کد خبر : 4021
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

فارس/ لاریجانی در نشست خبری: بان‌کی‌مون اجازه ‌‌آشوبگری و جنجال‌آفرینی کشورهای زورگو در منطقه را ندهد

فارس/ لاریجانی در نشست خبری: بان‌کی‌مون اجازه ‌‌آشوبگری و جنجال‌آفرینی کشورهای زورگو در منطقه را ندهد

خبرگزاری فارس: رئیس مجلس شورای اسلامی گفت که بان کی مون اجازه ندهد کشورهای زورگو در منطقه آشوب و جنجال‌آفرینی کند.
خبرگزاری فارس: بان‌کی‌مون اجازه ‌‌آشوبگری و جنجال‌آفرینی کشورهای زورگو در منطقه را ندهد

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، علی لاریحانی رئیس مجلس شورای اسلامی پس از دیدار و گفت‌وگو با بان کی مون دبیرکل سازمان ملل در نشست خبری ضمن ابراز خرسندی از حضور بان کی مون دبیر کل سازمان ملل در ایران اظهار داشت: آقای بان کی مون بعد از حضور در ایران ابراز علاقه کرده که به پارلمان بیاید و با مسئولان مجلس مذاکراتی داشته باشد.

وی افزود: قسمتی از مذاکرات ما انجام شده و بقیه مذاکرات به بعد از ناهار موکول می‌شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: خیلی خوشحال هستیم که آقای دبیرکل به ایران آمده هر چند که قبلا هم به ایران سفر داشتند ولی در این مسند تاکنون به ایران نیامده بودند.

لاریجانی اضافه کرد: با توجه به اهمیتی که مسند آقای بان کی مون در ایجاد صلح در جهان دارد، فرصت مغتنمی بود که امروز در مورد مسائل مهم منطقه با وی صحبت کنیم.

وی اظهار داشت: در حال حاضر مسائل حساسی در منطقه وجود دارد، رویکرد ایران ایجاد صلح در منطقه است و ما با کشورهای همسایه در منطقه ارتباط خوبی داریم و اگر در موضوعی اختلاف داشته باشیم، ربطی به مشاجرات ندارد.

لاریجانی تاکید کرد: ما نظرات خودمان را داریم اما کمک کننده به ایجاد صلح در منطقه هستیم.

وی ادامه داد: متاسفانه برخی کشورهای بزرگ دائما در منطقه ماجراجویانه عمل می‌کنند و نوعی به هم ریختگی در منطقه بوجود می‌آورند.

لاریجانی به مسائل سوریه اشاره کرد و گفت: آنچه که در حال حاضر در سوریه می‌بینیم، به خاطر ماجراجویی‌های برخی کشورهاست البته بنده نگرانی‌های خود را از مسائل و ماجراهای سوریه بیان کرده‌ام.

وی تصریح کرد: ایران همیشه از دموکراسی در منطقه حمایت می‌کند کما اینکه در تونس، لیبی هم چنین وضعی را داشتیم‌ اما در سوریه برخی کشورهای بزرگ و برخی کشورهای منطقه‌ای مجال ایجاد دموکراسی عمیق‌تر در منطقه را نداده‌اند و این یک اشتباه است.

لاریجانی گفت: حقوق مردم بحرین هم یک چیز بیشتر نیست و آن هم این است که هر فرد در بحرین یک رای داشته باشد‌ و این جزو اصول دموکراتیک در دنیای امروز است.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: انشاالله آقای دبیرکل در این زمینه‌ها فعال‌تر حضور داشته باشند و نگذارند که کشورهای زورگو در منطقه آشوب و جنجال‌آفرینی کنند.

لاریجانی ابراز امیدواری کرد ‌سفر دبیرکل سازمان ملل به ایران سفری خوب باشد و اضافه کرد: امیدواریم آقای بان کی مون در این سفر دریافت بهتری از شرایط منطقه داشته باشد.

انتهای پیام/

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی