کد خبر : 4259
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

فارس/ لاریجانی: باید رژیم موذی صهیونیستی را سر جایش بنشانیم

فارس/ لاریجانی: باید رژیم موذی صهیونیستی را سر جایش بنشانیم

خبرگزاری فارس: رئیس مجلس با بیان اینکه نباید در مقابل موجودی موذی مثل رژیم صهیونیستی تنها اقدامات عکس‌العملی انجام داد، گفت: باید در مقابل اقدامات این رژیم علاوه بر دستگیری و شناسایی عوامل ترورها، اقداماتی انجام دهیم که این رژیم در سر جای خود بنشیند.
خبرگزاری فارس: لاریجانی: باید رژیم موذی صهیونیستی را سر جایش بنشانیم

به گزارش گروه مجلس خبرگزاری فارس، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در همایش سراسری بزرگداشت روز سرباز گمنام امام زمان (عج) ضمن تبریک میلاد با سعادت حضرت ولی عصر (عج) گفت: روز گذشته که آقای مصلحی به بنده گفتند که در این همایش حاضر شوم، با وجود سنگینی کار و برنامه‌های امروز، حضور در جمع سربازان گمنام امام زمان (عج) را برای خود وظیفه و فرصتی ارزشمند و مغتنم برای قدردانی و تجلیل از زحمات و خدمات شما عزیزان دانستم.

وی با بیان اینکه ما نباید در مقابل موجودی موذی مثل رژیم صهیونیستی فقط اقدامات عکس‌العملی انجام دهیم، تصریح کرد: باید در مقابل چنین اقداماتی علاوه بر دستگیری و شناسایی عوامل عملیات‌ها، اقداماتی انجام دهیم که این رژیم در سر جای خود بنشیند.

لاریجانی با تأکید بر اینکه باید نیروهای وزارت اطلاعات تقویت و نظارت‌ها قوی شود، گفت: در وزارت اطلاعات همواره افراد فداکاری وجود داشته‌اند که بدنه اصلی این وزارتخانه را تشکیل می‌دادند و اوضاع را در شرایط مختلف به سامان می‌کردند.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: در دوره فعلی هم نقاط قوت فراوانی در وزارت اطلاعات وجود دارد، در شرایط فعلی که اوج فعالیت‌ها و فداکاری‌های نیروهای خدوم وزارت اطلاعات است و باید این نیروها با روحیه و انگیزه کار خود را انجام دهند، هرگونه بی‌مهری به این مجموعه به منزله آسیب به امنیت ملی ماست.

نماینده مردم قم در مجلس نهم با بیان اینکه در سیستم‌های اطلاعاتی قوی ساختمان و تشکیلات مهم نیستند، افزود: نیروی انسانی و عنصر عملیاتی برای سیستم های اطلاعاتی اهمیت دارد.

وی افزود: هرچند در این زمینه شما با مشکلاتی مواجه بودید، اما رویکرد شما رو به تکامل بود.

وی با تقدیر از وزیر اطلاعات، مدیران و کارکنان خدوم این وزارتخانه گفت: امروز وزارت اطلاعات مورد احترام و اعتماد رهبری معظم انقلاب، مسئولان و مردم قدر‌شناس ایران است.

لاریجانی ارزیابی خویش را از عملکرد کلی وزارت اطلاعات در دوره‌های گذشته حرکت در مسیر تکاملی توصیف و تصریح کرد: وزارت اطلاعات هم در قضایای فتنه حضور عاقلانه، حساس و خردمندانه‌ای داشت و هم در برخورد با جریانات صهیونیستی به خوبی ظهور پیدا کرد و مطابق انتظار مردم عمل کرد. برخورد با ریگی نقطه اوجی برای وزارت اطلاعات بود که در تاریخ کارنامه شما باقی خواهد ماند و نشان می‌دهد که سیستم اطلاعاتی ایران، سیستمی پویا و سرپاست.

وی با برشمردن دلیل اهمیت اقدامات موفقیت‌آمیز وزارت اطلاعات در دستگیری ریگی، گفت: شبیه چنین اقدامی در دوران جنگ تحمیلی در عملیات "فاو" روی داد که پیروزی در این عملیات غیرمعقول به نظر می‌رسید اما عنصر مجاهدت و شهادت‌طلبی وقتی وارد صحنه می‌شد، بسیاری از معادلات را تغییر می‌داد و یکی از مکان‌هایی که دشمن نمی‌توانست صحنه را به خوبی ارزیابی کند،‌ چنین مکان‌هایی بود.

رئیس مجلس شورای اسلامی فتح خرمشهر را هم غیرقابل تصور توصیف و یادآوری کرد: با آرایش نظامی قوای دشمن در آن زمان در خرمشهر، فتح خرمشهر هم غیرممکن به نظر می‌رسید ولی با استفاده از نیروی مجاهدت و شهادت‌طلبی نتیجه دیگری رقم می‌خورد.

لاریجانی افزود: در مسئله انتخابات هم وزارت اطلاعات در مجموع هوشمندانه و دقیق عمل کرد و توانست نظیف عمل کند و ضمن اینکه ایجاد امنیت کند، حدود را هم رعایت کرد و در کل انتخابات با حضور با شکوه مردم و بدون کمترین مشکل امنیتی سامان پیدا کرد.

لاریجانی یادآور شد: در چند سال گذشته در منطقه پیچیدگی‌ها و قدرت بیشتری داشتیم، لذا ما در شرایط 5 سال گذشته هم نیستیم، به همین دلیل مدل کاری وزارت اطلاعات باید فنی‌تر باشد.

وی یادآور شد: علت ظاهری افزایش فشارها مسئله هسته‌ای ایران است ولی باطن آن مسائل دیگری از جمله نقش‌آفرینی ایران در منطقه، دفاع ایران از فلسطین و مسائلی از این دست است که برای غرب چنین مسائلی پراهمیت است.

لاریجانی با اشاره به مذاکرات اخیر 1+5 افزود: در مذاکرات اخیر هم غربی‌ها اذعان کردند که ایران بمب هسته‌ای ندارد و حتی دنبال آن هم نیست.

رئیس قوه مقننه جایگاه ایران در منطقه را پس از نهضت بیداری اسلامی ویژه خواند و یادآور شد: هرچند که در ایران چنین پدیده‌هایی رخ می‌داد اما در ادوار مختلف تاریخی چنین پدیده اصیلی در منطقه بوجود نیامده بود، لذا باید ارزش زمان را دانست.

وی یادآور شد: نیروهای مختلفی در جریان انقلاب‌های منطقه وجود دارند، از برخی از کشورهای بی‌غیرت عرب که پول خود را برای ضربه زدن به انقلاب‌ها مصرف می‌کنند، گرفته تا کشورهایی مثل آمریکا و کشورهای اروپایی که به دنبال منافع خود هستند و از چند وجه به این پدیده عمیق توجه دارند.

لاریجانی حرکت ایجاده شده در منطقه را حرکتی استراتژیک خواند و ادامه داد: حتی در صورت بروز اشتباهی کوچک از سوی بعضی از آنها، نباید این حرکت عظیم را زیرسوال برد. هر جریان سیاسی ممکن است اشتباهاتی داشته باشد، بنابراین رفتار ایران باید در قبال این پدیده رفتاری استراتژیک باشد و نباید بر اثر بعضی تاکتیک‌ها یا مسائل کوچک، جهت فرمان ما تغییر کند.

رئیس نهاد قانونگذاری مسئله سوریه را مسئله‌ای مجزا و مهم دانست و درباره سوریه گفت: سوریه از چند وجه وضع قابل مطالعه‌ای دارد؛ هم نقشی که در مقاومت داشته که تنها کشور عربی‌ای بود که در جنگ 33 روزه به کمک لبنان آمد، در حالی که برخی دیگر از کشورهای منطقه در همین زمان اطلاعات و اخبار در اختیار رژیم صهیونیستی قرار می‌دادند تا علیه مردم لبنان به کار گرفته شود.

وی موقعیت ژئوپلیتیک در سوریه را موضوعی قابل مطالعه برشمرد و افزود: با استقامت و پیروزی سوریه حوادث دیگری در منطقه رخ خواهد داد و علت اینکه تمام جریانات غربی و برخی کشورهای منطقه همه در یک طرف جمع شده‌اند، بیانگر این است که در شرایطی حساس قرار داریم.

نماینده مردم قم در مجلس نهم در ارزیابی شرایط سیاسی جامعه گفت: در وضعیت سیاسی کشور برخی بی‌سلیقگی‌ها وجود دارد که باید خیلی مراقبت کرد که چنین مسائلی تبدیل به شکاف و اختلاف نشود. در شرایط کنونی نیروهای مومن که باید به هم یاری و مدد برسانند، گاهی در حال بوکس کاری سیاسی هستند.

رئیس نهاد قانونگذاری تاکید کرد: همبستگی ملی در بین نیروهای فداکار انقلاب امری فوق‌العاده حیاتی برای کشور بوده و رهبر معظم انقلاب هم در این مساله تاکید دارند.

وی تصریح کرد: دستگاه اطلاعاتی کشور در چنین شرایطی نقش بسزایی داشته و تحلیل مسائل برای انتخاب راهکاری مناسب ضروری است.

لاریجانی ثبات در وزارت اطلاعات را امری حیاتی خواند و تصریح کرد: برای تامین نیازهای قانونی وزارت اطلاعات در جهت بالنده‌تر کردن اقدامات آن و روان‌تر کردن مأموریت‌هایش، مجلس شورای اسلامی در این زمینه آماده همکاری و همیاری است و فضای حاکم در مجلس نگاه مثبت و مساعدت به وزارت اطلاعات است.

نماینده مردم قم در مجلس با تقدیر مجدد از مجاهدت‌های سربازان گمنام امام زمان (عج) اقدامات اخیر دستگاه اطلاعاتی کشور را موجب شادی دل مومنان و خانواده‌های شهدا خواند و برای این سربازان آرزوی توفیق روزافزون کرد.

انتهای پیام/

 

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی