تبادلات تجاری و اقتصادی ایجاد شود

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی