کد خبر : 41
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

لاریجانی:

بسیجیان با شجاعت در صحنه هستند/ آمادگی مجلس برای استفاده ازبسیج

بسیجیان با شجاعت در صحنه هستند/ آمادگی مجلس برای استفاده ازبسیج

رییس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که امروز بسیجیان با شجاعت در صحنه هستند آمادگی مجلس رابرای استفاده از ظرفیت بسیج و همکاری همه جانبه اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، علی لاریجانی در ابتدای جلسه علنی امروز - چهارشنبه - مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که بسیج گنج پرارزش رویش های انقلابی و سنگر پر هیبت دفاع ملی است، افزود: بسیج یادگار ابتکاری امام راحل است که جهادگری را در جهان ساماندهی کرد و عامل توفیق ملت در دفاع از حقوقش بود.

وی ادامه داد:بسیجیان امروز نیز در میادین مختلف حمایت از محرومان و دفاع از آرمان های انقلاب با شجاعت در صحنه هستند از این رو باید زمینه های لازم برای استفاده از این سرمایه ملی فراهم شود.

رییس مجلس تاکید کرد: مجلس شورای اسلامی برای همکاری همه جانبه در این زمینه آمادگی دارد.

لاریجانی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تسلیت سالروز رحلت پیامبر اکرم (ص) و ایام شهادت امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا(ع) گفت: در عالم خلقت موجودی به کمال وجودی آن حضرت از ازل تا ابد نبوده است و به همین جهت حکما، رسول الله(ص) را عقل کل عالم دانستند و همه فیوضات الهی از بستر وجود کامل ایشان به سایر مخلوقات می‌رسد و عالم دم به دم از وجود ایشان بهره مندند چه بدانند و چه آگاه نباشند. 

لاریجانی ادامه داد: متاسفانه جریان سطحی‌نگر وهابیت تاملات علمی عالمان اسلامی را نادیده گرفته و به جای فهم حقایق اصیل مکتب نبوی با قشری‌گری گاه به تفکر جسمانیت در ساحت الهی هم نزدیک شدند و امروز بیش از هر زمان دیگر نیازمند معرفی جوهره تفکر اسلامی در مدرسه نبوی هستیم. 

وی خاطرنشان کرد: باید پذیرفت دنیای مسلمانی امروز فاصله زیادی با تصویر مطلوب انسان مسلمان مدرسه نبوی و رضوی دارد.

رییس مجلس شورای اسلامی ضمن تسلیت ایام رحلت پیامبر (ص) و شهادت امام حسن (ع) و امام رضا (ع) به ملت ایران، یافتن صراط مستقیم را در این سلوک الهی از خداوند متعال آرزو کرد. 

پایان پیام

کلید واژه :

دکتر علی لاریجانی

،

نطق پیش از دستور

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  وزارت نیرو طرح درازمدتی برای صیانت از آب تهیه کند/ مبالغ تخصیص یافته برای رساندن آب شرب به روستاها نباید در جای دیگری هزینه شود

  سطح کنترل های مرزی ارتقا یافته است/ تاکید بر رصد مرزها برای جلوگیری از نفوذ دشمنان و عناصر ضدانقلاب

  آمریکایی‌ها در حال تخریب تار و پود برجام هستند/ مناطق آزاد اقتصادی دچار سقط جنین شده است

  تشریح نگاه ویژه اسلام به مسیحیت/ باید با اتحاد و تلاش تروریست ها را از منطقه خارج کرد

  ایجاد اشتغال از اولویت های برنامه ششم توسعه است/تاکید بر رفع مشکلات دریاچه ارومیه

  انتقاد از سکوت مدعیان حقوق بشر در برابر نسل‌کشی مسلمانان میانمار/لزوم ورود هیأت حقیقت یاب سازمان ملل برای بررسی اوضاع

  احترام جهانیان به منش سیاسی ایران با پذیرش دعوت جمهوری اسلامی برای حضور در مراسم تحلیف/ وزرا خود را وقف کشور کنند/ مجلس مطالبه گر و ناظر جدی است

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

  همدلی و اتحاد میان کشورهای منطقه ریشه تروریست را خشک می کند

  تعاملات بانکی کلید فعال شدن مراودات تجاری ایران و بلاروس/ همکاری های دو کشور در مجامع بین المللی مثبت است

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی