کد خبر : 4248
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

ایرنا/ لاریجانی: دفاع از مظلومان فلسطینی مرامی مهدوی است

ایرنا/ لاریجانی: دفاع از مظلومان فلسطینی مرامی مهدوی است

قم – رییس مجلس شورای اسلامی گفت: دفاع از مظلومان فلسطینی مرامی مهدوی است و جامعه مهدوی ما نمی تواند نسبت به سرنوشت سایر امت های اسلامی بی تفاوت باشد.


به گزارش ایرنا، \'علی لاریجانی\' عصر جمعه در همایش مهدویون در مركز فقهی ائمه اطهار (ع) قم افزود: در جامعه مهدوی كانون اصلی توحید گرایی است و جامعه باید موحد باشد و غیر خدا در آن قادر موثر شناخته نشود.

وی ابراز داشت: مناسبات خانوادگی و اجتماعی در جامعه مهدوی باید بر مبنای توحید باشد و حكومت اسلامی باید موثر واقعی در تعاملات مختلف را خدا بداند.

وی اظهار داشت : در جامعه مهدوی باید با ظلم مبارزه كرد و حضرت ولی عصر(عج) با ظهور خود قسط و عدل را در برابر ظلم و جور بوجود می آورد.

لاریجانی تاكید كرد: باید همواره با خردمندی در برابر ظلم بایستیم و اهل جهاد و مبارزه با ستمگران باشیم تا بنیه دفاعی و ظلم ستیزی در مسلمانان تقویت شود.

وی افزود: ظالمان امروز دنیا آمریكا و اسرائیل هستند و آنان با هر جریان بیداری كه در بین مسلمانان راه می افتد مبارزه می كنند.

وی خاطرنشان كرد: رشد علمی دیگر مشخصه جامعه مهدوی است و در جامعه ای كه حضرت قائم(عج) ظهور می كند افراد دانا بسیارهستند و استعدادها بالفعل می شود.

رییس مجلس افزود : در جامعه مهدوی حركت جامعه باید به سمت دانایی و رشد عقلانی باشد و جامعه خرافی به دور از جامعه آرمانی مهدوی است.

وی افزود : ولایت در مكتب اسلام جایگاهی تكوینی دارد و مسلمانان در عالم بدون پشتیبان نیستند و راهنما دارند.

وی گفت: انسان فیض الهی را از طرف ولی او دریافت می كند و با توسل به ولی خدا می توانیم به مودت خدا نزدیك شویم.

گفتنی است همایش بزرگ مهدویون به همت موسسه فرهنگی قرآنی نورالیقین با حضور جامعه بانوان قرآنی استان قم برگزار شد.ك/2

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی