کد خبر : 4185
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

آیت الله مسعودی خمینی: لاریجانی در تعیین معاونین خود فراجناحی عمل کرد

لاریجانی:مشکلات اقتصادی اوضاع کشور را تحت تأثیر قرار داده است

لاریجانی:مشکلات اقتصادی اوضاع کشور را تحت تأثیر قرار داده است

دكترعلی لاریجانی در دیدار با آیت الله مسعودی خمینی که امروز صبح صورت گرفت با بیان اینکه مجلس نهم از نظر فکری و میزان تحصیلات در شرایط خوبی قرار دارد گفت: این موضوع به طور حتم در روند حرکت مجلس کمک شایانی می کند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مصوبه مجلس هشتم در تعیین سقف مدرک فوق لیسانس برای نمایندگی گفت: خوشبختانه نمایندگان کنونی از نظر تدین و اصولگرایی هم در شرایط خوبی قرار دارند.

وی با تأکید بر اینکه نمایندگان دور نهم فهم خوبی از مسائل گوناگون کشوری دارند یادآور شد: خوشبختانه منتخبین جدید در تمام حوزه ها از قبیل اقتصاد، صنعت، کشاورزی، دامداری در سطح خوبی قرار دارند و به تمام اوضاع مسلط هستند.

لاریجانی با تأکید بر اینکه مجلس نهم باید موتور محرک برای حل مسائل کشور باشد تصریح کرد: این موضوع تنها با پیگیری و تلاش بخش های اجرایی محقق می شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی درباره گزارش های ارائه شده از سوی وزرا در دوره نهم مجلس توضیح داد: مقامات دولتی در گزارش های خود مسائل مختلفی را ارائه کردند و نمایندگان هم به همین صورت تعیین موضع کردند.

وی با بیان اینکه هم اکنون صنایع کشور با مشکلات زیادی روبرو هستند گفت: متأسفانه در سال تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی و با وجود فرمایشات مقام معظم رهبری، بانک ها همکاری نزدیکی با صنایع ندارند.

نماینده مردم قم در مجلس با اشاره به مشکلات کشاورزان در تولید محصولات خود افزود: اجرای ناقص قانون هدفمند کردن یارانه ها موجب بروز مشکلات زیادی برای این افراد شده است که مسئولان باید هر چه سریعتر چاره ای برای آن بیاندیشند.

این نماینده مجلس نهم با تأکید بر اینکه هم اکنون مشکل اصلی کشور ابعاد اقتصادی دارد افزود: خوشبختانه مجلس و به تبع آن کمیسیون های تخصصی برای حل این مشکلات فعال شده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مجلس شورای اسلامی در دوره نهم اهداف زیادی دارد اما استراتژی اصلی نهاد قانونگذاری عدم روزمرگی است.

آیت الله مسعودی خمینی هم در این دیدار با اشاره به ارتقاء سطح علمی نمایندگان مجلس در دوره نهم گفت: متأسفانه با وجود نقاط مثبت در این دوره میزان تعداد روحانیون کاهش داشته است از این رو اگر دوره اول مجلس را با این دوره مقایسه کنیم این موضوع به طور واضح مشخص می شود.

این روحانی برجسته با تشکر از اقدامات فراجناحی رئیس مجلس در دوره نهم افزود: انتخاب معاونین از گروه مخالفین و جبهه های دیگر نشان دهنده روح بالای رئیس مجلس است.

وی با انتقاد از افزایش مشکلات اقتصادی مردم در چند ماه اخیر یادآور شد: اقدامات غیر کارشناسی مانند عرضه محصولات دامی به ویژه مرغ به صورت هدفمند و انتخابی بسیار اشتباه است از این رو مجلس و دولت باید برای حل این مشکلات تلاش کنند.

آیت الله مسعودی خمینی با انتقاد از اظهارات رئیس جمهوری مبنی بر پخش و ارائه ۲۰۰ هزار تن سویا بین مرغداران کشور تصریح کرد: این اظهارات در حالی گفته شد که رئیس اتحادیه مرغداران در فاصله ای کوتاه این آمار ها را تکذیب کردند که این موضوع به طور حتم برای مردم مسئله و شبهه به وجود می آورد.

وی با تأکید بر اینکه مسئولان اجرایی کشور نباید دید جزئی نگر داشته باشند گفت: به طور حتم حل مشکلات اقتصادی مردم نیازمند نگرش کلان و برنامه ریزی منظم است.

این روحانی برجسته افزود: هم اکنون ۳۳ سال از انقلاب گذشته است اما متأسفانه بعد از گذشت این مدت بین نسل های انقلاب هیچ ارتباطی نیست.

آیت الله مسعودی خمینی با تأکید بر اینکه در کلان شهرها باید برای ارتباط بین نسل ها افراد متخصص تربیت شوند گفت: مجلس هم می تواند در ایجاد این پل نقش بسزایی داشته باشد.

لاریجانی در ادامه این دیدار با بیان اینکه برای تربیت مدیران سطح بالای کشور آموزش های تخصصی وجود دارد یادآور شد: مدیران استراتژیک نباید وقت خود را صرف مسائل خرد و ناچیز بگذارند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به نقش احزاب در تربیت و ارائه مدیران لایق و کارآمد تصریح کرد: مدیریت ذاتی نیست بلکه اکتسابی است از این رو باید برای تربیت مدیران برنامه ریزی کلانی شود./
 

کلید واژه :

دكترعلی لاریجانی

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  ترامپ پیرو مکتب «گوبلز» و در تراز شغل کاباره‌داری سخن می گوید/تقویت بنیه دفاعی مورد توجه مجلس است/بحران جدی در کمین ملت عراق

  ادعای کمک ایران به گروه‌های تروریستی مضحک است/ ترامپ صدها میلیارد از امکانات کشورهای منطقه را چپاول کرد

  وزارت نیرو طرح درازمدتی برای صیانت از آب تهیه کند/ مبالغ تخصیص یافته برای رساندن آب شرب به روستاها نباید در جای دیگری هزینه شود

  سطح کنترل های مرزی ارتقا یافته است/ تاکید بر رصد مرزها برای جلوگیری از نفوذ دشمنان و عناصر ضدانقلاب

  آمریکایی‌ها در حال تخریب تار و پود برجام هستند/ مناطق آزاد اقتصادی دچار سقط جنین شده است

  تشریح نگاه ویژه اسلام به مسیحیت/ باید با اتحاد و تلاش تروریست ها را از منطقه خارج کرد

  ایجاد اشتغال از اولویت های برنامه ششم توسعه است/تاکید بر رفع مشکلات دریاچه ارومیه

  انتقاد از سکوت مدعیان حقوق بشر در برابر نسل‌کشی مسلمانان میانمار/لزوم ورود هیأت حقیقت یاب سازمان ملل برای بررسی اوضاع

  احترام جهانیان به منش سیاسی ایران با پذیرش دعوت جمهوری اسلامی برای حضور در مراسم تحلیف/ وزرا خود را وقف کشور کنند/ مجلس مطالبه گر و ناظر جدی است

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی