کد خبر : 4116
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

خانه ملت/ لاریجانی: مرکز پژوهش‌ها مغز متفکر قانونگذاری در مجلس است

خانه ملت/ لاریجانی: مرکز پژوهش‌ها مغز متفکر قانونگذاری در مجلس است

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: مرکز پژوهش‌های مجلس از پشتوانه خوبی از لحاظ نیروی انسانی برخوردار است که به اعتقاد من این مرکز مغز متفکر قانونگذاری در مجلس محسوب می‌شود که نمایندگان نیز باید به این بخش از نظام قانونگذاری بیشتر توجه کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، دکتر علی لاریجانی در مراسم دیدار با رئیس، مدیران و کارکنان مرکز پژوهش‌های مجلس که امشب برگزار شد، در سخنانی مرکز پژوهش‌های مجلس را قلب تپنده نظام پارلمانی و مجلس شورای اسلامی دانست و افزود: کارکردهای مرکز پژوهش‌های تاکنون مطلوب بوده و تا حدودی توانسته در نظام قانونگذاری کشور تاثیرگذار باشد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مرکز پژوهش‌های مجلس نیز مهمترین بخش قانونگذاری در کشور و مجلس محسوب می‌شود که همه مسئولان اجرایی و نیز نمایندگان مردم در خانه ملت باید به آن توجه خاص و ویژه داشته باشند.

دکتر لاریجانی در بخش دیگری از سخنانش قانونگذاری را مستلزم داشتن پشتوانه‌های قوی فکری قبل از تصویب و اجرا دانست و اظهار داشت: قانونگذاری به پشتوانه‌های قوی فکری نیاز دارد که مرکز پژوهش‌های مجلس در این سال‌ها توانسته به این بخش از قانونگذاری در کشور جامه عمل بپوشاند.

رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: مرکز پژوهش‌ها باید برای داشتن قوانین جامع و متقن در کشور از نظرات متفکران، نخبگان و اندیشمندان در تمامی بخش‌های صنعت، کشاورزی و اقتصاد استفاده کند.

دکتر لاریجانی گفت: مرکز پژوهش‌ها می‌تواند نقاط ضعف و قوت در مسیر قانونگذاری را شناسایی کرده و برای برطرف کردن و یا تقویت نقاط قوت راهکارهای عملی ارائه دهد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان سخنانش به تحقیقات انجام شده توسط مرکز پژوهش‌ها در تمامی زمینه‌ها و در سال‌های اخیر اشاره کرد و یادآور شد: تحقیقات انجام شده در مرکز پژوهش‌ها از غنا و بنیه فکری خوبی برخوردار است که با همکاری همه نخبگان و اندیشمندان کشور این بخش باید بیشتر تقویت شود.

جلالی: مرکز پژوهش‌های مجلس از طرح‌های خلاقانه کارکنان استقبال می‌کند

رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی در ابتدای این دیدار گفت: با توجه به اینکه مرکز پژوهش‌های مجلس در آغاز دور جدید قرار دارد، بنابراین ارائه طرح‌های خلاقانه در پیشبرد اهداف مرکز موثر است که از مطرح کردن آنها از سوی کارکنان مرکز استقبال می‌شود.

کاظم جلالی تصریح کرد: مرکز پژوهش‌های مجلس به‌عنوان یک بازوی قوی و پرتوان برای دستگاه قانونگذاری کشور محسوب می‌شود که باید با توجه همه مسئولان به آن به جایگاه ممتاز خود در این بخش دست یابد.

وی افزود: مرکز پژوهش‌ها از لحاظ فکری و نیروی انسانی از پختگی برخوردار بوده که این موضوع در تصویب قوانین جامع و کارآمد موثر است.

جلالی اظهار داشت: براساس فرمایش امام خمینی (ره) مجلس شورای اسلامی اصلی‌ترین دستگاه ریل‌گذاری نظام است و مرکز پژوهش‌ها نیز با توجه به این رهنمود اصلی‌ترین محور در بدنه مجلس و قانونگذاری محسوب می‌شود.

رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس ادامه داد: مرکز پژوهش‌های مجلس به‌عنوان یک بنیه فکری می‌تواند خط‌مشی علمی خوبی از لحاظ قانونگذاری برای مجلس مشخص کند که به اعتقاد من تاکنون نیز اینگونه بوده است.

وی با اشاره به اینکه مرکز پژوهش‌های مجلس دارای یک بدنه کارشناسی از لحاظ فکری و علمی می‌باشد، افزود: کارکنان این مرکز وظایف مهمی برعهده دارند که مهمترین آن ارائه خط‌ ‌‌مشی به نمایندگان مجلس است.

جلالی در پایان سخنانش از همه نمایندگان و ریاست مجلس خواست تا به تحقیقات و پژوهش‌های این مرکز در راستای وضع قوانین جامع بیش از گذشته توجهات لازم را داشته باشند./

پایان پیام

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی