کد خبر : 4121
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

ایرنا/ توطئه بزرگ بین‌المللی ومنطقه‌ای علیه سوریه سازمان یافته است

ایرنا/ توطئه بزرگ بین‌المللی ومنطقه‌ای علیه سوریه سازمان یافته است

تهران - رییس مجلس شورای اسلامی گفت: یك توطئه بزرگ بین‌المللی و منطقه‌ای علیه سوریه سازمان یافته است زیرا آنها از مواضع مترقی دولت و ملت سوریه علیه رژیم صهیونیستی ناراحت هستند.


به گزارش ایرنا به نقل از اداره كل بین الملل مجلس شورای اسلامی ؛ علی لاریجانی امروز (یكشنبه) در دیدار وزیر خارجه سوریه و هیئت همراه بر حمایت جمهوری اسلامی ایران از دولت و ملت سوریه در قبال توطئه‌های خارجی و هجوم عناصر تروریست از خارج مرزهای سوریه به این كشور تاكید كرد.

وی در ادامه با اشاره به توطئه‌های خارجی علیه سوریه در یك سال گذشته افزود: دولت و ملت سوریه در این مدت با ایستادگی و مقاومت مقابل هجوم عناصر تروریست نشان دادند از یك پایگاه قوی برخوردار بوده و قدرت حل بحران‌‌ها را دارند.

رییس مجلس با بیان این كه چشم‌انداز اوضاع به نفع ملت و دولت سوریه است، خاطرنشان كرد: دولت و ملت ایران مانند گذشته در همه شرایط در كنار دولت و ملت سوریه ایستاده و خواهد ایستاد.

لاریجانی همچنین با اشاره به توافقات و موافقت‌ نامه‌های امضاء شده میان دو كشور در زمینه‌های مختلف اقتصادی و تجاری گفت: مجلس شورای اسلامی ایران از اجرای كامل و سریع این توافقات حمایت و پشتیبانی می‌كند.

ولید معلم وزیر خارجه سوریه نیز در این دیدار با قدردانی از حمایت‌ها و پشتیبانی‌های كشور مان از ملت سوریه در شرایط كنونی گفت: ملت سوریه هیچ‌گاه حمایت‌های برادرانه ملت ایران را فراموش نخواهد كرد.

وی با ارائه گزارشی از روند اوضاع در سوریه گفت: بعد از شكست عناصر تروریست در دمشق آنها به شهر حلب حمله كرده‌اند اما نیروهای سوریه در آینده نزدیك این تروریست‌ها را از این شهر خارج خواهند كرد.

وی افزود: دولت‌های غربی و ارتجاعی اینك با اتخاذ تحریم‌هایی علیه سوریه سعی در ایجاد فشار بر ملت سوریه و گسترش بحران در این كشور را دادند.

وزیر خارجه سوریه در ادامه با اشاره به هجوم تروریست‌ها به دمشق گفت : دولت و ملت سوریه در كنار هم با ایستادگی و مقاومت توانستند توطئه بزرگی را با شكست روبرو كنند و امروز دمشق امن و آرام است.

ولید معلم همچنین افزود: روند عملیات به نفع مردم سوریه خواهد بود.

شبك **

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

  همدلی و اتحاد میان کشورهای منطقه ریشه تروریست را خشک می کند

  تعاملات بانکی کلید فعال شدن مراودات تجاری ایران و بلاروس/ همکاری های دو کشور در مجامع بین المللی مثبت است

  جهان امروز نیازمند عقلانیت عمومی است / بحران‌های تروریستی تنها با همگرایی همه کشورها حل می شود

  ایران علاقه مند به تسریع در پیشبرد همکاری های اقتصادی با کره جنوبی است

  ایران علاقه مند به گسترش همکاری های اقتصادی با کشورهای اسلامی است

  سیاست ایران گسترش روابط با کشورهای آفریقایی است/لزوم ارتقاء همکاری های دو کشور در حوزه دارویی و درمانی

  زنگبار از تجارب ایران در حوزه فنی و حرفه ای و آموزش عالی بهره بگیرد

  امنیت پایدار ایران زمینه ساز توسعه روابط با ماداگاسکار است/آمادگی جمهوری اسلامی برای گسترش همکاری های اقتصادی

  انتقاد از خبر کذب معامله وزرا با مجلس برای حضور در کابینه/ مزاح دکتر لاریجانی با طبابت قاضی زاده هاشمی برای سیاسیون

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی