کد خبر : 4261
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

ایسنا/لاريجاني:وزارت اطلاعات مورد احترام و اعتماد رهبري، مسئولان و مردم شريف ايران است

ایسنا/لاريجاني:وزارت اطلاعات مورد احترام و اعتماد رهبري، مسئولان و مردم شريف ايران است

رئيس مجلس شوراي اسلامي تاكيد كرد: علت ظاهري افزايش فشارها مسئله هسته اي ايران است ولي باطن آن مسائل ديگري از جمله نقش آفريني ايران در منطقه و دفاع ايران از فلسطين و مسائلي از اين دست است كه براي غرب چنين مسائلي پراهميت است.

به گزارش گروه دريافت خبر خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)،علي لاريجاني در همايش سراسري بزرگداشت روز سرباز گمنام امام زمان (عج) ضمن تبريك ميلاد با سعادت حضرت ولي عصر (عج) گفت: روز گذشته كه آقاي مصلحي به بنده گفتند كه در اين همايش حاضر شوم با وجود سنگيني كار و برنامه هاي امروز، حضور در جمع سربازان گمنام امام زمان (عج) را براي خود وظيفه و فرصتي ارزشمند و مغتنم براي قدرداني و تجليل از زحمات و خدمات شما عزيزان دانستم.

وي با بيان اينكه ما نبايد در مقابل موجودي موذي مثل رژيم صهيونيستي فقط اقدامات عكس العملي انجام دهيم، تصريح كرد: بايد در مقابل چنين اقداماتي علاوه بر دستگيري و شناسايي عوامل عمليات‌ها، اقداماتي انجام دهيم كه اين رژيم در سر جاي خود بنشيند.

لاريجاني با تأكيد بر اينكه بايد نيروهاي وزارت اطلاعات تقويت و نظارت‌ها قوي شود، گفت: در وزارت اطلاعات همواره افراد فداكاري وجود داشته اند كه بدنه اصلي اين وزارتخانه را تشكيل مي دادند و اوضاع را در شرايط مختلف به سامان مي كردند.

دوره حاضر، دوره جديد و پيچيده براي وزارت اطلاعات

رئيس مجلس شوراي اسلامي افزود: در دوره فعلي هم نقاط قوت فراواني در وزارت اطلاعات وجود دارد، در شرايط فعلي كه اوج فعاليتها و فداكاري هاي نيروهاي خدوم وزارت اطلاعات است و بايد اين نيروها با روحيه و انگيزه كار خود را انجام دهند هرگونه بي مهري به اين مجموعه به منزله آسيب به امنيت ملي ماست.

نماينده مردم قم در مجلس نهم با بيان اينكه در سيستم هاي اطلاعاتي قوي ساختمان و تشكيلات مهم نيستند، افزود: نيروي انساني و عنصر عملياتي براي سيستم هاي اطلاعاتي اهميت دارد.

وي افزود: هرچند در اين زمينه شما با مشكلاتي مواجه بوديد، اما رويكرد شما رو به تكامل بود.

وي با تقدير از وزير اطلاعات، مديران و كاركنان خدوم اين وزارتخانه گفت: امروز وزارت اطلاعات مورد احترام و اعتماد رهبري معظم انقلاب، مسئولان و مردم قدر شناس ايران است.

دستگيري ريگي نقطه اوجي براي وزارت اطلاعات

لاريجاني ارزيابي خويش را از عملكرد كلي وزارت اطلاعات در دوره هاي گذشته حركت در مسير تكاملي توصيف و تصريح كرد: وزارت اطلاعات هم در قضاياي فتنه حضور عاقلانه، حساس و خردمندانه اي داشت و هم در برخورد با جريانات صهيونيستي به خوبي ظهور پيدا كرد و مطابق انتظار مردم عمل كرد. برخورد با ريگي نقطه اوجي براي وزارت اطلاعات بود كه در تاريخ كارنامه شما باقي خواهد ماند و نشان مي دهد كه سيستم اطلاعاتي ايران، سيستمي پويا و سرپا است.

وي با برشمردن دليل اهميت اقدامات موفقيت آميز وزارت اطلاعات در دستگيري ريگي، گفت: شبيه چنين اقدامي در دوران جنگ تحميلي در عمليات "فاو" روي داد كه پيروزي در اين عمليات غيرمعقول به نظر مي رسيد اما عنصر مجاهدت و شهادت طلبي وقتي وارد صحنه مي شد بسياري از معادلات را تغيير مي داد و يكي از مكان هايي كه دشمن نمي توانست صحنه را به خوبي ارزيابي كند،‌ چنين مكان هايي بود.

رئيس مجلس شوراي اسلامي فتح خرمشهر را هم غير قابل تصور توصيف و يادآوري كرد: با آرايش نظامي قواي دشمن در آن زمان در خرمشهر، فتح خرمشهر هم غيرممكن به نظر مي رسيد ولي با استفاده از نيروي مجاهدت و شهادت طلبي نتيجه ديگري رقم مي خورد.

وزارت اطلاعات در مسير انتخابات هوشمندانه و نظيف عمل كرد

لاريجاني افزود: در مسئله انتخابات هم وزارت اطلاعات در مجموع هوشمندانه و دقيق عمل كرد و توانست نظيف عمل كند و ضمن اينكه ايجاد امنيت كند، حدود را هم رعايت كرد و در كل انتخابات با حضور با شكوه مردم و بدون كمترين مشكل امنيتي سامان پيدا كرد.

وضعيت پيچيده منطقه اي براي كشور

لاريجاني يادآور شد: در چند سال گذشته در منطقه پيچيدگي ها و قدرت بيشتري داشتيم، لذا ما در شرايط 5 سال گذشته هم نيستيم، به همين دليل مدل كاري وزارت اطلاعات بايد فني تر باشد.

وي يادآور شد: علت ظاهري افزايش فشارها مسئله هسته اي ايران است ولي باطن آن مسائل ديگري از جمله نقش آفريني ايران در منطقه، دفاع ايران از فلسطين و مسائلي از اين دست است كه براي غرب چنين مسائلي پراهميت است.

لاريجاني با اشاره به مذاكرات اخير 1+5 افزود: در مذاكرات اخير هم غربي ها اذعان كردند كه ايران بمب هسته اي ندارد و حتي دنبال آن هم نيست.

رئيس قوه مقننه جايگاه ايران در منطقه را پس از نهضت بيداري اسلامي ويژه خواند ويادآور شد: هرچند كه در ايران چنين پديده هايي رخ مي داد اما در ادوار مختلف تاريخي چنين پديده اصيلي در منطقه بوجود نيامده بود، لذا بايد ارزش زمان را دانست.

وجود جريانات مختلف در خيزش هاي اسلامي منطقه

وي يادآور شد: نيروهاي مختلفي در جريان انقلاب هاي منطقه وجود دارند، از برخي از كشورهاي بي غيرت عرب كه پول خود را براي ضربه زدن به انقلاب ها مصرف مي كنند گرفته تا كشورهايي مثل آمريكا و كشورهاي اروپايي كه به دنبال منافع خود هستند و از چند وجه به اين پديده عميق توجه دارند.

لاريجاني حركت ايجاده شده در منطقه را حركتي استراتژيك خواند و ادامه داد: حتي در صورت بروز اشتباهي كوچك از سوي بعضي از آنها، نبايد اين حركت عظيم را زيرسوال برد. هر جريان سياسي ممكن است اشتباهاتي داشته باشد، بنابراين رفتار ايران بايد در قبال اين پديده رفتاري استراتژيك باشد و نبايد بر اثر بعضي تاكتيك ها يا مسائل كوچك، جهت فرمان ما تغيير كند.

رئيس نهاد قانونگذاري مسئله سوريه را مسئله اي مجزا و مهم دانست و درباره سوريه گفت: سوريه از چند وجه وضع قابل مطالعه اي دارد؛ هم نقشي كه در مقاومت داشته كه تنها كشور عربي اي بود كه در جنگ 33 روزه به كمك لبنان آمد، در حالي كه برخي ديگر از كشورهاي منطقه در همين زمان اطلاعات و اخبار در اختيار رژيم صهيونيستي قرار مي دادند تا عليه مردم لبنان به كار گرفته شود.

وي موقعيت ژئوپليتيك در سوريه را موضوعي قابل مطالعه برشمرد و افزود: با استقامت و پيروزي سوريه حوادث ديگري در منطقه رخ خواهد داد و علت اينكه تمام جريانات غربي و برخي كشورهاي منطقه همه در يك طرف جمع شده اند بيانگر اين است كه در شرايطي حساس قرار داريم.

نيروهاي انقلابي كه بايد به هم مدد برسانند گاهي در حال بوكس كاري سياسي هستند

نماينده مردم قم در مجلس نهم در ارزيابي شرايط سياسي جامعه گفت: در وضعيت سياسي كشور برخي بي سليقگي ها وجود دارد كه بايد خيلي مراقبت كرد كه چنين مسائلي تبديل به شكاف و اختلاف نشود. در شرايط كنوني نيروهاي مومن كه بايد به هم ياري و مدد برسانند گاهي در حال بوكس كاري سياسي هستند.

رئيس نهاد قانونگذاري تاكيد كرد: همبستگي ملي در بين نيروها فداكار انقلاب امري فوق العاده حياتي براي كشور بوده و رهبر معظم انقلاب هم در اين مساله تاكيد دارند.

وي تصريح كرد: دستگاه اطلاعاتي كشور در چنين شرايطي نقش بسزايي داشته و تحليل مسائل براي انتخاب راهكاري مناسب ضروري است.

لاريجاني ثبات در وزارت اطلاعات را امري حياتي خواند و تصريح كرد: براي تامين نيازهاي قانوني وزارت اطلاعات در جهت بالنده تر كردن اقدامات آن و روان تر كردن مأموريت هايش، مجلس شوراي اسلامي در اين زمينه آماده همكاري و همياري است و فضاي حاكم در مجلس نگاه مثبت و مساعدت به وزارت اطلاعات است.

نماينده مردم قم در مجلس با تقدير مجدد از مجاهدت هاي سربازان گمنام امام زمان (عج) اقدامات اخير دستگاه اطلاعاتي كشور را موجب شادي دل مومنان و خانواده هاي شهدا خواند و براي اين سربازان آرزوي توفيق روز افزون كرد.

انتهاي پيام

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی