کد خبر : 4183
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

لاریجانی در دیدار با آیت الله مصباح یزدی:

کمیسیون ویژه‌ای در مجلس برای حل مشکلات اقتصادی کشور تشکیل می‌شود

کمیسیون ویژه‌ای در مجلس برای حل مشکلات اقتصادی کشور تشکیل می‌شود

 

دكترعلی لاریجانی در دیدار با آیت الله مصباح یزدی با بیان اینکه وضعیت مجلس نهم از نظر علمی ارتقاء پیدا کرده است، تصریح کرد: خوشبختانه سطح دانش نمایندگان در تمام حوزه ها از قبیل اقتصادی، فرهنگی، فنی و دینی رشد چشمگیری داشته است.

 

مشکلات صنعت با برنامه‌ریزی قابل حل بود

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با یادآوری سوابق اجرایی بالای نمایندگان در مجلس نهم، گفت: به دلیل اینکه نمایندگان کنونی سوابق بسیار خوبی در کشور داشته‌اند به این علت از تمام مشکلات مردم اطلاع دارند.

وی با تأکید بر اینکه نمایندگان مجلس نهم از نظر تعهد و اصولگرایی در شرایط خوبی قرار دارند، افزود: به جز ۸ نفر از نمایندگان بقیه منتخبان رویه اصولگرایی دارند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه هم اکنون حوزه صنعت کشور با مشکل نقدینگی روبرو است، یادآور شد: با وجود تحریم های بسیاری که از سوی کشورهای استکباری علیه ملت ایران انجام شده است مشکلات کنونی صنایع قابل برنامه ریزی بود و امکان رفع آن وجود داشت.

وی با اشاره به افزایش تحریم های اقتصادی در چند سال اخیر و بروز مشکلات اقتصادی در داخل کشور، تصریح کرد: سهم تحریم از مشکلات کنونی اقتصادی کشور تنها ۲۰ درصد است از این رو مسئولان باید علت‌های دیگر این موضوع را ریشه یابی و بررسی کنند.

 

وضعیت فرهنگی و اجتماعی جامعه به هیچ وجه راضی نیست

لاریجانی با اشاره به حضور سردار احمدی مقدم فرمانده نیروی انتظامی کل کشور در مجلس و ارائه گزارش ایشان از مسائل فرهنگی و اجتماعی جامعه، افزود: متأسفانه مجلس هم اکنون از وضعیت فرهنگی و اجتماعی جامعه به هیچ وجه راضی نیست و در دیداری که احمدی مقدم در مجلس حضور یافت نمایندگان به هیچ وجه مجاب نشدند.

وی با اشاره به تلاش های اعضای کمیسیون فرهنگی در دوره نهم برای توسعه حوزه و برنامه های پیرامونی خود یادآور شد: این کمیسیون از اول شروع مجلس نهم تا کنون تلاش خوبی داشته است از این رو اگر این برنامه ها ادامه یابد مسئله و حوزه فرهنگی کشور جهش خوبی پیدا می کند.

نماینده مردم قم در مجلس با تأکید بر اینکه تمرکز کنونی نهاد قانونگذاری باید بر بخش اقتصادی و فرهنگی جامعه باشد گفت: هم اکنون ملت ایران دوره سختی را از نظر اقتصادی امتحان می کند از این رو باید مشکلات پیش رو شناسایی و تسهیل شود.

وی با تأکید بر اینکه اجرای روش و اقدامات غلط و نادرست در کشور موجب تشدید فشارها می شود تصریح کرد: هم اکنون دوره ای است که مسئولان باید با استقامت و برنامه ریزی مشکلات را پیش روی گذارند.

لاریجانی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری مبنی بر حمایت از تولید داخل و جلوگیری از واردات بی رویه گفت: مسئولان باید سعی کنند که تهدیدهای پیرامون کشور را تبدیل به فرصت کنند.

 

کمیسیون ویژه‌ای برای حل مشکلات اقتصادی کشور تشکیل می‌شود

وی با اعلام اینکه حل مشکلات اقتصادی کشور اراده فراگیر مسئولان را می طلبد تصریح کرد: براساس برنامه ریزی های انجام شده در آینده ای نزدیک کمیسیون خاص و جدیدی برای این موضوع تشکیل می شود.

لاریجانی با بیان اینکه استراتژی کنونی مجلس باید عدم روزمرگی و بی تفاوتی نمایندگان باشد، افزود: مسئولان باید با نگاه خیرخواهانه حواشی کم و به مسائل مهم کشور بپردازند.

 

مشکل بیکاری با اقدامات دستوری حل نمی‌شود

رئیس مجلس شورای اسلامی بر تمرکز بیشتر مسئولان بر روی معضل بیکاری و گرانی تأکید کرد و گفت: مشکلات اقتصادی مردم به ویژه بیکاری با اقدامات دستوری حل نمی شود بلکه باید برای حل این موضوع برنامه ریزی دقیقی صورت گیرد.

 

استیضاح وزرا در این زمان هیچ فایده‌ای ندارد

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به موضوعات مطرح شده مبنی بر استیضاح وزرای کابینه دولت، تصریح کرد: به طور حتم استیضاح در این زمان هیچ فایده ای ندارد بلکه باید مسائل اصلی کشور را بررسی کرد./

 

کلید واژه :

دكترعلی لاریجانی

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  بخش خصوصی ناجی دولت حجیم شود/ تشریح راهکارهای توسعه اقتصادی روستا در گیلان

  استان گیلان به سمت صنعتی شدن حرکت کند/ توجه ویژه مجلس به پروژه احداث راه آهن و اصلاح وضعیت تالاب‌های گیلان

  طرح‌های عمرانی نیمه‌تمام به ارزش ۵۰۰هزارمیلیاردتومان نیاز به ورود بخش خصوصی دارد

  ریشه تروریسم در منطقه به خاطر وجود روحیه اشغال است/ میرزا کوچک خان مانع دخالت خارجی شد

  پرده دری برخی کشورهای منطقه در همکاری با رژیم صهیونیستی به جهان اسلام خسارت زد/ مشوق های پایدار برای صادرات در جریان بررسی بودجه تعیین می کنیم

  پایبندی طرفین برجام برای آینده امنیت جهانی و منطقه مفید است

  رئیس مجلس به رشت سفر می کند

  درخواست تشکیل شورایاری‌ها در قالب ماده الحاقی به قانون شوراها مغایر قانون اساسی است

  پیشنهاد تمدید سه ساله اجرای آزمایشی قانون مالیات بر ارزش افزوده/ دولت تعهدات خود را در مالیات بر ارزش افزوده به درستی انجام نمی دهد

  کمیته فنی بررسی طرح‌های آبی استان چهارمحال و بختیاری تشکیل شود/ استفاده از فاینانس برای اتصال استان به راه‌آهن

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی