کد خبر : 4085
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

باشگاه خبرنگاران/ لاريجاني: دستگيري زائران ايراني در سوريه بي‌پاسخ نخواهد ماند/برخي به اسم اسلام "آدم‌كشي" مي‌كنند

باشگاه خبرنگاران/ لاريجاني: دستگيري زائران ايراني در سوريه بي‌پاسخ نخواهد ماند/برخي به اسم اسلام "آدم‌كشي" مي‌كنند

رئيس مجلس شوراي اسلامي با انتقاد از دستگيري زائران ايران در سوريه و با بيان اينكه برخي دولتهاي منطقه به نام اسلام اقدام به آدم‌كشي مي‌كنند، گفت: اين اقدام قطعا بي‌پاسخ نخواهد ماند.

به گزارش خبرنگار پارلماني باشگاه خبرنگاران علي لاريجاني رئيس مجلس شوراي اسلامي در نطق پيش از دستور در جلسه علني امروز (سه‌شنبه 17 مردادماه) با بیان اینکه هم اکنون در آستانه شب قدر قرار داریم گفت: براساس روایات این شب از هزار ماه بالاتر است به طوری که شب قدر شب اندازه گیری است و حوادث یک سال آینده در این شب رقم می خورد.

وي در ادامه با اشاره به شب ضربت خوردن امام علی(ع) افزود: به طور حتم امیرالمؤمنین کلید مکتب علوی است که این موضوع را می توان در رفتار با دشمنان به ویژه دشمن خاص خود ابن ملجم دید.

نماينده قم با بیان اینکه نمونه دیگر عشق علوی را می توان در قرون بعدی به ویژه در زمان خلافت متوکل عباسی دید یادآور شد: در آن زمان کاروان مریدان علی(ع) با عشق و ارادت کامل به ائمه و امیرالمؤمنین زیستند.

لاریجانی با اشاره به سخنان استاد مطهری مبنی بر اینکه شگفت انگیزترین رموز و دوره زندگی علی(ع) در حدود ۴۵ ساعت است تصریح کرد: دوره نخست زندگی امام علی(ع) معطوف به زمان تولد تا بعثت پیامبر است. دوره دوم از زمان بعثت تا هجرت، دوره سوم از هجرت تا وفات پیامبر(ص)، دوره چهارم از وفات تا خلافت، دوره پنجم پیرامون خلافت چهارساله و دوره ششم از زمان ضربت خوردن تا وفات بوده است که در دوره آخر می توان نمونه یک انسان کامل را در حضرت علی(ع) مشاهده کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به عکس العمل حضرت علی(ع) بر اثر ضربت خوردن و مرگ گفت: در آن زمان حضرت علی(ع) گفت که ابن ملجم را بگیرید و با او تا اندازه کافی مدارا کنید، زیرا قاتل من یک نفر است از این رو یا آزادش کنید و یا با یک ضربه قصاصش کنید.

وی ادامه داد:  رفتار حضرت علی(ع) و ائمه را باید با عملکرد سیاست مداران غربی که امروزه جنگ افروزی می کنند مقایسه کنیم که برای حفظ پرستیژ قدرت جهانی خود صدها هزار نفر را در عراق، افغانستان، فلسطین و امروز در سوریه می کشند. از طرف دیگر برخورد کشورهای عربی منطقه است که با اسم اسلام آدمکشی به راه انداخته اند و حتی با زائرین ایرانی در سوریه هم با خشونت برخورد می کنند.

 

لاريجاني با اشاره به تحولات اخير منطقه گفت: برخي دولتهاي منطقه به نام اسلام اقدام به آدم‌كشي مي‌كنند.

 

وي در ادامه افزود: رفتار اين دولت‌ها چيزي نيست كه جمهوري اسلامي ايران بتواند از آن صرف نظر كند.


لاريجاني

تاكيد كرد: رژيم صهيونيستي، آمريكا و برخي كشورهاي ديكتاتور مسبب اين قضيه هستند و به زودي جواب خود را دريافت خواهند كرد.

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  سالانه حداکثر ۲۰ هزار نفر از معافیت های مرتبط با ایثارگران بهره مند می شوند/ تشریح شرایط معافیت

  اظهارات اخیر آمریکایی‌ها برای مشروعیت سازمان ملل نگران‌کننده است/عدم پایبندی آمریکا به توافق‌های بین‌اللملی در شورای امنیت بررسی شود

  راهبرد آمریکا بازی با تروریسم است و نه مبارزه با آن/باید نسبت به حضور آمریکا و ناتو در منطقه خود حساس باشیم

  دکتر لاریجانی:تحریم آمریکا علیه روسیه و ایران خلاف قواعد بین‌المللی است/ماتونیکو:در پایبندی ایران به برجام نباید هیچ شبهه‌ای داشته باشیم

  تاکید بر نتایج مثبت همکاری ایران و روسیه در مبارزه با تروریسم/ نقض مکرر توافق هسته ای از سوی آمریکا

  اظهارات ترامپ به اعتبار آمریکایی ها لطمه می زند/موضوعات را با دقت رصد و مطابق منافع ملت تصمیم می گیریم

  تک روی آمریکا در برجام به ضررشان تمام می شود/ مواضع آمریکا در صحنه بین‌الملل جدی گرفته نمی‌شود

  تشریح دلایل سفر به روسیه/برنامه ریزی برای حضور دردو کنفرانس مسائل امنیتی و بین‌المجالس جهانی

  بازارچه‌های مرزی برای تبادلات تجاری و اقتصادی ایجاد شود

  ضرورت حرکت به‌سمت دریافت سرمایه‌گذاری‌های خارجی برای تکمیل ناوگان ریلی/ با ارائه تسهیلات به کارخانجات برای حمل‌ونقل ازطریق ریل انگیزه ایجاد شود

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی