کد خبر : 4104
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی در نطق قبل از دستور اعلام کرد:

سیاست دیکتاتورهای عربی کمدی سیاسی قرن است

سیاست دیکتاتورهای عربی کمدی سیاسی قرن است

 دکتر علی لاریجانی در نشست علنی امروز (یکشنبه ۱۵ مرداد) مجلس شورای اسلامی در نطق قبل از دستور با تبریک به مناسبت ولادت امام حسن (ع) تصریح کرد: پیامبر(ص) همیشه در سخنانشان می‌فرمودنداگر عقل در کسی مجسم شود همانا آن فرد حسن است.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با بیان این که حمایت‌ها و سخنان پیامبر (ص) از امام حسن (ع) نشان دهنده شرایط سخت و پیچیده آن زمان است گفت: پیامبر با تاییدات خود می خواست که مسلمانان در تعیین امام خود دچار اشتباه نشوند.

وی جعلیات بنی‌امیه در زمان امام حسن را بی‌سابقه خواند و افزود: در زمان امامت حسن (ع) قبل از ترور فیزیکی ترور شخصیت صورت گرفت.

این نماینده مجلس نهم با بیان این که چند دستگی عراقیان موجب تحمیل صلح تلخی به امام حسن (ع) شد یادآور شد: امام حسن (ع) در موارد بسیار فرمودند که اگر صلح نکرده بودم اثری از مسلمانان واقعی دیگر دیده نمی‌شد.

لاریجانی با تاکید بر این که رونق فکر امامیه به ویژه تفکر امام صادق و باقر (ع) زمینه ساز انقلاب‌های واقعی در زمان معاصر بوده است، گفت: می‌توان تاثیر این تفکرات را در اجبار شاه قاجار برای پذیرش فرمان مشروطیت مشاهده کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در آستانه مشروطیت علما هجوم استکبار و بیگانگان را به داخل کشور مشاهده کردند. از این رو برای خنثی کردن این دخالت‌ها علما مطالبات خود را اعلام کردند که آن عزل مسوولان و حاکمان شهرها بود.

وی با اعلام این که حرکت علمای بزرگ کشور منشا پذیرش فرمان مشروطیت از سوی مظفرالدین شاه بود افزود: به طور حتم باید پایه‌گذاری نظام پارلمانی را در مهاجرت صغری و کبری علما دید.

لاریجانی با اشاره به تحولات اخیر منطقه توضیح داد: استعفای کوفی عنان، سفرها و تماس‌های مقامات غربی با برخی سیاستمداران و حمایت تسلیحاتی این کشورها حکایت نقشه جدید غرب برای سوریه است.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مجوز این کشورهای غربی برای دخالت در امور دیگر کشورها به ویژه سوریه چیست؟ متاسفانه کشورهای غربی هم اکنون به شورای امنیت نیم بند هم پایبند نیستند.

نماینده مردم قم در مجلس با تاکید بر این که هم اکنون شرایط برای کشورهای غربی در رابطه با دخالت در کشورهای دیگر فرق می‌کند تصریح کرد: تصور می‌شد که آمریکایی‌ها عاقل هستند و از نتایج گذشته مانند حمله به عراق و افغانستان عبرت می‌گیرند اما متاسفانه این موضوع صورت نگرفت.

این نماینده مجلس نهم با بیان این که آتش دخالت کشورهای غربی در امور سوریه، رژیم صهیونیستی را می‌سوزاند گفت: صهیونیست‌ها در چند وقت اخیر گنده‌گویی‌های زیادی را درباره ایران و حماس کرده‌اند که این نشاندهنده ترس این رژیم جعلی از ما است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اعلام این که اظهارات سیاست دیکتاتورهای عربی منطقه به کمدی سیاست قرن تبدیل شده است، یادآور شد: امیدواریم در آینده‌ای نزدیک مردم سالاری بر این کشورها محقق شود./
 

کلید واژه :

دکتر علی لاریجانی

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی