کد خبر : 4139
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

ایرنا/ لاریجانی: مجلس به رهنمودهای رهبر معظم انقلاب لبیك می گوید/ آماده حذف تاریكی گرانی از صفحه اقتصادی كشور هستیم

ایرنا/ لاریجانی: مجلس به رهنمودهای رهبر معظم انقلاب لبیك می گوید/ آماده حذف تاریكی گرانی از صفحه اقتصادی كشور هستیم

تهران- رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینكه مجلس به رهنمودهای راهگشای رهبر انقلاب لبیك می گوید، گفت كه مجلس آمادگی دارد ساز و كارهای حمایت از بخش های صنعت، كشاورزی و دامداری را به تصویب برساند تا هم اشتغال جوانان سامان یابد و هم تاریكی گرانی از صفحه اقتصادی كشور حذف شود.
   

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، \'علی لاریجانی\' در جلسه علنی امروز - چهارشنبه - مجلس شورای اسلامی افزود: سخنان روز گذشته رهبر معظم انقلاب اسلامی در جمع مسوولان یادآور شجاعت پیشوای انقلاب، امام راحل است.

وی با بیان اینكه رهبر معظم انقلاب اسلامی نقاط قوت ملت را در مسیر پایداری راه اصولی طی شده می دانند، گفت: ایشان رفتار ناشیانه چند كشور زورگو را به وضوح اعلام كردند كه تئوری وهمی و وسوسه شیطانی دجال گونه آنان برای فشار اقتصادی به ملت به منظور شكستن وحدت داخلی كشور از آرمان های خویش است.

رییس مجلس شورای اسلامی تصریح كرد: البته اقدامات دشمنان نشانگر ذلت آنان و آخرین تیر تركش حریف است.

لاریجانی گفت: مصاف اقتصادی امروز از آن جهت در چنبره توهمی جدیدی حاصل شده كه مولفه های داخلی كشور را از نظر بنیه نیروی انسانی و ظرفیت ها نادیده گرفته است و چنانچه با مدیریت و تدبیر متناسب با شرایط در نظر گرفته شود، ظرفیت های داخلی را از بالقوه به بالفعل تبدیل و حریفان را دچار یاس می كند و شكوفایی ملی را نمایان می سازد.

وی افزود: تمركز بر ساز و كار اقتصاد مقاومتی، متكی بودن به حضور ملت، پرتوان كردن بخش خصوصی، استفاده از بخش های مختلف كشور و قوای سه گانه و پرهیز از حواشی از ملزومات است.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینكه با این تحلیل در پایان مجلس هشتم، قانون حمایت از تولید داخلی تصویب شد، گفت: مجلس در بودجه سال جاری، حمایت از تولید را تصویب كرد و آمادگی دارد ساز و كارهای حمایت از بخش های كشاورزی، دامداری و صنعت را به تصویب برساند تا هم اشتغال جوانان كه دغدغه مهم كشور است سامان یابد و هم تاریكی گرانی از صحنه اقتصادی حذف شود.

لاریجانی افزود: این مسیر را مجاهدتی برای تثبیت قدرت ملی كشور می دانیم و از همكاری با قوای دیگر استقبال می كنیم.

رییس مجلس شورای اسلامی اضافه كرد: انشاء الله این اندیشه را كه پیگیری كرده ایم، دنبال می كنیم و امروز نیز در جلسه مشترك با دولت بحث هایی را پیگیری خواهیم كرد.

*** جلسه مشترك دولت و مجلس؛ هفته آینده

رییس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: هفته آینده نیز در جلسه مشتركی با دولت به راهكارهای رفع مشكلات اقتصادی خواهیم پرداخت و از كمیسیون های مختلف مجلس می خواهم در همكاری با وزرای مربوطه، تدابیر رهبر معظم انقلاب را دنبال كنند.

*** محاسبه غلط دشمنان

لاریجانی در بخش دیگری از سخنانش درباره سالروز عملیات مرصاد كه در سال 1367 صورت گرفت، گفت: در شرایطی كه ایران قطعنامه 598 را پذیرفته بود، رژیم صدام با پشتیبانی قوی منافقین خائن، خود را برای عملیات وهمی تجهیز كرد و به تخیل رسیدن به تهران، آنچه را در توشه داشتند به میدان آوردند ولی این اقدام آنان از نظر نظامی بی حساب و كتاب بود.

رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینكه باید دید كه چرا رژیم صدام و منافقین در این دام توهمی افتادند، اظهار داشت: پایان جنگ با قطعنامه 598 این تصور را در آنان ایجاد كرد كه شرایط دفاعی ایران دچار ركود و ضعف شده است و مخصوصا بعد از سقوط فاو، آنان به فكر نوعی عملیات نظامی افتادند ولی نمی دانستند كه با اقدام پیش بینی نشده ای مواجه می شوند و این توهم در ابتدای جنگ هم برای صدام ایجاد شده بود.

رییس قوه مقننه اظهار داشت: محاسبه غلط آنان این بود كه ظرفیت انقلابی مردم ایران و نفوذ معنوی رهبر انقلاب را نمی توانستند درك كنند و از همین نقطه، غافلگیر شدند.

لاریجانی با بیان اینكه در همان ابتدای ورود چند كیلومتری، رژیم صدام و منافقین با مقاومت جانانه دلاورمردانه ایران روبه رو شدند، افزود: در اینجا دو نكته قابل توجه است و این كه عملیات مرصاد آخرین میخ را به دو تابوت رژیم صدام و منافقین كوبید كه نتیجه مقاومت شجاعانه ملت، ضربه كاری به گروهك منافقین زد كه بساط ماجراجویی خود را در مرزهای ایران جمع كنند و امروز آوارگی آنان نتیجه این شكست كارساز است.

وی ادامه داد: از طرف دیگر، رژیم صدام و همپیمانانش ظرفیت نظامی ایران را درك كردند و اینجا بود كه آمریكا و غرب كه سالها از رژیم صدام پشتیبانی كرد، متوجه شدند با واقعیت قدرتمندی روبه رو هستند و استراتژی براندازی نظام را از سر بیرون كردند.

*** نظام جمهوری اسلامی ایران فریبكارانه برخورد نمی كند

لاریجانی با بیان اینكه دشمنان راه های دیگری را برای براندازی نظام پیگیری می كنند، گفت: اگر امروز دشمنان از رسانه هایشان قلدرمآبانه ندای نظامی سرمی دهند، نشانگر سرخوردگی سیاسی و نتیجه سیلی ملت ایران به بدمستی آنان در جنگ است و این دستاورد ملی كشور بود كه باعث ماندگاری نظام شد.

رییس مجلس شورای اسلامی یادآور شد: از سوی دیگر، مقایسه دو منطق سیاسی در عصر حاضر است كه پس از قبول قطعنامه، عده ای با مشاهده سیل خروشان ملت از امام راحل اجازه خواستند عملیات علیه صدام را برق آسا انجام دهند و این زمینه حاصل شده بود اما امام راحل فرمودند ما وقتی قطعنامه ای را پذیرفتیم، به آن پایبندیم و این یك منطق است كه می تواند امنیت و ثبات را در صحنه بین المللی ایجاد كند و نشان دهد كه نظام جمهوری اسلامی ایران فریبكارانه برخورد نمی كند.

لاریجانی افزود: منطق دیگر، روش صدام بود كه در تصور ابتدایی و با فرصت طلبی به مرز ایران حمله كرد و در جنگ با دلاورمردان ایران گرفتار شد و در صحنه بین المللی بی ثباتی ایجاد كرد ولی در مقابل باید به تصمیم و منطق ایران در ماندگاری به قطعنامه توجه شود.

***مرصاد، درس بزرگی برای ملت ایران و موجودات ماجرای جوی عرصه بین المللی است

وی افزود: غرب در سال های اخیر فضایی را در زمینه های حقوق بشر، هسته ای و تحریم ها ایجاد كرده و نگاه آنان بهره جستن از قدرت ابزاری نهادهای بین المللی است كه هیچ نگاهی به حقوق بشر و دمكراسی وحقوق منطقه ای ندارند و نمونه آنان در بحرین و سوریه به خوبی می توان دید.

رییس قوه مقننه گفت: حوادث پس از قطعنامه 598 و عملیات مرصاد درس بزرگی برای ایران و موجودات ماجراجوی صحنه بین المللی است و ایران دریافت با مجاهدت، سرافرازی می یابد و اقتدار ایران را بیمه می كند.

لاریجانی افزود: دولت های منطقه ای كه در جنگ دچار اشتباه محاسباتی شده اند، باید بفهمند با ملتی مجاهد، اخلاق مدار و متعهد روبه رو هستند كه زیر بار زور نمی رود و به دنبال امنیت پایدار در منطقه است.

سیام**1053**9132**157

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی