کد خبر : 4079
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

مهر/ لاریجانی عنوان کرد: فشار‌ها بر سوریه به منظور خارج کردن رژیم اشغالگر قدس از انزوا است

مهر/ لاریجانی عنوان کرد: فشار‌ها بر سوریه به منظور خارج کردن رژیم اشغالگر قدس از انزوا است

قم - خبرگزاری مهر: رئیس مجلس شورای اسلامی فشار‌ها بر سوریه را برای خارج کردن رژیم اشغالگر قدس از انزوای سال‌های اخیر عنوان کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، علی لاریجانی، شامگاه سه شنبه در نشست فعالان سیاسی اجتماعی استان قم که در مدرسه طلوع مهر برگزار شد، در سخنانی اظهار داشت: کشور ما امروز از طرفی در شرایط حساس بین المللی و منطقه‌ای و از سویی نیز در شرایط حساس اقتصادی داخلی قرار دارد که در این راستا نیازمندیم با دقت و با استفاده از کار‌شناسان و نظر خبرگان از این دوره حساس با سرفرازی ملت در بخش‌های مختلف عبور کنیم.

وی گفت: فلش اصلی دشمن در صحنه بین المللی که بر روی آن تمرکز دارد مربوط به بخش‌های اقتصادی است هر چند که در زمینه سیاسی نیز بر علیه ملت ایران فعالیت و فشارهایی وارد می‌کنند.

رئیس قوه مقننه ادامه داد: دشمنان در این مسیر در برخی مواقع موفق بودند و در برخی مواقع ما نیز توانستیم راه‌های عبوری پیدا کنیم که جا دارد در این مسیر با محاسبات دقیق شرایط را رسد و از منابع موجود بهتر استفاده کنیم.

توجه به تولید داخلی کلید موفقیت در عرصه اقتصادی است

وی با بیان اینکه تاکید رهبر معظم انقلاب بر توجه به تولید داخلی کلید موفقیت در عرصه اقتصادی است، افزود: اگر فشارهای اقتصادی فعلی هم وجود نداشت، ما نیازمند یک دوره برون گرای اقتصادی بودیم تا ظرفیت‌های موجود کشور رشد و بروز کند.

لاریجانی اضافه کرد: در دوره‌ای سرمایه‌های کشور صرف واردات شد، که این امر می‌توانست صورت نگیرد و امروز زمان آن است که بسترهای سرمایه گذاری، در بخش‌های مختلف در کشور فراهم شود.

وی با بیان اینکه باید تسهیلات بانکی در بخش کشاورزی و صنعت مهیا شود ادامه داد: رفتار اقتصادی که رهبر انقلاب توصیه کردند، باعث ایجاد فضای گشاینده‌ای خواهد شد تا بخش‌های اقتصادی به مسئله اشتغال توجه بیشتری داشته باشند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در ادامه عنوان کرد: برخی نابسامانی‌ها در حوزه اقتصاد وجود دارد که می‌شد شاهد آن نباشیم و امیدواریم با ساز و کارهای فعلی از این مسائل عبور کنیم.

آمریکایی‌ها در سوریه به دنبال ماجراجویی مفصلی هستند

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به وضعیت کشورهای منطقه گفت: رفتارهای آمریکایی‌ها و سایر کشورهای منطقه در مسئله سوریه حکایت از ماجراجویی مفصل تری دارد که این شرایط ممکن است بحران‌هایی در منطقه ایجاد کند.

لاریجانی با بیان اینکه مسئله امروز سوریه، تنها دموکراسی نیست و حجم واردات سلاح به این کشور نشان از نقشه گسترده تری دارد، افزود: امروز در منطقه یک نبرد سرنوشت ساز وجود دارد تا سرنوشت کل مسلمانان منطقه به آن گره بخورد.

وی با بیان اینکه امروز مسئله سوریه جزو مسائل مهم منطقه است افزود: دلیل فشارهایی که به سوریه وارد می‌آورند، انزوایی است که رژیم اشغالگر قدس در طی سالهای اخیر به آن دچار شده و از این طریق می‌خواهند با سرگرم کردن مسلمانان و از بین بردن قطب مقاومت راهی برای رهایی اسرائیل از این انزوا پیدا کنند.

استفاده از ظرفیت مردمی می‌تواند شرایط جدیدی برای توسعه قم فراهم کند

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به مسائل استان قم گفت: پس از سفر رهبر معظم انقلاب به قم، مجموعه‌ای از کار‌ها مدون شد تا انجام گیرد.

وی عنوان کرد: باید از ظرفیت‌های دیگری هم برای توسعه و پیشرفت استان قم استفاده کنیم و زمینه‌هایی که می‌تواند شرایط استان را تغییر دهد مجددا باید مورد بررسی قرار گیرد.

لاریجانی اضافه کرد: برخی از کار‌ها در گذشته صورت گرفته و برخی از پروژه‌ها نیز نیمه کاره‌‌ رها شده که با یک دور نمای جدیدی با استفاده از ظرفیت مردمی می‌توان شرایط جدیدی برای توسعه استان قم ترسیم کرد.

وی ابراز داشت: یکی از این ظرفیت‌ها استفاده از سرمایه صندوق توسعه ملی است و سرمایه گذران برای فعالیت در عرصه‌های صنعتی در قم می‌توانند از سود کم این صندوق استفاده کنند.

رئیس قوه مقننه در پایان عنوان کرد: برای وضعیت فعلی کارخانجات استان قم که نیازمند تزریق منابع بانکی هستند جلساتی برگزار شد تا با حمایت‌های لازم، واحدهای صنعتی و تولیدی استان از فشارهای وضع موجود خارج شود.

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  ادعای کمک ایران به گروه‌های تروریستی مضحک است/ ترامپ صدها میلیارد از امکانات کشورهای منطقه را چپاول کرد

  وزارت نیرو طرح درازمدتی برای صیانت از آب تهیه کند/ مبالغ تخصیص یافته برای رساندن آب شرب به روستاها نباید در جای دیگری هزینه شود

  سطح کنترل های مرزی ارتقا یافته است/ تاکید بر رصد مرزها برای جلوگیری از نفوذ دشمنان و عناصر ضدانقلاب

  آمریکایی‌ها در حال تخریب تار و پود برجام هستند/ مناطق آزاد اقتصادی دچار سقط جنین شده است

  تشریح نگاه ویژه اسلام به مسیحیت/ باید با اتحاد و تلاش تروریست ها را از منطقه خارج کرد

  ایجاد اشتغال از اولویت های برنامه ششم توسعه است/تاکید بر رفع مشکلات دریاچه ارومیه

  انتقاد از سکوت مدعیان حقوق بشر در برابر نسل‌کشی مسلمانان میانمار/لزوم ورود هیأت حقیقت یاب سازمان ملل برای بررسی اوضاع

  احترام جهانیان به منش سیاسی ایران با پذیرش دعوت جمهوری اسلامی برای حضور در مراسم تحلیف/ وزرا خود را وقف کشور کنند/ مجلس مطالبه گر و ناظر جدی است

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

  همدلی و اتحاد میان کشورهای منطقه ریشه تروریست را خشک می کند

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی