کد خبر : 4151
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی در دیدار با اعضای تیم کشتی و وزنه برداری اعزامی به المپیک لندن:

کسب مقام در المپیک موجب غرور و افتخار ملی است /دغدغه ورزشکاران حرفه‌ای کاهش یابد

کسب مقام در المپیک موجب غرور و افتخار ملی است /دغدغه ورزشکاران حرفه‌ای کاهش یابد

 دکترعلی لاریجانی عصر امروز در اردوی تیم های کشتی و وزنه برداری اعزامی به المپیک لندن حضور یافت و از نزدیک در جریان تمرینات این تیم ها قرار گرفت.

 رئیس مجلس در دیدار با کاروان اعزامی تیم های کشتی های آزاد و فرنگی به المپیک ۲۰۱۲ لندن باقدردانی از کشتی‌گیران و ورزشکاران تصریح کرد: به طور حتم اقدامات و تلاش‌های شما شایسته تحسین است.
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که کار شما جنبه ملی دارد، گفت: ورزش قهرمانی کشتی یکی از شاخص‌ترین و کهن‌ترین ورزش‌ها است.
وی با تبریک به مناسبت راهیابی کشتی‌گیران فرنگی و آزاد به المپیک ۲۰۱۲ لندن افزود: راهیابی شما به این میدان مسابقات، بسیار درخشنده و مهم بود ،چرا که این مسابقات برای پیشبرد اهداف ایران بسیار تاثیرگذار است.
وی با آرزوی موفقیت برای کشتی‌گیران فرنگی و آزاد گفت: حضورشما در المپیک یک دستاورد مهم برای ملت ایران است.
رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که قهرمانی در مسابقات به طور حتم به غرور ملی می‌افزاید، یادآور شد: خوشبختانه جوانان ما بنیه و عقبه خوبی در کشتی دارند که باید این تلاش‌ها ادامه یابد.
در پایان این دیدار دکتر علی لاریجانی با اهدای قرآن از کشتی‌گیران فرنگی و آزاد قدردانی کرد.

دغدغه ورزشکاران حرفه‌ای کاهش یابد
رئیس مجلس شورای اسلامی دردیدار وزنه‌برداران که در خانه وزنه‌برداری انجام شد، نیز با تاکید بر این که وزنه‌برداران هم اکنون از نظر روحی و بدنی در شرایط بسیار خوبی قرار دارند تصریح کرد: رشته وزنه‌برداری یکی از ورزش‌هایی است که همیشه مورد توجه قرار گرفته می‌شود.
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به پیشرفت بسیار خوب وزنه‌برداران در چند سال اخیر گفت: امیدواریم که این ورزشکاران در المپیک هم دستاوردهای خوبی به دست بیاورند.
وی با تاکید بر این که وزنه‌برداران قهرمانان واقعی هستند یادآور شد: من در تمرین دیدم که ورزشکاران از اسامی ائمه اطهار(ع) استفاده می‌کردند که این نشان‌دهنده اتکای این افراد به خداوند است.
رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به ظرفیت‌های بزرگ ورزشکاران به ویژه کشتی‌گیران و وزنه‌برداران در مسابقات المپیک گفت: به طور حتم به دست آوردن دستاورد در این مسابقات موجب غرور و آبروی ملت می‌شود.
لاریجانی با اشاره به کمک‌های انجام شده به حوزه ورزش تصریح کرد: مجلس شورای اسلامی در چند سال اخیر اعتبارات خوبی را برای ورزش همگانی اختصاص داده است. از طرف دیگر برای ورزش حرفه‌ای هم بودجه‌هایی اختصاص داده شده اما به طور حتم این اعتبارات بسیار کم است.
رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که مجلس هر اقدامی برای ورزشکاران المپیکی انجام دهد کم است، افزود: در جلسه‌ای که با محمد عباسی وزیر ورزش بر کاهش دغدغه ورزشکاران حرفه‌ای به ویژه مساله شغل و سربازی تاکید شد.

حمایت اعتباری و رسانه‌ای از ورزشکاران باید افزایش یابد
دکترعلی لاریجانی در جمع خبرنگاران نیز با بیان این که بنده از جوانی به کشتی علاقه‌مند بودم، تصریح کرد: کشتی یکی از محورهای ورزش پهلوانی است که در آن قوه روح و جسم به کار گرفته می‌شود.
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که ورزش  های کشتی و وزنه‌برداری در ایران ظرفیت بالایی دارند،گفت: با توجه به این که جوانان این گونه ورزش‌ها را دوست دارند، شاهدهستیم که در چند سال اخیر ورزشکاران مدال‌های زیادی را به دست آورده‌اند.
وی با اشاره به تمرین‌های سخت کشتی‌گیران و وزنه‌برداران برای رسیدن به آمادگی مطلوب افزود: به دست آوردن مدال و کسب افتخارات، موجب غرور ملی برای کشور می‌شود.
لاریجانی با تاکید بر این که وزنه‌برداران و ورزشکاران کشتی هم اکنون در  آمادگی به سر می‌برند، افزود: باید به این ورزشکاران توجه ویژه‌ای شود.
رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که مسئولان باید از نظر بودجه ورزشکاران را حمایت کنند، ادامه داد: نقش رسانه‌ها در شکوفایی و توسعه ورزش‌ها بسیار موثر است.

 

 

کلید واژه :

دکترعلی لاریجانی

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی