کد خبر : 4186
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی در پیامی فرارسیدن ماه مبارک رمضان را به روسای مجالس اسلامی تبریک گفت

رمضان، تجلی رحمت الهی در کالبد امت اسلامی است

رمضان، تجلی رحمت الهی در کالبد امت اسلامی است

 رئیس مجلس شورای اسلامی در پیامی فرارسیدن ماه مبارک رمضان را به رؤسای مجلس کشورهای اسلامی تبریک گفت.

متن این پیام به شرح زیر است:
بسم‌الله الرحمن الرحیم
السلام علیکم و رحمة‌الله و برکاته
خرسندم پیشاپیش فرا رسدین ماه مبارک رمضان، این مائده آسمانی و بهار قرآن را به جنابعالی و همکاران محترم‌تان صمیمانه تبریک گویم.
رمضان تجلی رحمت و فضل بی‌کران الهی است که روح ایمان و پاکی، انس و مودت دینی را در کالبد خانواده کهنسال و ریشه‌دار امت اسلامی می‌دمد. خداوند آن را مایه عزت مسلمین و نوری فرا روی ملت اسلامی برای رسیدن به قله‌های کمال، معرفت و حکمت الهی قرار داده و به وسیله آن نعمت‌هایش را بر ما تمام کرد.
اینک در طلیعه رمضانی دیگر، قیام دل‌های مؤمن، جان‌های شیفته معرفت و حیات طیبه دینی و کام‌های تشنه عدالت و انسانیت در سراسر جهان اسلام غوغایی بزرگ و غریوی ماندگار به راه انداخته و با دمیدن روح عزت، نشاط و اقتدار در کالبد امت اسلامی دوران سیادت کفر، شرک و صهیونیزم را به سر آورده است. «و عدکم الله مغانم کثیرة تاخذونها» (سوره فتح، آیه ۲۰)
امروز ندای شورانگیز بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران در گرامی‏داشت جمعه آخر ماه رمضان به عنوان روز قدس رساتر از همیشه و دعوت او برای آزادی قدس شریف و محو رژیم اشغالگر صهیونیستی با طنین بیشتری در سراسر جهان اسلام شنیده شده و برزخ بی‌انتهایی برای اشغالگران قدس آفریده است، در همین راستا نهمین نشست وزرای اطلاع‌رسانی کشورهای اسلامی در گابن نیز بر بزرگ‏داشت جمعه آخر ماه رمضان در هر سال به‌عنوان روز قدس تأکید نموده است.
بار دیگر ضمن تبریک حلول این ماه با فضیلت و برکت، سعادت و توفیق جنابعالی، سربلندی و تحکیم روزافزون وحدت و برادری میان امت اسلامی را از خداوند متعال خواستارم.

                                                                                                   علی لاریجانی
                                                                           رئیس مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران



 

کلید واژه :

دکتر لاریجانی

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی