کد خبر : 4121
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

ایرنا/ توطئه بزرگ بین‌المللی ومنطقه‌ای علیه سوریه سازمان یافته است

ایرنا/ توطئه بزرگ بین‌المللی ومنطقه‌ای علیه سوریه سازمان یافته است

تهران - رییس مجلس شورای اسلامی گفت: یك توطئه بزرگ بین‌المللی و منطقه‌ای علیه سوریه سازمان یافته است زیرا آنها از مواضع مترقی دولت و ملت سوریه علیه رژیم صهیونیستی ناراحت هستند.


به گزارش ایرنا به نقل از اداره كل بین الملل مجلس شورای اسلامی ؛ علی لاریجانی امروز (یكشنبه) در دیدار وزیر خارجه سوریه و هیئت همراه بر حمایت جمهوری اسلامی ایران از دولت و ملت سوریه در قبال توطئه‌های خارجی و هجوم عناصر تروریست از خارج مرزهای سوریه به این كشور تاكید كرد.

وی در ادامه با اشاره به توطئه‌های خارجی علیه سوریه در یك سال گذشته افزود: دولت و ملت سوریه در این مدت با ایستادگی و مقاومت مقابل هجوم عناصر تروریست نشان دادند از یك پایگاه قوی برخوردار بوده و قدرت حل بحران‌‌ها را دارند.

رییس مجلس با بیان این كه چشم‌انداز اوضاع به نفع ملت و دولت سوریه است، خاطرنشان كرد: دولت و ملت ایران مانند گذشته در همه شرایط در كنار دولت و ملت سوریه ایستاده و خواهد ایستاد.

لاریجانی همچنین با اشاره به توافقات و موافقت‌ نامه‌های امضاء شده میان دو كشور در زمینه‌های مختلف اقتصادی و تجاری گفت: مجلس شورای اسلامی ایران از اجرای كامل و سریع این توافقات حمایت و پشتیبانی می‌كند.

ولید معلم وزیر خارجه سوریه نیز در این دیدار با قدردانی از حمایت‌ها و پشتیبانی‌های كشور مان از ملت سوریه در شرایط كنونی گفت: ملت سوریه هیچ‌گاه حمایت‌های برادرانه ملت ایران را فراموش نخواهد كرد.

وی با ارائه گزارشی از روند اوضاع در سوریه گفت: بعد از شكست عناصر تروریست در دمشق آنها به شهر حلب حمله كرده‌اند اما نیروهای سوریه در آینده نزدیك این تروریست‌ها را از این شهر خارج خواهند كرد.

وی افزود: دولت‌های غربی و ارتجاعی اینك با اتخاذ تحریم‌هایی علیه سوریه سعی در ایجاد فشار بر ملت سوریه و گسترش بحران در این كشور را دادند.

وزیر خارجه سوریه در ادامه با اشاره به هجوم تروریست‌ها به دمشق گفت : دولت و ملت سوریه در كنار هم با ایستادگی و مقاومت توانستند توطئه بزرگی را با شكست روبرو كنند و امروز دمشق امن و آرام است.

ولید معلم همچنین افزود: روند عملیات به نفع مردم سوریه خواهد بود.

شبك **

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  دیدار رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم با دکتر لاریجانی

  نشست بررسی پروژه های مهم در دستورکار استان قم با حضور دکتر لاریجانی برگزار شد

  تضعیف ریشه‌های انقلاب خیانت است

  تبریک آغاز دهه فجر/ تسلیت درگذشت والده محمود بهمنى

  محبی نیا: لزوم جلوگیری از نفوذ نگاه ارباب رعیتی به داخل مجلس/ دکتر لاریجانی: روند رسیدگی به لایحه بودجه بدون ایراد قانونی است

  توضیحات دکتر لاریجانی درباره نحوه رسیدگی به لایحه بودجه 97

  اشکال آیین‌نامه‌ای به روند بررسی کلیات لایحه بودجه 97 وجود ندارد

  ایران به کشوری مستقل، آزاد و تاثیرگذار تبدیل شده است/دشمنان غرش می کنند اما جرأت تعدی ندارند/فساد موجود سیستماتیک نیست 

  سفر رئیس مجلس به اسلام‌آباد؛ از واکاوی مبارزه با تروریسم تا اعلام آمادگی تهران برای برگزاری دومین نشست

  تشریح دو مدل مبارزه با تروریسم در منطقه/ از تجربه مثلث ایران و ترکیه و روسیه در سوریه تا خروجی برنامه ناتو در افغانستان

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی