کد خبر : 4053
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

مهر/ لاریجانی تاکید کرد: کشورهای منطقه خود را از دام منافع آمریکا نجات دهند

مهر/ لاریجانی تاکید کرد: کشورهای منطقه خود را از دام منافع آمریکا نجات دهند

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: برخی کشورهای منطقه با تحلیل ناقص و تصورات واهی دردام منافع آمریکا و رژیم صهیونیستی سقوط کرده اند وبهتر است هرچه زودتر خود رانجات دهند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی مهر، علی لاریجانی رئیس مجلس در آغاز جلسه علنی روز دوشنبه مجلس شورای اسلامی  طی سخنانی به سالروز پیروزی حزب الله در جنگ 33 روزه اشاره کرد و گفت: در چنین روزی رژیم صهیونیستی به شکل مفتضحانه شکست را پذیرفت و عملا رژیم صهیونیستی به جنازه سیاسی در خاور میانه تبدیل کردید و به درستی این روز را روز مقاومت اسلامی نام نهادند.

وی این پیروزی را به حزب الله و رهبر شجاع و سلحشور آن، سید حسن نصرالله تبریک  گفت و یاد شهدای این مجاهدت بزرگ را گرامی داشت.

رئیس مجلس با مروری بر تحولات جنگ 33 روزه و 22 روزه و همکاری مشترک آمریکا و اسرائیل علیه حزب الله اظهار داشت: قطع نامه 1701 شورای امنیت که برمبنای آن جنگ  متوقف شد و در واقع نوعی عقب نشینی برای جلوگیری از شکست عمیق تر اسرائیل بود، این نتیجه توهم خاور میانه جدید امریکا  بود که باعث تمسخر جهانیان کردید.

وی ادامه داد: درد سیلی محکم مقاومت به  رژیم صهیونیستی چنان بود که باعث مشکلات سیاسی درون این رژیم شد و از بعد بین المللی دچار سرافکندگی آن شد و برای خروج ازاین بن بست داخلی وخارجی به جنگ 22 روزه اقدام کرد که آن هم فضاحت دیگری را برای این رژیم بوجود آورد.

لاریجانی ادامه داد: دراین مرحله آمریکا و اسرائیل متوجه شدند با پدیده نوظهوری از مقاومت و جنگ های نا متقارن روبرو هستند که در بطن خود نوعی بیداری در نسل جدید دنیای اسلام را به همراه دارد و فقط محدود به ایران، لبنان، فلسطین و عراق نمی شود مخصوصا پس از نهضت بیداری اسلامی این ماجرا را کاملا لمس کرده اند.

وی گفت: در تحولات اخیر دنیای اسلام فشار انزوای رژیم صهیونیستی و پایان عمر حکومت های دست نشانده آمریکا در منطقه، آنها را به اتحادی نامقدس کشاند تا نسبت به جهوری اسلامی به عنوان یک کانون بیداری اسلامی و دوستان مقاومت در منطقه با عجله وعصبانیت طرح های ساده لوحانه ای را به اجرا در آورند تا اگر در میدان جنگ 33 روزه بی آبرو شدند تلافی آن را از ایران، حزب الله و سوریه به بهانه دموکراسی خواهی بگیرند.

نماینده قم تاکید کرد: امروز دموکراسی خواهی آمریکا و برخی مرتجعین بی آبرو درمنطقه آنقدر رنگ باخته است که درست مثل دغل کاری در جنگ 33 روزه نیات پلید آنان را علنی کرده است.

آمریکا و رژیم صهیونیستی در یک سال اخیر درک کرده اند که ظاهرا با تحریک برخی کشورهای ساده لوح منطقه به باتلاق عمیق تری درحال سقوط هستند.

وی ادامه داد: یکی از متفکران سیاسی آمریکا اخیرا گفته است که باید آمریکا کار سوریه را به اروپا کشورهای منطقه واگذار و خود را کنار بکشد اما ظاهرا کمی دیر شده و وزیر خارجه آمریکا تازه درک کرد که با سخنرانی های آتشین و فرمان صادر کردن نمی توان شاهد تغییرات در سوریه باشند.

لاریجانی ادامه داد: جمهوری اسلامی مجددا به کشور های منطقه هشدارمی دهد که دست از بازیگوشی و بازیگری در نقشه آمریکا و رژیم صهیونیستی بردارند که این رفتار ها در حافظه تاریخی مردم منطقه می ماند.

وی گفت: دنبال بهانه های واهی نباشند که این ر وزها بعضا در سخنان بعضی سیاستمداران تازه کارمنطقه مشاهده می شود، ایران تحرک نظامی در این مسائل نداشته وآن را به مصلحت نمی داند، اگر چنین بود سرنوشت حوادث طور دیگری بود.

لاریجانی خاطر نشان کرد: مشکل این است که برخی کشورهای منطقه با تحلیل ناقص و تصورات واهی دردام منافع آمریکا و رژیم صهیونیستی سقوط کرده اند و بهتر است هرچه زودتر خود را نجات دهند.

وی خاطر نشان کرد: این صحنه ای که در سوریه دیده می شود نسل جدیدی از مقاومت درمقابل رژیم صهیونیستی و امپریالسیم آمریکا است نه دموکراسی خواهی دروغین و زوری با سلاحهای سنگین.

لاریجانی گفت:  الحمد الله تحولات دو سال اخیر در منطقه با فراز و فرود هایش درب های رهایی را به سوی مسلمانان باز کرده وانشاء الله درآینده نتایج آنرا برای منطقه شاهد خواهیم بود که همگی نتیجه روحیه مقاومت مسلمانان است که پس از انقلاب اسلامی و جنگ 33 روزه حاصل شده است.

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  ترامپ پیرو مکتب «گوبلز» و در تراز شغل کاباره‌داری سخن می گوید/تقویت بنیه دفاعی مورد توجه مجلس است/بحران جدی در کمین ملت عراق

  ادعای کمک ایران به گروه‌های تروریستی مضحک است/ ترامپ صدها میلیارد از امکانات کشورهای منطقه را چپاول کرد

  وزارت نیرو طرح درازمدتی برای صیانت از آب تهیه کند/ مبالغ تخصیص یافته برای رساندن آب شرب به روستاها نباید در جای دیگری هزینه شود

  سطح کنترل های مرزی ارتقا یافته است/ تاکید بر رصد مرزها برای جلوگیری از نفوذ دشمنان و عناصر ضدانقلاب

  آمریکایی‌ها در حال تخریب تار و پود برجام هستند/ مناطق آزاد اقتصادی دچار سقط جنین شده است

  تشریح نگاه ویژه اسلام به مسیحیت/ باید با اتحاد و تلاش تروریست ها را از منطقه خارج کرد

  ایجاد اشتغال از اولویت های برنامه ششم توسعه است/تاکید بر رفع مشکلات دریاچه ارومیه

  انتقاد از سکوت مدعیان حقوق بشر در برابر نسل‌کشی مسلمانان میانمار/لزوم ورود هیأت حقیقت یاب سازمان ملل برای بررسی اوضاع

  احترام جهانیان به منش سیاسی ایران با پذیرش دعوت جمهوری اسلامی برای حضور در مراسم تحلیف/ وزرا خود را وقف کشور کنند/ مجلس مطالبه گر و ناظر جدی است

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی