کد خبر : 4100
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

فارس/ صهیونیست‌ها گنده‌تر از دهانشان صحبت ‌نکنند/ نقشه جدید شروران بین‌المللی برای سوریه

فارس/ صهیونیست‌ها گنده‌تر از دهانشان صحبت ‌نکنند/ نقشه جدید شروران بین‌المللی برای سوریه

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: صهیونیست‌ها امروز گنده‌تر از دهانشان علیه ایران و حزب‌الله سخن گفتند اما ترس صهیونیست‌ها از لابه‌لای این کلفت‌گویی‌ها قابل درک است.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی صبح امروز یک‌شنبه در نطق پیش از دستور خود در جلسه علنی مجلس با اشاره به تحولات اخیر منطقه خاورمیانه اظهار داشت: استعفای کوفی عنان و تماس‌های مقام‌های آمریکایی با سیاستمداران در منطقه و حمایت نظامی و تسلیحاتی برای به‌هم‌ریزی کشور سوریه حکایت از نقشه جدید شروران بین‌المللی دارد.

وی افزود: واقعا مجوز این چند کشور برای مداخله نظامی در کشور سوریه چیست و حداقل این کشورها پایبند به شورای امنیت نیم‌بند خود باشند؛ وقتی شورای امنیت هنوز مصوبه‌ای برای مداخله نظامی در سوریه ندارد، دخالت شما در سوریه چیزی جز شرارت بین‌المللی نیست؟

رئیس مجلس شورای اسلامی به حادثه هیروشیمای ژاپن اشاره کرد و گفت که آمریکا چند دهه پیش با شرارتی فجیع در هیروشیمای ژاپن جان صدها هزار نفر از مردم این کشور را گرفت و امروز نیز به نوعی دیگر همان رفتار ماجراجویانه را دنبال می‌کند اما آمریکا باید بداند امروز شرایط فرق می‌کند.

لاریجانی با بیان اینکه آمریکا باید از نتایج رفتار شرورانه خود در عراق و افغانستان پند می‌گرفت، تصریح کرد: آمریکا اصرار دارد با هزینه زیاد برای خود و دیگران درکی پیدا کند، اما غافل از اینکه این آتشی که در شام برمی‌افروزند، صهیونیست‌های هراسان را با خود می‌بلعد.

وی به اظهارات تند مقامات رژیم صهیونیستی علیه جمهوری اسلامی اشاره و اظهار داشت: صهیونیست‌ها امروز گنده‌تر از دهانشان علیه ایران و حزب‌الله سخن گفتند اما ترس صهیونیست‌ها از لابه‌لای این کلفت‌گویی‌ها قابل درک است.

لاریجانی با طرح این پرسش که وقتی غرب نظامات حقوق بین‌المللی را رعایت نمی‌کند، چرا دیگران رعایت کنند، اظهار داشت: شعله‌های این آشفتگی برای صهیونیست‌ها نگران کننده است و در این میان تلاش‌ برخی دیکتاتورهای بی‌آبرو در منطقه برای دموکراسی در سوریه به کمدی سیاسی بدل شده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ما امیدواریم به زودی حقوق مردم منطقه از چنگال دیکتاتورهای بدخیم وابسته به آمریکا گرفته شده و مردم‌سالاری برای آنها محقق شود و آنگاه این دیکتاتورهای وابسته تراژدی زندگی خود را رؤیت می‌کنند.

انتهای پیام/

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  ایران به کشوری مستقل، آزاد و تاثیرگذار تبدیل شده است/دشمنان غرش می کنند اما جرأت تعدی ندارند/فساد موجود سیستماتیک نیست 

  سفر رئیس مجلس به اسلام‌آباد؛ از واکاوی مبارزه با تروریسم تا اعلام آمادگی تهران برای برگزاری دومین نشست

  تشریح دو مدل مبارزه با تروریسم در منطقه/ از تجربه مثلث ایران و ترکیه و روسیه در سوریه تا خروجی برنامه ناتو در افغانستان

  کشورهای منطقه به دنبال روش های نوین برای مبارزه با تروریسم هستند

  امکان برداشت دو میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای مدیریت پسماند وجود ندارد

  افزایش ۷۰ درصدی حقوق نمایندگان مجلس صددرصد کذب است/نمایندگان اجازه تعدی به حقوق مردم را نمی دهند

  ضرورت لغو روابط سیاسی و اقتصادی کشورهای عضو با رژیم صهیونیستی تا زمان تعلیق تصمیم آمریکا درباره مساله قدس

  آمریکایی ها به کلاهبرداری خود در منطقه افتخار می‌کنند/ کشورهای اسلامی در مقابل لفاظی های آمریکا مقاومت کنند

  جمهوری اسلامی از مقاومت حمایت نظامی کرده و خواهد کرد اما در یمن دخالتی نداشته است

  آمریکا بستر مطالبه طبیعی در کشورهای اسلامی را به آشفته بازار سیاسی تبدیل کرد

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی