کد خبر : 4081
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

ایسنا/ لاريجاني:سرنوشت سوریه با آینده ملت‌های منطقه عجین شده است

ایسنا/   لاريجاني:سرنوشت سوریه با آینده ملت‌های منطقه عجین شده است

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به تحولات اخیر در سوریه گفت: غربی‌ها به دلیل اینکه رژیم صهیونیستی را از انزوا خارج کنند توجه مردم منطقه را به سوریه معطوف کرده‌اند.

 

به گزارش گروه دريافت خبر ايسنا، علی لاریجانی در نشست فعالان سیاسی و اجتماعی استان قم که شب گذشته برگزار شد افزود: سرنوشت مردم سوریه با آینده همه ملت‌های منطقه عجین شده وآن را نباید فقط مختص این کشور مسلمان تلقی کنیم.

 

وي اظهار داشت: برخی کشورهای عرب منطقه در تحولات سوریه دچار توهماتی شده و با غربی‌ها هم‌نوایی می کنند که به آنها توصیه می کنم با ملت‌های منطقه در جهت برگرداندن آرامش در سوریه همراهی کنند.

 

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: پس از جنگ ۳۳ روزه لبنان رژیم صهیونیستی به انزوا رفت که غربی‌ها و در رأس آنها آمریکا برای اینکه این رژیم جعلی را از انزوا خارج کنند تحرکاتی را در سوریه انجام دادند تا بتوانند افکار عمومی منطقه را به این کشور معطوف کنند.

 

وی اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران خواهان ثبات و آرامش بیشتر در کشور سوریه است و این مسئله را با جدیت پیگیری خواهد کرد.

 

رئیس قوه مقننه در بخش دیگری از سخنانش به مسائل اقتصادی روز کشور اشاره و تصریح کرد: در حال حاضر کشور هم از لحاظ مسائل بین المللی و تحریم ها و هم از نظر اقتصادی در شرایط حساسی قرار دارد که باید تمامی مسئولان در تصمیم گیری‌هایشان به این موضوع توجه خاص و ویژه‌ای داشته باشند.

 

لاريجاني ادامه داد: دشمن در سال‌های اخیر همواره تحریم‌هایی را علیه کشورمان اعمال کرده اما با توجه به آسیب پذیر بودن اقتصاد تحریم‌های جدید را بر روی مسائل اقتصادی و معیشتی مردم متمرکز کرده که با درایت و همکاری تمامی نهادها ملت ایران از این تحریم‌ها سربلند بیرون خواهد آمد.

 

رييس قوه مقننه ادامه داد: دشمنان همواره از ابتدای پیروزی انقلاب تا کنون با اعمال تحریم قصد جلوگیری از پیشرفت ملت ایران را داشته‌اند اما همیشه با رهنمودهای امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب آنها در رسیدن به اهداف شوم‌شان ناکام مانده‌اند.

 

وي در پایان به توسعه همه جانبه استان قم اشاره کرد و یادآور شد: ساز و کارهایی فراهم شده تا در پیشبرد طرح‌های عمرانی استان قم از ظرفیت‌های صندوق توسعه ملی به نحو احسن استفاده شود.

 

انتهاي پيام

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی