کد خبر : 4269
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

ایسنا/ لاريجاني تاكيدكرد:ضرورت كمك به دولت جهت جلوگيري از گراني و بهبود شرايط اقتصادي

ایسنا/  لاريجاني تاكيدكرد:ضرورت كمك به دولت جهت جلوگيري از گراني و بهبود شرايط اقتصادي

رييس مجلس شوراي اسلامي از تشكيل جلسات كميسيون‌ها طي چهار روز در هفته خبر داد.

علي لاريجاني، از تشكيل جلسات كميسيون‌ها طي چهار روز در هفته جهت ارتقاء حجم مطالعات كميسيونهاي تخصصي مجلس و افزايش تعامل با مسوولان خبر داد.

به گزارش خبرنگار پارلماني ايسنا،لاريجاني طي نطق ميان دستور خود در جلسه علني امروز مجلس شوراي اسلامي، خاطر نشان كرد: ساختار نظارتي مجلس طي روز هاي گذشته از مجلس نهم، معين شده و شكل گرفته است و كميسيون‌ها جلسات منظمي را با وزرا و مسوولين داشتند.

وي با اشاره به جلسه هفته گذشته سران قوا گفت: در اين جلسه در مورد گراني سخن گفته شد و دولت وزرا را مامور كرد كه در مورد رفع نيازهاي اصلي مردم اقدامات لازم را انجام دهند و همزمان با اين امر با حضور مسوولين كميسيون‌هاي مربوطه در مجلس جلساتي جهت بررسي راهكارها تشكيل گرديد و ادامه خواهد يافت و با فعال‌تر شدن كميسيون‌ها در مجلس نهم نتايج كار آنها مستقيما در مسير تصميم‌گيري‌هاي كشور تاثيرگذار خواهد بود.

لاريجاني تاكيد كرد: لازم است با توجه به شرايط كشور با روحيه تعاون و همكاري همه استعدادها به سوي بهبود شرايط اقتصادي مردم و كمك به دولت جهت تامين نيازهاي مردم و جلوگيري از گراني معطوف گردد.

لاريجاني در بخش ديگري از سخنان خود اظهار داشت: همه فرق اسلامي در انتظار حجت و قيام جهاني مصلحي كه عدالت را بر عالم مستقر مي‌كند و دنيا را از چنگال ستمگران نجات مي‌دهد تاكيد و توافق دارند.

به گزارش ايسنا، رييس مجلس شوراي اسلامي ادامه داد: اينكه دنيا و تكليف انسان‌ها در آن تمام نمي‌شود مگر با ظهور آن حضرت و قيام جهاني او يك امر غيرقابل انكار است و اينكه علماي بزرگ اهل سنت مانند شافعي، حنفي، مالكي و حنبلي به صراحت اصل ظهور در آخرالزمان و اوصاف آن حضرت را تشريح و بر آن تاكيد كردند، نشانه حقانيت اين امام براي همه فرق است.

وي تاكيد كرد: پس با اين اوصاف ظهور از نظر تمام فرق اسلامي با اندكي تغيير قطعي است و هم تشيع و هم تسنن بر آن تاكيد جدي دارند و در استفتائات خود به آن توجه نمودند.

لاريجاني افزود: شب نيمه شعبان با فضيلت‌ترين شب بعد از شب قدر در ماه رمضان است كه در آن عقل و انديشه و ارتزاق آدميان رقم مي‌خورد و ميلاد ولي معصوم كه معادل قرآن است يكي از برجستگي‌هاي آن روز است.

وي تصريح كرد: قيام حضرت حجت دو نكته مهم را به دنبال دارد؛ يكي اينكه مكتب رهايي‌بخش اسلام در انتظار موعودي است كه تكامل فكري و اخلاقي بشر را نويد مي‌دهد و نكته بعد پيروزي نهايي تقوا و عدالت بر ظلم، استكبار و اختناق است كه امام علي (ع) نيز در اين رابطه مي‌فرمايند حجت ما همانند خورشيدي است كه از مغرب طلوع مي‌كند و در جهان عدالت را وضع مي‌نمايد و ديگر كسي بر كسي ظلم نمي‌كند و حكومت جهاني عدل را مستقر مي‌نمايد و امام حسين (ع) نيز مي‌فرمايند حضرت حجت كسي است كه همه مردم جهان به او محتاجند ولي او به احدي محتاج نيست.

رييس مجلس شوراي اسلامي خاطر نشان كرد: ظهور حضرت حجت جهان را از اسارت شرايط اجتماعي، سياسي و غرايض حيواني آزاد مي‌كند و انسان را به تكامل عقلي و فكري مي‌رساند و حتي همانگونه كه امامان ما فرمودند زنان خانه‌دار در آن زمان به اجتهاد مي‌رسند و چهره دنيا خندان مي‌شود و قله‌هاي عظمت و انسانيت فراگير مي‌شود و كينه‌ها از دل‌ها مي‌رود لذا اميرالمومنين در شرح اين موضوعات فرمودند چون فرزندم ظهور كند كينه‌ها از بين مي‌رود و حتي حيوانات نيز با يكديگر مدارا مي‌كنند.

وي در بخش پاياني سخنان خود پيرامون مساله مهدويت و ميلاد حضرت حجت با اشاره به نامه امام زمان(عج) به شيخ مفيد گفت: در اين نامه آمده است ما در جايي به دور از دست ظالمان و حاكمان جور قرار داريم اما بدانيد كه بر وضع، اخبار شما و جامعه شما به خوبي آگاهيم و در سرپرستي شما كوتاهي نخواهيم كرد و از ياد شما غافل نمي‌شويم و به همه شما توصيه مي‌كنم كه با همه وجود به كارهايي بپردازيد كه دوستي ما را ميسر مي‌كند و از كارهايي كه موجب ناراحتي ما مي‌شود دوري بجوييد چرا كه ما به طور ناگهاني ظهور خواهيم كرد و هيچ جايي براي توبه در زمان ظهور وجود ندارد.

انتهاي پيام

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  وزارت نیرو طرح درازمدتی برای صیانت از آب تهیه کند/ مبالغ تخصیص یافته برای رساندن آب شرب به روستاها نباید در جای دیگری هزینه شود

  سطح کنترل های مرزی ارتقا یافته است/ تاکید بر رصد مرزها برای جلوگیری از نفوذ دشمنان و عناصر ضدانقلاب

  آمریکایی‌ها در حال تخریب تار و پود برجام هستند/ مناطق آزاد اقتصادی دچار سقط جنین شده است

  تشریح نگاه ویژه اسلام به مسیحیت/ باید با اتحاد و تلاش تروریست ها را از منطقه خارج کرد

  ایجاد اشتغال از اولویت های برنامه ششم توسعه است/تاکید بر رفع مشکلات دریاچه ارومیه

  انتقاد از سکوت مدعیان حقوق بشر در برابر نسل‌کشی مسلمانان میانمار/لزوم ورود هیأت حقیقت یاب سازمان ملل برای بررسی اوضاع

  احترام جهانیان به منش سیاسی ایران با پذیرش دعوت جمهوری اسلامی برای حضور در مراسم تحلیف/ وزرا خود را وقف کشور کنند/ مجلس مطالبه گر و ناظر جدی است

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

  همدلی و اتحاد میان کشورهای منطقه ریشه تروریست را خشک می کند

  تعاملات بانکی کلید فعال شدن مراودات تجاری ایران و بلاروس/ همکاری های دو کشور در مجامع بین المللی مثبت است

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی