کد خبر : 4269
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

ایسنا/ لاريجاني تاكيدكرد:ضرورت كمك به دولت جهت جلوگيري از گراني و بهبود شرايط اقتصادي

ایسنا/  لاريجاني تاكيدكرد:ضرورت كمك به دولت جهت جلوگيري از گراني و بهبود شرايط اقتصادي

رييس مجلس شوراي اسلامي از تشكيل جلسات كميسيون‌ها طي چهار روز در هفته خبر داد.

علي لاريجاني، از تشكيل جلسات كميسيون‌ها طي چهار روز در هفته جهت ارتقاء حجم مطالعات كميسيونهاي تخصصي مجلس و افزايش تعامل با مسوولان خبر داد.

به گزارش خبرنگار پارلماني ايسنا،لاريجاني طي نطق ميان دستور خود در جلسه علني امروز مجلس شوراي اسلامي، خاطر نشان كرد: ساختار نظارتي مجلس طي روز هاي گذشته از مجلس نهم، معين شده و شكل گرفته است و كميسيون‌ها جلسات منظمي را با وزرا و مسوولين داشتند.

وي با اشاره به جلسه هفته گذشته سران قوا گفت: در اين جلسه در مورد گراني سخن گفته شد و دولت وزرا را مامور كرد كه در مورد رفع نيازهاي اصلي مردم اقدامات لازم را انجام دهند و همزمان با اين امر با حضور مسوولين كميسيون‌هاي مربوطه در مجلس جلساتي جهت بررسي راهكارها تشكيل گرديد و ادامه خواهد يافت و با فعال‌تر شدن كميسيون‌ها در مجلس نهم نتايج كار آنها مستقيما در مسير تصميم‌گيري‌هاي كشور تاثيرگذار خواهد بود.

لاريجاني تاكيد كرد: لازم است با توجه به شرايط كشور با روحيه تعاون و همكاري همه استعدادها به سوي بهبود شرايط اقتصادي مردم و كمك به دولت جهت تامين نيازهاي مردم و جلوگيري از گراني معطوف گردد.

لاريجاني در بخش ديگري از سخنان خود اظهار داشت: همه فرق اسلامي در انتظار حجت و قيام جهاني مصلحي كه عدالت را بر عالم مستقر مي‌كند و دنيا را از چنگال ستمگران نجات مي‌دهد تاكيد و توافق دارند.

به گزارش ايسنا، رييس مجلس شوراي اسلامي ادامه داد: اينكه دنيا و تكليف انسان‌ها در آن تمام نمي‌شود مگر با ظهور آن حضرت و قيام جهاني او يك امر غيرقابل انكار است و اينكه علماي بزرگ اهل سنت مانند شافعي، حنفي، مالكي و حنبلي به صراحت اصل ظهور در آخرالزمان و اوصاف آن حضرت را تشريح و بر آن تاكيد كردند، نشانه حقانيت اين امام براي همه فرق است.

وي تاكيد كرد: پس با اين اوصاف ظهور از نظر تمام فرق اسلامي با اندكي تغيير قطعي است و هم تشيع و هم تسنن بر آن تاكيد جدي دارند و در استفتائات خود به آن توجه نمودند.

لاريجاني افزود: شب نيمه شعبان با فضيلت‌ترين شب بعد از شب قدر در ماه رمضان است كه در آن عقل و انديشه و ارتزاق آدميان رقم مي‌خورد و ميلاد ولي معصوم كه معادل قرآن است يكي از برجستگي‌هاي آن روز است.

وي تصريح كرد: قيام حضرت حجت دو نكته مهم را به دنبال دارد؛ يكي اينكه مكتب رهايي‌بخش اسلام در انتظار موعودي است كه تكامل فكري و اخلاقي بشر را نويد مي‌دهد و نكته بعد پيروزي نهايي تقوا و عدالت بر ظلم، استكبار و اختناق است كه امام علي (ع) نيز در اين رابطه مي‌فرمايند حجت ما همانند خورشيدي است كه از مغرب طلوع مي‌كند و در جهان عدالت را وضع مي‌نمايد و ديگر كسي بر كسي ظلم نمي‌كند و حكومت جهاني عدل را مستقر مي‌نمايد و امام حسين (ع) نيز مي‌فرمايند حضرت حجت كسي است كه همه مردم جهان به او محتاجند ولي او به احدي محتاج نيست.

رييس مجلس شوراي اسلامي خاطر نشان كرد: ظهور حضرت حجت جهان را از اسارت شرايط اجتماعي، سياسي و غرايض حيواني آزاد مي‌كند و انسان را به تكامل عقلي و فكري مي‌رساند و حتي همانگونه كه امامان ما فرمودند زنان خانه‌دار در آن زمان به اجتهاد مي‌رسند و چهره دنيا خندان مي‌شود و قله‌هاي عظمت و انسانيت فراگير مي‌شود و كينه‌ها از دل‌ها مي‌رود لذا اميرالمومنين در شرح اين موضوعات فرمودند چون فرزندم ظهور كند كينه‌ها از بين مي‌رود و حتي حيوانات نيز با يكديگر مدارا مي‌كنند.

وي در بخش پاياني سخنان خود پيرامون مساله مهدويت و ميلاد حضرت حجت با اشاره به نامه امام زمان(عج) به شيخ مفيد گفت: در اين نامه آمده است ما در جايي به دور از دست ظالمان و حاكمان جور قرار داريم اما بدانيد كه بر وضع، اخبار شما و جامعه شما به خوبي آگاهيم و در سرپرستي شما كوتاهي نخواهيم كرد و از ياد شما غافل نمي‌شويم و به همه شما توصيه مي‌كنم كه با همه وجود به كارهايي بپردازيد كه دوستي ما را ميسر مي‌كند و از كارهايي كه موجب ناراحتي ما مي‌شود دوري بجوييد چرا كه ما به طور ناگهاني ظهور خواهيم كرد و هيچ جايي براي توبه در زمان ظهور وجود ندارد.

انتهاي پيام

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  دیدار رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم با دکتر لاریجانی

  نشست بررسی پروژه های مهم در دستورکار استان قم با حضور دکتر لاریجانی برگزار شد

  تضعیف ریشه‌های انقلاب خیانت است

  تبریک آغاز دهه فجر/ تسلیت درگذشت والده محمود بهمنى

  محبی نیا: لزوم جلوگیری از نفوذ نگاه ارباب رعیتی به داخل مجلس/ دکتر لاریجانی: روند رسیدگی به لایحه بودجه بدون ایراد قانونی است

  توضیحات دکتر لاریجانی درباره نحوه رسیدگی به لایحه بودجه 97

  اشکال آیین‌نامه‌ای به روند بررسی کلیات لایحه بودجه 97 وجود ندارد

  ایران به کشوری مستقل، آزاد و تاثیرگذار تبدیل شده است/دشمنان غرش می کنند اما جرأت تعدی ندارند/فساد موجود سیستماتیک نیست 

  سفر رئیس مجلس به اسلام‌آباد؛ از واکاوی مبارزه با تروریسم تا اعلام آمادگی تهران برای برگزاری دومین نشست

  تشریح دو مدل مبارزه با تروریسم در منطقه/ از تجربه مثلث ایران و ترکیه و روسیه در سوریه تا خروجی برنامه ناتو در افغانستان

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی