کد خبر : 4023
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

ایسنا/ لاريجاني در نشست خبري با بان‌كي‌مون: اجازه ندهيد كشورهاي زورگو در منطقه جنجال‌آفريني كنند

ایسنا/ لاريجاني در نشست خبري با بان‌كي‌مون: اجازه ندهيد كشورهاي زورگو در منطقه جنجال‌آفريني كنند

رييس مجلس شوراي اسلامي با تاكيد به اينكه ايران همواره از حاكم شدن دموكراسي در منطقه حمايت كرده است، گفت: در سوريه برخي كشورهاي بزرگ و منطقه مجال ايجاد دموكراسي را نمي‌دهند كه اين يك اشتباه است.

 

 

 

به گزارش خبرنگار پارلماني خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، علي لاريجاني رييس مجلس شوراي اسلامي در نشست خبري با بان‌كي‌مون، بعد از ديدار و گفت‌وگو حدود 30 دقيقه با او، گفت: اميدواريم آقاي بان‌كي‌مون در اين زمينه حضور فعال‌تري داشته باشند و اجازه ندهند كه كشورهاي زورگو در منطقه آشوب و جنجال‌آفريني ايجاد كنند.

 

 

وي گفت: در اين ديدار در مورد مسائل مهم منطقه صحبت شد چون مسائل حساسي در منطقه وجود دارد كه رويكرد ايران در مورد آنها ايجاد صلح و آسايش در منطقه است.

 

 

 

لاريجاني افزود: ما با كشورهاي همسايه در منطقه روابط خوبي داريم و حتي اگر اختلافي در مواردي وجود دارد اين موضوع هيچ ربطي به مشاجرات ندارد و هر كسي نظرات خود را دارد و ما در كنار تمامي اين موارد، كمك‌كننده به ايجاد صلح در منطقه هستيم.

 

 

 

رييس قوه مقننه خاطرنشان كرد:‌ در اين بين متاسفانه برخي كشورهاي بزرگ دائما در منطقه ماجراجويانه عمل مي‌كنند و نوعي به‌هم‌ريختگي در منطقه ايجاد مي‌كنند و اين همان وضعيتي است كه ما در سوريه مي‌بينيم.

 

 

 

وي با بيان اينكه قرائن خود را از ماجراهاي سوريه با بان‌كي‌مون مطرح كرده است، گفت: ايران هميشه از پروسه‌ي دموكراسي در منطقه حمايت مي‌كند كه نمونه آن را در مصر و ليبي همه ديدند. البته در سوريه برخي از كشورهاي بزرگ و منطقه‌اي مجال ايجاد دموكراسي عميق‌تر را نمي‌دهند كه اين يك اشتباه است.

 

 

 

رييس مجلس شوراي اسلامي با اشاره به تحولات بحرين گفت: مطالبه مردم بحرين، داشتن حق راي در اين كشور است كه اين جزء اصول كار دموكراتيك مي‌باشد، اميدواريم كه آقاي دبيركل در اين زمينه‌ها حضور فعال‌تر داشته باشند و نگذارند كشورهاي زورگو در منطقه آشوب و جنجال‌آفريني كنند.

 

 

 

لاريجاني ابراز اميدواري كرد كه سفر بان‌كي‌مون به ايران سفر خوبي براي اجلاس نم باشد و همچنين دريافت بهتري از شرايط ايران داشته باشند.

 

 

 

وي ادامه داد: آقاي بان‌كي‌مون براي حضور در كنفرانس غيرمتعهدها به ايران آمدند و براي حضور در پارلمان ابراز علاقه كردند تا مذاكراتي با ايشان داشته باشيم كه قسمتي از اين مذاكرات انجام شد و قسمتي از آن نيز بعد از صرف ناهار انجام خواهد شد.

 

 

 

لاريجاني با ابراز خشنودي از حضور بان‌كي‌مون در ايران گفت: البته قبل از اين نيز آقاي بان‌كي‌مون سفري به ايران داشتند اما سفر كنوني ايشان در مسند دبيركل سازمان ملل يعني مسندي براي ايجاد صلح در جهان است.

 

 

رييس مجلس شوراي اسلامي در پايان از حضور بان‌كي‌مون در مجلس تشكر و قدرداني كرد.

 

 

 

انتهاي پيام

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  تبریک آغاز دهه فجر/ تسلیت درگذشت والده محمود بهمنى

  محبی نیا: لزوم جلوگیری از نفوذ نگاه ارباب رعیتی به داخل مجلس/ دکتر لاریجانی: روند رسیدگی به لایحه بودجه بدون ایراد قانونی است

  توضیحات دکتر لاریجانی درباره نحوه رسیدگی به لایحه بودجه 97

  اشکال آیین‌نامه‌ای به روند بررسی کلیات لایحه بودجه 97 وجود ندارد

  ایران به کشوری مستقل، آزاد و تاثیرگذار تبدیل شده است/دشمنان غرش می کنند اما جرأت تعدی ندارند/فساد موجود سیستماتیک نیست 

  سفر رئیس مجلس به اسلام‌آباد؛ از واکاوی مبارزه با تروریسم تا اعلام آمادگی تهران برای برگزاری دومین نشست

  تشریح دو مدل مبارزه با تروریسم در منطقه/ از تجربه مثلث ایران و ترکیه و روسیه در سوریه تا خروجی برنامه ناتو در افغانستان

  کشورهای منطقه به دنبال روش های نوین برای مبارزه با تروریسم هستند

  امکان برداشت دو میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای مدیریت پسماند وجود ندارد

  افزایش ۷۰ درصدی حقوق نمایندگان مجلس صددرصد کذب است/نمایندگان اجازه تعدی به حقوق مردم را نمی دهند

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی