کد خبر : 4109
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

لاریجانی در دیدار با "نایرحسین بخاری":

فارس/ مجلس شورای اسلامی قوانین لازم را برای ارتقا روابط ایران و پاکستان تدوین می‌کند

فارس/ مجلس شورای اسلامی قوانین لازم را برای ارتقا روابط ایران و پاکستان تدوین می‌کند

رئیس مجلس در دیدار با رئیس مجلس سنای پاکستان گفت:مجلس شورای اسلامی با نگاهی ویژه خواستار ارتقای سطح روابط ایران و پاکستان است و در صورت لزوم در این زمینه قوانین لازم را تدوین می‌کند.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از اداره اخبار مجلس، "سید نایرحسین بخاری" رئیس مجلس سنای پاکستان پیش از ظهر امروز (شنبه) با علی لاریحانی رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

در ابتدای این دیدار، علی لاریجانی با اشاره به پیوندهای عمیق و ریشه‌دار میان ایران و پاکستان و همچنین اشتراکات تاریخی، مذهبی و فرهنگی میان مردم دو کشور، بر گسترش مناسبات فیمابین در همه زمینه‌ها به ویژه در عرصه‌های اقتصادی و فرهنگی تأکید کرد.

رئیس مجلس در ادامه با مطلوب خواندن سطح مناسبات دو کشور، خواستار استفاده از همه ظرفیت‌ها برای افزایش حجم مبادلات فیمابین شد و افزود: مجلس شورای اسلامی با نگاهی ویژه خواستار ارتقای سطح روابط ایران و پاکستان است و در صورت لزوم در این زمینه قوانین لازم را تدوین می‌کند.

وی با راهبردی خواندن طرح انتقال گاز ایران به پاکستان، برای دو کشور گفت: اراده کشور ما بر این است که مردم کشور دوست و مسلمان پاکستان، هر چه زودتر از موهبت گاز ایران برخوردار شوند.

علی لاریجانی در بخش دیگری از سخنانش به سیاست قدرت‌های بزرگ برای ایجاد تفرقه و گسترش ناامنی در منطقه اشاره کرد و متذکر شد: هیچ راه حلی برای حل مسائل و مشکلات امروز منطقه جزء با تلاش و همفکری کشورهای منطقه به نتیجه نخواهد رسید.

در ادامه این دیدار "سید نایرحسین بخاری" رئیس مجلس سنای پاکستان، با ابراز خرسندی از سفر به ایران و دیدار با مسئولان ایرانی، ایران را کشوری بزرگ و مقتدر منطقه خواند و خواستار افزایش ارتباطات شد.

رئیس مجلس سنای پاکستان در بخش دیگری از سخنانش با قدردانی از اقدامات مفید و سازنده ایران در کمک به حل معضلات به ویژه ابتکار ایران در ایجاد اجلاس 3 جانبه ایران، پاکستان و افغانستان، بر عزم و اراده نمایندگان مجلس سنا به نمایندگی از ملت مسلمان پاکستان برای گسترش مناسبات فیمابین و کمک به برقراری ثبات و امنیت در منطقه در کنار ایران تأکید کرد.

رئیس مجلس سنای پاکستان در خاتمه این دیدار با تأیید مواضع جمهوری اسلامی ایران، تصریح کرد: همفکری کشورهای مسلمان برای یافتن راه حل مشکلات و معضلات و عدم اتکاء به قدرت‌های بزرگ، یگانه راه بازگرداندن امنیت و آرامش به منطقه است.

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  ایران همیشه پشتیبان فلسطین بوده است/ دشمنان تلاش دارند حماس را گروهی بی‌تأثیر جلوه دهند

  سالانه حداکثر ۲۰ هزار نفر از معافیت های مرتبط با ایثارگران بهره مند می شوند/ تشریح شرایط معافیت

  اظهارات اخیر آمریکایی‌ها برای مشروعیت سازمان ملل نگران‌کننده است/عدم پایبندی آمریکا به توافق‌های بین‌اللملی در شورای امنیت بررسی شود

  راهبرد آمریکا بازی با تروریسم است و نه مبارزه با آن/باید نسبت به حضور آمریکا و ناتو در منطقه خود حساس باشیم

  دکتر لاریجانی:تحریم آمریکا علیه روسیه و ایران خلاف قواعد بین‌المللی است/ماتونیکو:در پایبندی ایران به برجام نباید هیچ شبهه‌ای داشته باشیم

  تاکید بر نتایج مثبت همکاری ایران و روسیه در مبارزه با تروریسم/ نقض مکرر توافق هسته ای از سوی آمریکا

  اظهارات ترامپ به اعتبار آمریکایی ها لطمه می زند/موضوعات را با دقت رصد و مطابق منافع ملت تصمیم می گیریم

  تک روی آمریکا در برجام به ضررشان تمام می شود/ مواضع آمریکا در صحنه بین‌الملل جدی گرفته نمی‌شود

  تشریح دلایل سفر به روسیه/برنامه ریزی برای حضور دردو کنفرانس مسائل امنیتی و بین‌المجالس جهانی

  بازارچه‌های مرزی برای تبادلات تجاری و اقتصادی ایجاد شود

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی