کد خبر : 4042
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی در جمع راهپیمایان روزجهانی قدس در قم:

خانه ملت/ اسرائیل منزوی و دچار سردرگمی است

خانه ملت/ اسرائیل منزوی و دچار سردرگمی است

رئیس مجلس با بیان اینکه امروز در شرایط مهمی قرار داریم تصریح کرد:‌‌ بیداری اسلامی در منطقه، نقشه‌های مستکبران برای استیلای رژیم صهیویستی را خنثی کرده و این نقشه‌ها تبدیل به ذلت برای اسرائیل شده است و اسرائیل احساس می‌کند دچار انزوا شده است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، دکترعلی لاریجانی با حضور در راهپیمای روز جهانی قدس در قم در جمع راهپیمایان که در شبستان امام خمینی(ره) حرم حضرت معصومه(س) تجمع کرده بودند گفت:‌ امام خمینی(ره) در سال ۵۸ با روشن بینی خاصی که نسبت به تحولات دنیای اسلام داشتند در پیامی، آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را روز قدس نام گذاشتند و در همان سال به فاصله چند روز موضوع روز قدس را بیشتر در اذهان مردم باز کردند.

روزقدس؛ روز احیای اسلام و مبارزه با مستکبران است

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی افزود:‌ نکته مهم، درک این معناست که چگونه است امام(ره) روز قدس را هم برای نجات مردم فلسطین معرفی کردند و از طرفی دیگر عنوان کردند روز قدس روزی نیست که اختصاص به مردم فلطسین داشته باشد بلکه روز احیای اسلام و مبارزه با مستکبران است.
وی با بیان اینکه ریشه این سخن حکیمانه در بررسی دقیقی است که این مردم حکیم در حوادث مهم جهان و منطقه داشتند اظهار داشت: از زمانی که رژیم صهیونیستی پایه گذاری شد مستکبران می‌خواستند کشوری را برای قوم یهود ترتیب دهند که همان زمان کشورهای مختلفی را در نظر گرفتند و بعد انگلیسی‌ها آنها را به سمت خاورمیانه هدایت کردند.
دکتر لاریجانی ادامه داد:‌ در اصل آنها معتقد بودند قوم یهود یک نژاد برتر است و باید نبض قدرت جهانی از نظر اقتصادی، سیاسی و... در دست داشته باشد از این رو رژیم صهیونیستی خطری برای همه کشورهای اسلامی است.
عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت تصریح کرد:‌ ظاهر این حرکت صهیونیستی ایجاد یک کشور بود اما باطن آنها سلطه بر جهان بود. از این رو محتوای فرمایشات امام خمینی(ره) ایجاد جریان حق طلبانه بود که سلطه گران آمریکا و اسرائیل را هدف گرفته است.
 
امروز عمق حرکت انقلابی امام(ره) را در تحولات منطقه‌‌ای شاهد هستیم
دکتر لاریجانی با بیان اینکه امروز عمق حرکت انقلابی امام(ره)  را در تحولات منطقه‌‌ای شاهد هستیم اظهار داشت: در حرکت عمیقی که در دو سال اخیر اتفاق افتاد تفکر آزادی فلسطین و مبارزه با مظهر شیطانی آمریکا و صهیونیسیم جای کانونی دارد.
وی با تاکید بر اینکه مردم کشورهای اسلامی از حقارتی که رژیم صهیونیستی و مستکبران به آنها می‌کردند به ستوه آمدند و بیداری اسلامی برای رفع این حقارت بود یکی از عوامل نهضت بیداری اسلامی را احیای نهضت تفکر حق طلبانه امام(ره) برای نجات مردم از رژیم صهیونیستی دانست و افزود:‌ممکن است که آمریکا و غرب و برخی کشورهای منطقه که سیاست خامی را دنبال می‌کنند و حرکت سیاسی کودکانه آنها در دو سال مشخص‌تر شد به دنبال این هستند که خواسته‌های به حق مردم را در ظرف کودکانه به اصطلاح دموکراسی قرار دهند اما این تحلیل، قالب کردن تحلیل‌های خودشان بر انقلاب‌های منطقه است.
رئیس قوه مقننه تصریح کرد: اگر به متن توده مردم و صحبت‌های آنها مراجعه کنیم روحیه ضد استکباری و ضد صهیونیستی مردم را درک می‌کنیم.
 
بیداری اسلامی، نقشه‌های مستکبران برای استیلای رژیم صهیویستی را خنثی کرد
به گزارش خانه ملت، دکتر لاریجانی با اشاره به برخی از اقدامات ضداستکباری مسلمانان از جمله تظاهرات مصری‌ها علیه انگلیس در مقابل سفارت این کشور تصریح کرد: ماهیت این انقلاب‌‌ها را باید با رجوع به ماهیت انقلابی مردم کشف کرد نه اینکه عده‌ای به سفارش غربی‌ها برای مدیریت صحنه طراحی‌هایی انجام می‌دهند.
وی ادامه داد: امروز در شرایط مهمی قرار داریم که بیداری اسلامی در منطقه، نقشه‌های مستکبران برای استیلای رژیم صهیویستی را خنثی کرده و این نقشه‌ها تبدیل به ذلت برای اسرائیل شده است و اسرائیل احساس می‌کند دچار انزوا شده است.
نماینده مردم قم در مجلس تصریح کرد:‌ رژیم صهیونیستی گاهی اوقات نعره‌ای می‌کشد اما این قیل و قال‌ها از سر تنگناهاست. چندی پیش نتانیاهو خط و نشانی برای ایران کشید که آنقدر حرف‌های او بلاوجه بود که اولمردت او را تحقیر کرد.
وی ادامه داد: اوباما برای روحیه دادن به این رژیم ورشکسته مجبور شده است که بگوید دفاع از اسرائیل خط قرمز آمریکاست. این نشان می‌دهند که اسرائیل به روزی افتاد که آمریکا به کمک آن شتافته و این کشور شرایطی است که نمی‌تواند امنیت خود را تامین کند. این یک تحول چشمگیر برای مسلمانان است.
 
رژیم صهیونیستی و آمریکا با طرح‌های سازش خود حیثیت کشورهای اسلامی را به باد گرفته‌اند
دکتر لاریجانی  با بیان اینکه این دستاورد نتیجه حرکتی بود که امام(ره) آن را آغاز کرد افزود: امام(ره) به ما مسلمانان روحیه خودباوری داد و مبارزان اسلام راه خود را در صحبت‌های امام(ره) جستجو کردند نه حرکت‌های سازشکارانه قلابی.
وی ادامه داد: از بدو تاسیس رژیم صهیونیستی ۶۰ سال می‌گذرد و در این مدت بیش از ۲۰ طرح سازش از غربی‌ها و شرقی‌ها مطرح شد. همه نوع جنس سیاسی در این فاصله طرح دادند؛ از انگلیسی‌ها که پایه‌گذار این رژیم بودند تا روسیه سابق تا ملک عبدالله، اما سئوال این است که کدامیک از این طرح‌ها کوچکترین حق مردم فلسطین را به آنها برگردانده و جلوی خشونت این رژیم را گرفته است؟
وی با بیان اینکه عملا رژیم صهیونیستی و آمریکا با این طرح‌ها هم حیثیت کشورهای اسلامی را به باد گرفته‌اند و هم مجالی پیدا کردند که فلسطینی‌های بیشتری را آواره کنند گفت:‌اینها فرصت‌هایی ایجاد می‌کردند که این رژیم درندگی کند و خودش را تثبیت کند که برخی کشورهای عربی در این دام افتادند.
 رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: از مجموع ۳۳ روستایی که در سال ۱۳۴۸ در منطقه‌ای از فلسطین وجود داشت اکنون فقط چهار روستا وجود دارد و همه آنها را از بین بردند و محو کردند.
 
نتیجه طرح‌های صلح، قدرت دادن به اسرائیل برای گسترش خوی درندگی بود
وی با بیان اینکه در طول تاریخ کمتر رژیمی داریم که این طور درندگی کند و این قتل عام‌ها فرصتی بود که نظام‌های بدبخت منطقه برای اسرائیل به وجود آوردند افزود: نتیجه طرح‌های صلح، قدرت دادن به اسرائیل برای گسترش خوی درندگی بود نه برای حمایت از مردم فلسطین.
دکتر لاریجانی به پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، امام(ره) به درستی ریشه این حقارت را خودباختگی دولت‌ها دانستند و مبنای حرکت را بر از بین بردن رژیم دانستند و این برخلاف نگرش‌های برخی دولت‌های منطقه بود.
به گزارش خانه ملت، وی با بیان اینکه ‌امام(ره) از هر فرصتی برای ایجاد روحیه خودباوری بر محور اسلام استفاده می‌کردند و حتی ندای مبارزه با رژیم را در پیام‌های حج مطرح کردند اظهار داشت : حزب الله که در درخشنده مقاومت علیه اسرائیل است از شاگردان مکتب امام(ره) هستند که در جنگ ۳۳ روزه چنان شکستی به اسرائیل زدند که در طول تاریخ حضور رژیم چنین دردی را احساس نکرده بود.
رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد:‌ حماس و جهاد دو جریان دیگر در فلسطین است که راه امام(ره) را سرلوحه کارشان قرار دادند و عملا روز قدس که روز مبارزه با استکبار است امروز تاثیر خودش را گذاشته است و تا سقوط کامل رژیم صهیونیستی این حرکت ادامه خواهد داشت.
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: پس از جنگ ۳۳ روزه لبنان و شکست مفتضحانه استکبار در این جنگ، رهبران اروپایی بر تبدیل شدن اولمرت به یک جنازه سیاسی اعتراف کردند و معتقد بودند که آنها تاکنون در هیچ جنگی مانند این جنگ احساس درد نکرده و شکست نخورده‌اند.
دکتر لاریجانی افزود: با توجه به اینکه روز قدس، روز مبارزه با استکبار است، شاهدیم که تمامی اهداف و نیات امام خمینی (ره) در منطقه تحقق یافته و ما خواهان این هستیم که این حرکت‌ها تا آزادی کامل فلسطین ادامه یابد.
 
ایران همواره در برهم زدن طرح‌های شیطانی اسرائیل و غرب پیش‌قدم بوده است
عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس نهم ادامه داد: آمریکا پس از جنگ عراق به روزی افتاد که با خجالت و تحمیل هزینه‌های گزاف از این کشور خارج شد که مشابه آن نیز در جنگ ۳۳ روزه لبنان برای اسرائیل اتفاق افتاد.
وی تصریح کرد: در جنگ ۳۳ روزه لبنان شواهدی به دست آمده که ماموران اطلاعاتی منطقه و برخی کشورهای عربی اطلاعات به اسرائیل می‌دادند و قصد خنجر زدن از پشت به لبنان را داشتند که جمهوری اسلامی همواره در این سال‌ها در برهم زدن طرح‌های شیطانی اسرائیل و غرب پیش‌قدم بوده است.
رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به تحولات اخیر در سوریه یادآور شد: آنها در تحولات اخیر سوریه اذعان دارند که عمر بشار اسد طولانی‌تر شده و آن هم به خاطر حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران است.
وی ادامه داد: آمریکا از عقیم بودن طرح‌های شیطانی خود به دلیل فعالیت‌های ضداستکباری ایران ناراحت است که با اعمال تحریم و فشار می‌خواهد ما را به زانو درآورد.
دکتر لاریجانی اظهار داشت: امروزه مهمترین مسئله در منطقه این است که ایران طرح‌های شیطانی غرب نظیر طرح‌های سازش را خنثی کرده و آنها را برهم می‌زند که این مسئله موجب عزتمندی ملت ایران در ۳۴ سال گذشته شده است.
 
جمهوری اسلامی ایران به دنبال ماجراجویی در منطقه نیست
نماینده مردم قم در مجلس نهم با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران به دنبال ماجراجویی در منطقه نیست، تاکید کرد: جمهوری اسلامی همواره به دنبال ایجاد آرامش و ثبات در منطقه است به طوری که ما می‌خواهیم مسلمانان منطقه بیدار شده و به حقوق حقه خویش دست یابند و غربی‌ها نیز مسلمانان را نباید مردم درجه دو و سه بدانند.
عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت ادامه داد: آمریکا از حکومتی در بحرین حمایت می‌کند که از هر ۳۰ هزار نفر شیعه یک نفر باید در مجلس این کشور کرسی داشته باشد که این موضوع برای آمریکا خجالت‌آور است و باید بداند که این طرح‌ها نمی‌تواند دموکراسی را در این کشورها پیاده کند.
دکتر لاریجانی تصریح کرد: امروز ماجراجویی‌های آمریکا علیه ایران به دلیل این است که انقلاب اسلامی موجب عزت‌آفرینی برای مردم منطقه شده است.
رئیس نهاد قانونگذاری ادامه داد: غربی‌ها همواره به بهانه‌های واهی نظیر مسئله هسته‌ای، حقوق بشر و نظایر این را از ایران بهانه‌جویی می‌کنند که متن اصلی این دشمنی‌ها علیه ملت ایران بیداری اسلامی مردم منطقه و تفکرات امام خمینی (ره) است.
وی افزود: ما از ایجاد ثبات و آرامش و همین‌طور اصلاحات در سوریه دفاع می‌کنیم و معتقدیم باید انتخابات در این کشور انجام شود و مردم در سرنوشت خودشان تاثیرگذار باشند.
 
همه مردم و مسئولان باید در مسائل اقتصادی هوشیار باشند
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنانش به تحریم‌های اقتصادی اعمال شده در ماه‌های اخیر علیه کشورمان اشاره کرد و گفت: تحریم‌های اقتصادی اعمال شده از سوی غربی‌ها علیه ملت ایران آخرین حربه آنها بود که هر روز نیز این حلقه را تنگ‌تر می‌کنند.
دکتر لاریجانی ادامه داد: غربی‌ها همواره با اعمال تحریم‌ها می‌خواهند در مسائل اقتصادی کشور به‌هم‌ریختگی ایجاد کنند که در روزهای گذشته نیز شاهد گرانی مرغ بودیم که البته نباید در شرایط موجود این اتفاق می‌افتاد.
وی افزود: همه مردم و مسئولان باید در مسائل اقتصادی هوشیار باشند و از رهنمودهای رهبر معظم انقلاب مبنی بر حمایت از تولید ملی و بومی کردن صنایع و تولیدات پیروی کنند.
نماینده مردم قم در مجلس تصریح کرد: همه باید دست به دست هم دهیم تا این شگرد شیطانی آمریکا را با پیروی از رهنمودهای امام خامنه‌ای (مدظله) خنثی کنیم.
 
تدوین طرح ارتقای امر به معروف و نهی از منکر در کمیسیون فرهنگی مجلس
رئیس نهاد قانونگذاری کشور در ادامه سخنانش ایجاد زمینه‌های اشتغال و تولید را راه‌حل و کلید باز کردن مکر دشمنان دانست و تصریح کرد: البته نباید از دیگر بخش‌ها نظیر مسائل فرهنگی و اجتماعی غافل شد که در همین خصوص طرحی در کمیسیون فرهنگی مجلس برای ارتقای امر به معروف و نهی از منکر در حال تدوین است.
عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت یادآور شد: باید برای ایجاد اشتغال جوانان سرمایه‌گذاری‌ها از سکه، طلا، ارز و نظایر آن به سمت تولید سوق یافته تا شاهد کاهش نرخ تورم و افزایش تولید در کشور باشیم.
وی تصریح کرد: اقتصاد کشور باید عمومی شود، به طوری که سرمایه‌گذاران امروزه برای بخش‌های صنعتی، کشاورزی و تولیدی نیاز به نقدینگی دارند که بانک‌ها باید در این‌خصوص فعالتر عمل کرده و دسترسی به نقدینگی را برای تولیدکنندگان در همه زمینه‌ها فراهم کنند.
 
باید برای حل مشکل کارخانه‌ها و مراکز تولیدی چاره‌اندیشی شود
دکتر لاریجانی با اشاره به مشکلات به‌وجود آمده در تولید محصولات کشاورزی و دامی تاکید کرد: در حال حاضر دامداران و کشاورزان با مشکلات متعددی روبرو هستند که باید به آنها توجه شود.
رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید سرمایه‌گذاری‌ها جهت‌گیری مستقیم و پایدار داشته باشد، افزود: دولت می‌تواند زمینه‌های لازم برای ایجاد سرمایه‌گذاری و علاقه‌مندی مردم در جهت سرمایه‌گذاری در بخش‌های تولیدی را فراهم کند که مجلس نیز در این راستا با دولت همسو خواهد بود.
وی با انتقاد از اینکه در شرایط فعلی اقتصادی کارخانه‌های تولیدی و صنعتی کشور با کمتر از نصف ظرفیت خود فعالیت کرده و شیفت‌ها کاهش می‌یابد، افزود: باید برای حل مشکل کارخانه‌ها و مراکز تولیدی چاره‌اندیشی شود و در شرایط حساس اقتصادی کشور افراد بیشتری به کار گرفته شده و شیفت‌های کاری افزایش یابد.
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در پایان سخنانش اظهار داشت: براساس شواهد موجود مطلع شدم که در استان قم تعدادی از کارخانه‌ها تعطیل شده‌اند که از مدیران استانی می‌خواهم نسبت به پیگیری مسائل تولیدکنندگان در دولت و مجلس حساس بوده و توجه بیشتری داشته باشند و مطمئن باشید که مجلس نیز در این زمینه به مدیران استانی کمک خواهد کرد.
پایان پیام
ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی