کد خبر : 4154
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

فارس/ امیدوارم کارهای جدی در معاونت قوانین و نظارت انجام شود/ توصیه به رضایی و مظفر

فارس/ امیدوارم کارهای جدی در معاونت قوانین و نظارت انجام شود/ توصیه به رضایی و مظفر

رئیس قوه مقننه گفت: امیدوارم کارهای جدی در دوره جدید معاونت نظارت بر قوانین مجلس انجام بگیرد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی طی سخنانی در مراسم تودیع و معارفه معاونین جدید و قدیم نظارت، قوانین و اجرایی مجلس اظهار داشت: در بدو کار ما از آقای ابوترابی و باهنر که نواب رئیس بودند خواستیم تا دو سمت معاونت قوانین و نظارت را به عهده بگیرند و این دو معاونت را راه بیندازند.

وی افزود: آقای ابوترابی مسیری را برای تنقیح قوانین همواره کردند و این کار شروع شدکه جا دارد از زحمات وی تشکر کنم.

لاریجانی ادامه داد: آقای باهنر هم در بخش معاونت نظارت برای راه اندازی این معاونت تلاش زیادی کردند که از وی هم قدردانی و سپاسگذاری می‌کنم.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: ما بحثی را داشتیم و بر اساس آن مقرر شد که مسئولیت‌های مثل معاونت نظارت و قوانین به عهده سایر افراد گذاشته شود. چرا که نواب رئیس به اندازه خود رئیس کار دارند بر همین اساس از آقای رضایی و مظفر خواستیم تا به ما کمک کنند.

لاریجانی اظهار داشت: آقای رضایی فردی منضبط و آشنا به کار است و لذا از وی خواستیم که در معاونت قوانین با ما همکاری داشته باشند؛ آقای مظفر هم که سابق وزارت آموزش و پرورش و مجمع تشخیص را داشت قرار شد که در معاونت نظارت با ما همکاری کنند.

وی ادامه داد: با توجه به سوابق اجرایی این عزیزان امیدوارم که کارهای جدی در این دو معاونت انجام شود، البته از همکاران دیگر این معاونت هم که به آقای ابوترابی و باهنر کمک کردند تشکر می‌کنم.

لاریجانی اظهار داشت: توصیه می‌کنم که در معاونت قوانین به تنقیح قوانین اهتمام شود. چرا که این پروژه‌ای است که باید تمام شود؛ ما 100 سال قانونگذاری در کشور داریم که باید برای آن فکری کرد. طرح‌ها و لوایحی که به مجلس می‌آید گاهی دقت کافی را ندارد و معاونت قوانین باید در این رابطه اقدامات لازم را انجام دهد.

رئیس قوه مقننه همچنین گفت: از آقای مظفر هم می‌خواهم که در بخش نظارت یک سامان دهی انجام دهد که سؤالات در حدی که لازم است مطرح شود. در مورد استیضاح‌ها و تحقیق و تفحص‌ها راهنمایی‌های لازم به نمایندگان ارائه شود.

رئیس قوه مقننه با بیان اینکه تعداد زیادی از نمایندگان به عنوان ناظر در دستگاه‌ها حضور دارند افزود: ممکن است گاهی لازم باشد که از فعالیت‌های این ناظران به مجلس گزارش دهد.

لاریجانی اظهار داشت: آقای افراشته هم قبلا معاونت اجرایی مجلس را بر عهده داشت و خوب هم کار کرد و به همین دلیل در این دوره هم از وی خواهش کردیم که مسئولیت معاونت اجرایی را به عهده داشته باشد.

انتهای پیام/

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

  همدلی و اتحاد میان کشورهای منطقه ریشه تروریست را خشک می کند

  تعاملات بانکی کلید فعال شدن مراودات تجاری ایران و بلاروس/ همکاری های دو کشور در مجامع بین المللی مثبت است

  جهان امروز نیازمند عقلانیت عمومی است / بحران‌های تروریستی تنها با همگرایی همه کشورها حل می شود

  ایران علاقه مند به تسریع در پیشبرد همکاری های اقتصادی با کره جنوبی است

  ایران علاقه مند به گسترش همکاری های اقتصادی با کشورهای اسلامی است

  سیاست ایران گسترش روابط با کشورهای آفریقایی است/لزوم ارتقاء همکاری های دو کشور در حوزه دارویی و درمانی

  زنگبار از تجارب ایران در حوزه فنی و حرفه ای و آموزش عالی بهره بگیرد

  امنیت پایدار ایران زمینه ساز توسعه روابط با ماداگاسکار است/آمادگی جمهوری اسلامی برای گسترش همکاری های اقتصادی

  انتقاد از خبر کذب معامله وزرا با مجلس برای حضور در کابینه/ مزاح دکتر لاریجانی با طبابت قاضی زاده هاشمی برای سیاسیون

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی