کد خبر : 4114
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

ایسنا/ لاريجاني:قلب تپنده تقنين در دست مركز پژوهش‌هاست

ایسنا/ لاريجاني:قلب تپنده تقنين در دست مركز پژوهش‌هاست

رييس مجلس شوراي اسلامي تاكيد كرد: مركز پژوهش‌هاي مجلس قلب تپنده تقنين در كشور است و لذا بايد به طور دائم با نخبگان جامعه در ارتباط باشد.

 

 

به گزارش خبرنگار پارلماني خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، علي لاريجاني كه در جمع كاركنان و مديران مركز پژوهش‌هاي مجلس و خانواده‌هايشان سخن مي‌گفت، خاطرنشان كرد: مركز پژوهش‌ها بايد به طور دائم و پيوسته با انديشمندان كشور و نخبگان در ارتباط باشد و از آنان براي كمك به روند قانون‌گذاري در كشور استفاده كند.

 

وي تصريح كرد: خانواده‌هاي كارمندان و مديران مركز پژوهش‌هاي مجلس نيز بايد بدانند كه در كار مهمي در كشور نقش‌آفريني مي‌كنند، چراكه كار پژوهش در مركز پژوهش‌ها نقش مهمي در قانونگذاري كشور دارد.

 

لاريجاني در پايان سخنان خود تاكيد كرد كه مركز پژوهش‌ها نقش مهمي در پيشرفت و بهبود قوانين كشور دارد و به همين ميزان نيز بايد به آن احترام گذاشت و اهميت قائل شد.

 

به گزارش ايسنا، در بخش ديگري از اين مراسم كاظم جلالي رييس مركز پژوهش‌هاي مجلس طي سخناني ضمن خيرمقدم به خانواده‌هاي مديران و كاركنان مركز پژوهش‌ها اظهار داشت: همه نمايندگان مجلس و عناصر تاثيرگذار در قانون‌گذاري در كشور از كوشش‌هاي اعضاي مركز پژوهش‌هاي مجلس بهره مي‌برند و مركز پژوهش‌ها به عنوان يك بازوي پرتوان براي دستگاه قانون‌گذاري از جايگاه بالايي برخوردار است.

 

وي افزود: بخش اعظمي از نخبگان كشور در مركز پژوهش‌ها گرد هم آمده‌اند و براي امر قانون‌گذاري خوراك علمي تهيه مي‌كنند، و لذا اين مركز از جايگاه بالايي برخوردار است و بايد بيش از اين به آن توجه شود.

 

جلالي افزود: مجلس شوراي اسلامي براساس تعبير مقام معظم رهبري ريل‌گذار مسير حركت جمهوري اسلامي است و در اين مسير اصلي‌ترين نهادي كه برنامه‌ريزي مي‌كند و خط مشي مجلس را مشخص مي‌كند، مركز پژوهش‌هاست، و در فرآيند تصميم‌گيري و تصميم‌سازي اين مركز، نمايندگان را ياري مي‌نمايد؛ لذا لازم است نگاه مهربانانه‌تري به اين مركز داشته باشيم و براي ارتقا و كيفيت آن تلاش كنيم.

 

وي در پايان خطاب به رييس مجلس شوراي اسلامي گفت: كاركنان مركز پژوهش‌ها مشكلات رفاهي و درآمدي زيادي دارند و بودجه اختصاص داده به اين مركز نيز بسيار ناچيز است، به طوري كه براي اين مركز تنها حدود 9 ميليارد تومان بودجه اختصاص داده شده است، لذا از رييس مجلس مي‌خواهم كه با نگاه كارشناسانه خود، مركز پژوهش‌ها را در حل اين مشكل ياري نمايد.

 

انتهاي پيام

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  سالانه حداکثر ۲۰ هزار نفر از معافیت های مرتبط با ایثارگران بهره مند می شوند/ تشریح شرایط معافیت

  اظهارات اخیر آمریکایی‌ها برای مشروعیت سازمان ملل نگران‌کننده است/عدم پایبندی آمریکا به توافق‌های بین‌اللملی در شورای امنیت بررسی شود

  راهبرد آمریکا بازی با تروریسم است و نه مبارزه با آن/باید نسبت به حضور آمریکا و ناتو در منطقه خود حساس باشیم

  دکتر لاریجانی:تحریم آمریکا علیه روسیه و ایران خلاف قواعد بین‌المللی است/ماتونیکو:در پایبندی ایران به برجام نباید هیچ شبهه‌ای داشته باشیم

  تاکید بر نتایج مثبت همکاری ایران و روسیه در مبارزه با تروریسم/ نقض مکرر توافق هسته ای از سوی آمریکا

  اظهارات ترامپ به اعتبار آمریکایی ها لطمه می زند/موضوعات را با دقت رصد و مطابق منافع ملت تصمیم می گیریم

  تک روی آمریکا در برجام به ضررشان تمام می شود/ مواضع آمریکا در صحنه بین‌الملل جدی گرفته نمی‌شود

  تشریح دلایل سفر به روسیه/برنامه ریزی برای حضور دردو کنفرانس مسائل امنیتی و بین‌المجالس جهانی

  بازارچه‌های مرزی برای تبادلات تجاری و اقتصادی ایجاد شود

  ضرورت حرکت به‌سمت دریافت سرمایه‌گذاری‌های خارجی برای تکمیل ناوگان ریلی/ با ارائه تسهیلات به کارخانجات برای حمل‌ونقل ازطریق ریل انگیزه ایجاد شود

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی