کد خبر : 4121
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

ایرنا/ توطئه بزرگ بین‌المللی ومنطقه‌ای علیه سوریه سازمان یافته است

ایرنا/ توطئه بزرگ بین‌المللی ومنطقه‌ای علیه سوریه سازمان یافته است

تهران - رییس مجلس شورای اسلامی گفت: یك توطئه بزرگ بین‌المللی و منطقه‌ای علیه سوریه سازمان یافته است زیرا آنها از مواضع مترقی دولت و ملت سوریه علیه رژیم صهیونیستی ناراحت هستند.


به گزارش ایرنا به نقل از اداره كل بین الملل مجلس شورای اسلامی ؛ علی لاریجانی امروز (یكشنبه) در دیدار وزیر خارجه سوریه و هیئت همراه بر حمایت جمهوری اسلامی ایران از دولت و ملت سوریه در قبال توطئه‌های خارجی و هجوم عناصر تروریست از خارج مرزهای سوریه به این كشور تاكید كرد.

وی در ادامه با اشاره به توطئه‌های خارجی علیه سوریه در یك سال گذشته افزود: دولت و ملت سوریه در این مدت با ایستادگی و مقاومت مقابل هجوم عناصر تروریست نشان دادند از یك پایگاه قوی برخوردار بوده و قدرت حل بحران‌‌ها را دارند.

رییس مجلس با بیان این كه چشم‌انداز اوضاع به نفع ملت و دولت سوریه است، خاطرنشان كرد: دولت و ملت ایران مانند گذشته در همه شرایط در كنار دولت و ملت سوریه ایستاده و خواهد ایستاد.

لاریجانی همچنین با اشاره به توافقات و موافقت‌ نامه‌های امضاء شده میان دو كشور در زمینه‌های مختلف اقتصادی و تجاری گفت: مجلس شورای اسلامی ایران از اجرای كامل و سریع این توافقات حمایت و پشتیبانی می‌كند.

ولید معلم وزیر خارجه سوریه نیز در این دیدار با قدردانی از حمایت‌ها و پشتیبانی‌های كشور مان از ملت سوریه در شرایط كنونی گفت: ملت سوریه هیچ‌گاه حمایت‌های برادرانه ملت ایران را فراموش نخواهد كرد.

وی با ارائه گزارشی از روند اوضاع در سوریه گفت: بعد از شكست عناصر تروریست در دمشق آنها به شهر حلب حمله كرده‌اند اما نیروهای سوریه در آینده نزدیك این تروریست‌ها را از این شهر خارج خواهند كرد.

وی افزود: دولت‌های غربی و ارتجاعی اینك با اتخاذ تحریم‌هایی علیه سوریه سعی در ایجاد فشار بر ملت سوریه و گسترش بحران در این كشور را دادند.

وزیر خارجه سوریه در ادامه با اشاره به هجوم تروریست‌ها به دمشق گفت : دولت و ملت سوریه در كنار هم با ایستادگی و مقاومت توانستند توطئه بزرگی را با شكست روبرو كنند و امروز دمشق امن و آرام است.

ولید معلم همچنین افزود: روند عملیات به نفع مردم سوریه خواهد بود.

شبك **

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی