کد خبر : 41
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

لاریجانی:

بسیجیان با شجاعت در صحنه هستند/ آمادگی مجلس برای استفاده ازبسیج

بسیجیان با شجاعت در صحنه هستند/ آمادگی مجلس برای استفاده ازبسیج

رییس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که امروز بسیجیان با شجاعت در صحنه هستند آمادگی مجلس رابرای استفاده از ظرفیت بسیج و همکاری همه جانبه اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، علی لاریجانی در ابتدای جلسه علنی امروز - چهارشنبه - مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که بسیج گنج پرارزش رویش های انقلابی و سنگر پر هیبت دفاع ملی است، افزود: بسیج یادگار ابتکاری امام راحل است که جهادگری را در جهان ساماندهی کرد و عامل توفیق ملت در دفاع از حقوقش بود.

وی ادامه داد:بسیجیان امروز نیز در میادین مختلف حمایت از محرومان و دفاع از آرمان های انقلاب با شجاعت در صحنه هستند از این رو باید زمینه های لازم برای استفاده از این سرمایه ملی فراهم شود.

رییس مجلس تاکید کرد: مجلس شورای اسلامی برای همکاری همه جانبه در این زمینه آمادگی دارد.

لاریجانی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تسلیت سالروز رحلت پیامبر اکرم (ص) و ایام شهادت امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا(ع) گفت: در عالم خلقت موجودی به کمال وجودی آن حضرت از ازل تا ابد نبوده است و به همین جهت حکما، رسول الله(ص) را عقل کل عالم دانستند و همه فیوضات الهی از بستر وجود کامل ایشان به سایر مخلوقات می‌رسد و عالم دم به دم از وجود ایشان بهره مندند چه بدانند و چه آگاه نباشند. 

لاریجانی ادامه داد: متاسفانه جریان سطحی‌نگر وهابیت تاملات علمی عالمان اسلامی را نادیده گرفته و به جای فهم حقایق اصیل مکتب نبوی با قشری‌گری گاه به تفکر جسمانیت در ساحت الهی هم نزدیک شدند و امروز بیش از هر زمان دیگر نیازمند معرفی جوهره تفکر اسلامی در مدرسه نبوی هستیم. 

وی خاطرنشان کرد: باید پذیرفت دنیای مسلمانی امروز فاصله زیادی با تصویر مطلوب انسان مسلمان مدرسه نبوی و رضوی دارد.

رییس مجلس شورای اسلامی ضمن تسلیت ایام رحلت پیامبر (ص) و شهادت امام حسن (ع) و امام رضا (ع) به ملت ایران، یافتن صراط مستقیم را در این سلوک الهی از خداوند متعال آرزو کرد. 

پایان پیام

کلید واژه :

دکتر علی لاریجانی

،

نطق پیش از دستور

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی