کد خبر : 4178
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

لاریجانی در دیدار نخست وزیر سابق اقلیم كردستان عراق ؛

ایرنا/ جمهوری اسلامی ایران از هر اقدامی برای تقویت وحدت میان اقوام مختلف عراق حمایت می كند

ایرنا/ جمهوری اسلامی ایران از هر اقدامی برای تقویت وحدت میان اقوام مختلف عراق حمایت می كند

تهران - لاریجانی در دیدار نخست وزیر سابق اقلیم كردستان عراق گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره از هر اقدامی برای تقویت وحدت و همكاری میان گروه ها و اقوام مختلف عراقی حمایت كرده است.


به گزارش عصر چهارشنبه ایرنا از اداره اخبار و رسانه های گروهی مجلس \'علی لاریجانی\' رئیس مجلس شورای اسلامی در این دیدار با بیان اینكه عراق همسایه راهبردی و مهمی برای جمهوری اسلامی ایران است، بر ضرورت تحكیم وحدت و انسجام همه گروه ها و اقوام عراقی در شرایط بسیار حساس كنونی منطقه تأكید كرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اختلاف و تفرقه میان گروه ها و اقوام عراقی در شرایط كنونی ،افزود:این اختلافات به زیان امنیت و ثبات كشور عراق است.

وی در عین حال تصریح كرد: ریاست كنونی عراق بر اتحادیه عرب فرصت مناسبی برای تحكیم جایگاه منطقه ای و حضور فعال این كشور در عرصه های مختلف سیاسی در منطقه و جهان است.

لاریجانی در بخش دیگری از سخنان خود روابط جمهوری اسلامی ایران با اقلیم كردستان عراق را بسیار خوب و رو به پیشرفت توصیف كرد و بر ضرورت حل پاره ای مشكلات و موانع بر سر توسعه این روابط تأكید نمود.

در این دیدار \' برهم صالح\' نخست وزیر سابق اقلیم كردستان عراق نیز بر اهمیت و تقویت مناسبات دوستانه میان اقلیم كردستان عراق و جمهوری اسلامی ایران تأكید كرد .

نخست وزیر سابق اقلیم كردستان گفت:اهتمام تمامی رهبران و گروه های كرد عراقی بر توسعه و گسترش روابط برادرانه با جمهوری اسلامی ایران است.

صالح همچنین در ادامه خاطرنشان كرد: رهبران اقلیم كردستان عراق نیز اهتمام خاصی برای تقویت وحدت و همبستگی میان گروه های مختلف عراقی دارند.

وی با بیان اینكه عراق اینك با میراثی از مشكلات قدیمی و بر جای مانده از دوران حكومت بعثی ها روبروست افزود: تجربه دموكراسی و همزیستی اقوام مختلف عراقی در دوران بعد از حكومت بعثی، الگوی ارزشمندی است كه باید آنرا حفظ كرد.

نخست وزیر سابق اقلیم كردستان عراق از حمایت ها و پشتیبانی جمهوری اسلامی ایران در طول سال های اخیر از دولت و ملت عراق در برابر مشكلات پیچیده و عدیده ناشی از آغاز دوران جدیدی در عراق قدردانی كرد.

وی در پایان این گفت و گو با رییس مجلس شورای اسلامی عنوان كرد، كه در بسیاری از مشكلات و معضلات سال های اخیر، حمایت جمهوری اسلامی ایران از دولت و ملت عراق نقش كلیدی را در رفع موانع و حل مشكلات ایفاء كرده است.

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی