کد خبر : 4100
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

فارس/ صهیونیست‌ها گنده‌تر از دهانشان صحبت ‌نکنند/ نقشه جدید شروران بین‌المللی برای سوریه

فارس/ صهیونیست‌ها گنده‌تر از دهانشان صحبت ‌نکنند/ نقشه جدید شروران بین‌المللی برای سوریه

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: صهیونیست‌ها امروز گنده‌تر از دهانشان علیه ایران و حزب‌الله سخن گفتند اما ترس صهیونیست‌ها از لابه‌لای این کلفت‌گویی‌ها قابل درک است.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی صبح امروز یک‌شنبه در نطق پیش از دستور خود در جلسه علنی مجلس با اشاره به تحولات اخیر منطقه خاورمیانه اظهار داشت: استعفای کوفی عنان و تماس‌های مقام‌های آمریکایی با سیاستمداران در منطقه و حمایت نظامی و تسلیحاتی برای به‌هم‌ریزی کشور سوریه حکایت از نقشه جدید شروران بین‌المللی دارد.

وی افزود: واقعا مجوز این چند کشور برای مداخله نظامی در کشور سوریه چیست و حداقل این کشورها پایبند به شورای امنیت نیم‌بند خود باشند؛ وقتی شورای امنیت هنوز مصوبه‌ای برای مداخله نظامی در سوریه ندارد، دخالت شما در سوریه چیزی جز شرارت بین‌المللی نیست؟

رئیس مجلس شورای اسلامی به حادثه هیروشیمای ژاپن اشاره کرد و گفت که آمریکا چند دهه پیش با شرارتی فجیع در هیروشیمای ژاپن جان صدها هزار نفر از مردم این کشور را گرفت و امروز نیز به نوعی دیگر همان رفتار ماجراجویانه را دنبال می‌کند اما آمریکا باید بداند امروز شرایط فرق می‌کند.

لاریجانی با بیان اینکه آمریکا باید از نتایج رفتار شرورانه خود در عراق و افغانستان پند می‌گرفت، تصریح کرد: آمریکا اصرار دارد با هزینه زیاد برای خود و دیگران درکی پیدا کند، اما غافل از اینکه این آتشی که در شام برمی‌افروزند، صهیونیست‌های هراسان را با خود می‌بلعد.

وی به اظهارات تند مقامات رژیم صهیونیستی علیه جمهوری اسلامی اشاره و اظهار داشت: صهیونیست‌ها امروز گنده‌تر از دهانشان علیه ایران و حزب‌الله سخن گفتند اما ترس صهیونیست‌ها از لابه‌لای این کلفت‌گویی‌ها قابل درک است.

لاریجانی با طرح این پرسش که وقتی غرب نظامات حقوق بین‌المللی را رعایت نمی‌کند، چرا دیگران رعایت کنند، اظهار داشت: شعله‌های این آشفتگی برای صهیونیست‌ها نگران کننده است و در این میان تلاش‌ برخی دیکتاتورهای بی‌آبرو در منطقه برای دموکراسی در سوریه به کمدی سیاسی بدل شده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ما امیدواریم به زودی حقوق مردم منطقه از چنگال دیکتاتورهای بدخیم وابسته به آمریکا گرفته شده و مردم‌سالاری برای آنها محقق شود و آنگاه این دیکتاتورهای وابسته تراژدی زندگی خود را رؤیت می‌کنند.

انتهای پیام/

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  ترامپ پیرو مکتب «گوبلز» و در تراز شغل کاباره‌داری سخن می گوید/تقویت بنیه دفاعی مورد توجه مجلس است/بحران جدی در کمین ملت عراق

  ادعای کمک ایران به گروه‌های تروریستی مضحک است/ ترامپ صدها میلیارد از امکانات کشورهای منطقه را چپاول کرد

  وزارت نیرو طرح درازمدتی برای صیانت از آب تهیه کند/ مبالغ تخصیص یافته برای رساندن آب شرب به روستاها نباید در جای دیگری هزینه شود

  سطح کنترل های مرزی ارتقا یافته است/ تاکید بر رصد مرزها برای جلوگیری از نفوذ دشمنان و عناصر ضدانقلاب

  آمریکایی‌ها در حال تخریب تار و پود برجام هستند/ مناطق آزاد اقتصادی دچار سقط جنین شده است

  تشریح نگاه ویژه اسلام به مسیحیت/ باید با اتحاد و تلاش تروریست ها را از منطقه خارج کرد

  ایجاد اشتغال از اولویت های برنامه ششم توسعه است/تاکید بر رفع مشکلات دریاچه ارومیه

  انتقاد از سکوت مدعیان حقوق بشر در برابر نسل‌کشی مسلمانان میانمار/لزوم ورود هیأت حقیقت یاب سازمان ملل برای بررسی اوضاع

  احترام جهانیان به منش سیاسی ایران با پذیرش دعوت جمهوری اسلامی برای حضور در مراسم تحلیف/ وزرا خود را وقف کشور کنند/ مجلس مطالبه گر و ناظر جدی است

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی