کد خبر : 4154
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

فارس/ امیدوارم کارهای جدی در معاونت قوانین و نظارت انجام شود/ توصیه به رضایی و مظفر

فارس/ امیدوارم کارهای جدی در معاونت قوانین و نظارت انجام شود/ توصیه به رضایی و مظفر

رئیس قوه مقننه گفت: امیدوارم کارهای جدی در دوره جدید معاونت نظارت بر قوانین مجلس انجام بگیرد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی طی سخنانی در مراسم تودیع و معارفه معاونین جدید و قدیم نظارت، قوانین و اجرایی مجلس اظهار داشت: در بدو کار ما از آقای ابوترابی و باهنر که نواب رئیس بودند خواستیم تا دو سمت معاونت قوانین و نظارت را به عهده بگیرند و این دو معاونت را راه بیندازند.

وی افزود: آقای ابوترابی مسیری را برای تنقیح قوانین همواره کردند و این کار شروع شدکه جا دارد از زحمات وی تشکر کنم.

لاریجانی ادامه داد: آقای باهنر هم در بخش معاونت نظارت برای راه اندازی این معاونت تلاش زیادی کردند که از وی هم قدردانی و سپاسگذاری می‌کنم.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: ما بحثی را داشتیم و بر اساس آن مقرر شد که مسئولیت‌های مثل معاونت نظارت و قوانین به عهده سایر افراد گذاشته شود. چرا که نواب رئیس به اندازه خود رئیس کار دارند بر همین اساس از آقای رضایی و مظفر خواستیم تا به ما کمک کنند.

لاریجانی اظهار داشت: آقای رضایی فردی منضبط و آشنا به کار است و لذا از وی خواستیم که در معاونت قوانین با ما همکاری داشته باشند؛ آقای مظفر هم که سابق وزارت آموزش و پرورش و مجمع تشخیص را داشت قرار شد که در معاونت نظارت با ما همکاری کنند.

وی ادامه داد: با توجه به سوابق اجرایی این عزیزان امیدوارم که کارهای جدی در این دو معاونت انجام شود، البته از همکاران دیگر این معاونت هم که به آقای ابوترابی و باهنر کمک کردند تشکر می‌کنم.

لاریجانی اظهار داشت: توصیه می‌کنم که در معاونت قوانین به تنقیح قوانین اهتمام شود. چرا که این پروژه‌ای است که باید تمام شود؛ ما 100 سال قانونگذاری در کشور داریم که باید برای آن فکری کرد. طرح‌ها و لوایحی که به مجلس می‌آید گاهی دقت کافی را ندارد و معاونت قوانین باید در این رابطه اقدامات لازم را انجام دهد.

رئیس قوه مقننه همچنین گفت: از آقای مظفر هم می‌خواهم که در بخش نظارت یک سامان دهی انجام دهد که سؤالات در حدی که لازم است مطرح شود. در مورد استیضاح‌ها و تحقیق و تفحص‌ها راهنمایی‌های لازم به نمایندگان ارائه شود.

رئیس قوه مقننه با بیان اینکه تعداد زیادی از نمایندگان به عنوان ناظر در دستگاه‌ها حضور دارند افزود: ممکن است گاهی لازم باشد که از فعالیت‌های این ناظران به مجلس گزارش دهد.

لاریجانی اظهار داشت: آقای افراشته هم قبلا معاونت اجرایی مجلس را بر عهده داشت و خوب هم کار کرد و به همین دلیل در این دوره هم از وی خواهش کردیم که مسئولیت معاونت اجرایی را به عهده داشته باشد.

انتهای پیام/

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  بخش خصوصی ناجی دولت حجیم شود/ تشریح راهکارهای توسعه اقتصادی روستا در گیلان

  استان گیلان به سمت صنعتی شدن حرکت کند/ توجه ویژه مجلس به پروژه احداث راه آهن و اصلاح وضعیت تالاب‌های گیلان

  طرح‌های عمرانی نیمه‌تمام به ارزش ۵۰۰هزارمیلیاردتومان نیاز به ورود بخش خصوصی دارد

  ریشه تروریسم در منطقه به خاطر وجود روحیه اشغال است/ میرزا کوچک خان مانع دخالت خارجی شد

  پرده دری برخی کشورهای منطقه در همکاری با رژیم صهیونیستی به جهان اسلام خسارت زد/ مشوق های پایدار برای صادرات در جریان بررسی بودجه تعیین می کنیم

  پایبندی طرفین برجام برای آینده امنیت جهانی و منطقه مفید است

  رئیس مجلس به رشت سفر می کند

  درخواست تشکیل شورایاری‌ها در قالب ماده الحاقی به قانون شوراها مغایر قانون اساسی است

  پیشنهاد تمدید سه ساله اجرای آزمایشی قانون مالیات بر ارزش افزوده/ دولت تعهدات خود را در مالیات بر ارزش افزوده به درستی انجام نمی دهد

  کمیته فنی بررسی طرح‌های آبی استان چهارمحال و بختیاری تشکیل شود/ استفاده از فاینانس برای اتصال استان به راه‌آهن

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی