کد خبر : 4154
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

فارس/ امیدوارم کارهای جدی در معاونت قوانین و نظارت انجام شود/ توصیه به رضایی و مظفر

فارس/ امیدوارم کارهای جدی در معاونت قوانین و نظارت انجام شود/ توصیه به رضایی و مظفر

رئیس قوه مقننه گفت: امیدوارم کارهای جدی در دوره جدید معاونت نظارت بر قوانین مجلس انجام بگیرد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی طی سخنانی در مراسم تودیع و معارفه معاونین جدید و قدیم نظارت، قوانین و اجرایی مجلس اظهار داشت: در بدو کار ما از آقای ابوترابی و باهنر که نواب رئیس بودند خواستیم تا دو سمت معاونت قوانین و نظارت را به عهده بگیرند و این دو معاونت را راه بیندازند.

وی افزود: آقای ابوترابی مسیری را برای تنقیح قوانین همواره کردند و این کار شروع شدکه جا دارد از زحمات وی تشکر کنم.

لاریجانی ادامه داد: آقای باهنر هم در بخش معاونت نظارت برای راه اندازی این معاونت تلاش زیادی کردند که از وی هم قدردانی و سپاسگذاری می‌کنم.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: ما بحثی را داشتیم و بر اساس آن مقرر شد که مسئولیت‌های مثل معاونت نظارت و قوانین به عهده سایر افراد گذاشته شود. چرا که نواب رئیس به اندازه خود رئیس کار دارند بر همین اساس از آقای رضایی و مظفر خواستیم تا به ما کمک کنند.

لاریجانی اظهار داشت: آقای رضایی فردی منضبط و آشنا به کار است و لذا از وی خواستیم که در معاونت قوانین با ما همکاری داشته باشند؛ آقای مظفر هم که سابق وزارت آموزش و پرورش و مجمع تشخیص را داشت قرار شد که در معاونت نظارت با ما همکاری کنند.

وی ادامه داد: با توجه به سوابق اجرایی این عزیزان امیدوارم که کارهای جدی در این دو معاونت انجام شود، البته از همکاران دیگر این معاونت هم که به آقای ابوترابی و باهنر کمک کردند تشکر می‌کنم.

لاریجانی اظهار داشت: توصیه می‌کنم که در معاونت قوانین به تنقیح قوانین اهتمام شود. چرا که این پروژه‌ای است که باید تمام شود؛ ما 100 سال قانونگذاری در کشور داریم که باید برای آن فکری کرد. طرح‌ها و لوایحی که به مجلس می‌آید گاهی دقت کافی را ندارد و معاونت قوانین باید در این رابطه اقدامات لازم را انجام دهد.

رئیس قوه مقننه همچنین گفت: از آقای مظفر هم می‌خواهم که در بخش نظارت یک سامان دهی انجام دهد که سؤالات در حدی که لازم است مطرح شود. در مورد استیضاح‌ها و تحقیق و تفحص‌ها راهنمایی‌های لازم به نمایندگان ارائه شود.

رئیس قوه مقننه با بیان اینکه تعداد زیادی از نمایندگان به عنوان ناظر در دستگاه‌ها حضور دارند افزود: ممکن است گاهی لازم باشد که از فعالیت‌های این ناظران به مجلس گزارش دهد.

لاریجانی اظهار داشت: آقای افراشته هم قبلا معاونت اجرایی مجلس را بر عهده داشت و خوب هم کار کرد و به همین دلیل در این دوره هم از وی خواهش کردیم که مسئولیت معاونت اجرایی را به عهده داشته باشد.

انتهای پیام/

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  سالانه حداکثر ۲۰ هزار نفر از معافیت های مرتبط با ایثارگران بهره مند می شوند/ تشریح شرایط معافیت

  اظهارات اخیر آمریکایی‌ها برای مشروعیت سازمان ملل نگران‌کننده است/عدم پایبندی آمریکا به توافق‌های بین‌اللملی در شورای امنیت بررسی شود

  راهبرد آمریکا بازی با تروریسم است و نه مبارزه با آن/باید نسبت به حضور آمریکا و ناتو در منطقه خود حساس باشیم

  دکتر لاریجانی:تحریم آمریکا علیه روسیه و ایران خلاف قواعد بین‌المللی است/ماتونیکو:در پایبندی ایران به برجام نباید هیچ شبهه‌ای داشته باشیم

  تاکید بر نتایج مثبت همکاری ایران و روسیه در مبارزه با تروریسم/ نقض مکرر توافق هسته ای از سوی آمریکا

  اظهارات ترامپ به اعتبار آمریکایی ها لطمه می زند/موضوعات را با دقت رصد و مطابق منافع ملت تصمیم می گیریم

  تک روی آمریکا در برجام به ضررشان تمام می شود/ مواضع آمریکا در صحنه بین‌الملل جدی گرفته نمی‌شود

  تشریح دلایل سفر به روسیه/برنامه ریزی برای حضور دردو کنفرانس مسائل امنیتی و بین‌المجالس جهانی

  بازارچه‌های مرزی برای تبادلات تجاری و اقتصادی ایجاد شود

  ضرورت حرکت به‌سمت دریافت سرمایه‌گذاری‌های خارجی برای تکمیل ناوگان ریلی/ با ارائه تسهیلات به کارخانجات برای حمل‌ونقل ازطریق ریل انگیزه ایجاد شود

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی