کد خبر : 4121
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

ایرنا/ توطئه بزرگ بین‌المللی ومنطقه‌ای علیه سوریه سازمان یافته است

ایرنا/ توطئه بزرگ بین‌المللی ومنطقه‌ای علیه سوریه سازمان یافته است

تهران - رییس مجلس شورای اسلامی گفت: یك توطئه بزرگ بین‌المللی و منطقه‌ای علیه سوریه سازمان یافته است زیرا آنها از مواضع مترقی دولت و ملت سوریه علیه رژیم صهیونیستی ناراحت هستند.


به گزارش ایرنا به نقل از اداره كل بین الملل مجلس شورای اسلامی ؛ علی لاریجانی امروز (یكشنبه) در دیدار وزیر خارجه سوریه و هیئت همراه بر حمایت جمهوری اسلامی ایران از دولت و ملت سوریه در قبال توطئه‌های خارجی و هجوم عناصر تروریست از خارج مرزهای سوریه به این كشور تاكید كرد.

وی در ادامه با اشاره به توطئه‌های خارجی علیه سوریه در یك سال گذشته افزود: دولت و ملت سوریه در این مدت با ایستادگی و مقاومت مقابل هجوم عناصر تروریست نشان دادند از یك پایگاه قوی برخوردار بوده و قدرت حل بحران‌‌ها را دارند.

رییس مجلس با بیان این كه چشم‌انداز اوضاع به نفع ملت و دولت سوریه است، خاطرنشان كرد: دولت و ملت ایران مانند گذشته در همه شرایط در كنار دولت و ملت سوریه ایستاده و خواهد ایستاد.

لاریجانی همچنین با اشاره به توافقات و موافقت‌ نامه‌های امضاء شده میان دو كشور در زمینه‌های مختلف اقتصادی و تجاری گفت: مجلس شورای اسلامی ایران از اجرای كامل و سریع این توافقات حمایت و پشتیبانی می‌كند.

ولید معلم وزیر خارجه سوریه نیز در این دیدار با قدردانی از حمایت‌ها و پشتیبانی‌های كشور مان از ملت سوریه در شرایط كنونی گفت: ملت سوریه هیچ‌گاه حمایت‌های برادرانه ملت ایران را فراموش نخواهد كرد.

وی با ارائه گزارشی از روند اوضاع در سوریه گفت: بعد از شكست عناصر تروریست در دمشق آنها به شهر حلب حمله كرده‌اند اما نیروهای سوریه در آینده نزدیك این تروریست‌ها را از این شهر خارج خواهند كرد.

وی افزود: دولت‌های غربی و ارتجاعی اینك با اتخاذ تحریم‌هایی علیه سوریه سعی در ایجاد فشار بر ملت سوریه و گسترش بحران در این كشور را دادند.

وزیر خارجه سوریه در ادامه با اشاره به هجوم تروریست‌ها به دمشق گفت : دولت و ملت سوریه در كنار هم با ایستادگی و مقاومت توانستند توطئه بزرگی را با شكست روبرو كنند و امروز دمشق امن و آرام است.

ولید معلم همچنین افزود: روند عملیات به نفع مردم سوریه خواهد بود.

شبك **

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  ترامپ پیرو مکتب «گوبلز» و در تراز شغل کاباره‌داری سخن می گوید/تقویت بنیه دفاعی مورد توجه مجلس است/بحران جدی در کمین ملت عراق

  ادعای کمک ایران به گروه‌های تروریستی مضحک است/ ترامپ صدها میلیارد از امکانات کشورهای منطقه را چپاول کرد

  وزارت نیرو طرح درازمدتی برای صیانت از آب تهیه کند/ مبالغ تخصیص یافته برای رساندن آب شرب به روستاها نباید در جای دیگری هزینه شود

  سطح کنترل های مرزی ارتقا یافته است/ تاکید بر رصد مرزها برای جلوگیری از نفوذ دشمنان و عناصر ضدانقلاب

  آمریکایی‌ها در حال تخریب تار و پود برجام هستند/ مناطق آزاد اقتصادی دچار سقط جنین شده است

  تشریح نگاه ویژه اسلام به مسیحیت/ باید با اتحاد و تلاش تروریست ها را از منطقه خارج کرد

  ایجاد اشتغال از اولویت های برنامه ششم توسعه است/تاکید بر رفع مشکلات دریاچه ارومیه

  انتقاد از سکوت مدعیان حقوق بشر در برابر نسل‌کشی مسلمانان میانمار/لزوم ورود هیأت حقیقت یاب سازمان ملل برای بررسی اوضاع

  احترام جهانیان به منش سیاسی ایران با پذیرش دعوت جمهوری اسلامی برای حضور در مراسم تحلیف/ وزرا خود را وقف کشور کنند/ مجلس مطالبه گر و ناظر جدی است

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی