کد خبر : 4020
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

ایرنا/ رییس مجلس در جمع خبرنگاران: دبیركل سازمان ملل به كشورهای زورگو اجازه آشوب در منطقه ندهد

ایرنا/ رییس مجلس در جمع خبرنگاران: دبیركل سازمان ملل به كشورهای زورگو اجازه آشوب در منطقه ندهد

تهران - \'علی لاریجانی\' رییس مجلس شورای اسلامی از \'بان كی مون\' دبیر كل سازمان ملل خواست تا اجازه ندهد كشورهای زورگو در منطقه آشوب و جنجال كنند.


به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، \'علی لاریجانی\' رییس مجلس شورای اسلامی بعد از ظهر چهارشنبه پس از دیدار و گفت و گو با بان كی مون دبیر كل سازمان ملل متحد در جمع خبرنگاران حضور یافت.

رییس مجلس شورای ضمن ابراز خرسندی از حضور دبیر كل سازمان ملل در ایران اظهار داشت: آقای بان كی مون پس از ورود به ایران ابراز علاقه كردند كه به پارلمان ایران بیایند و مذاكراتی با مسوولان پارلمان داشته باشند.

لاریجانی با بیان اینكه قسمتی از مذاكرات ما انجام شده است گفت:هر چند ایشان قبلا به ایران سفری داشته اند ولی سفر شان با سمت دبیركلی نبوده است.

وی ادامه داد:با توجه به اهمیت جایگاه دبیركلی سازمان ملل متحد برای ایجاد صلح در جهان فرصت مغتنمی بود كه امروز در مورد مسائل منطقه با بان كی مون گفت و گویی داشته باشیم.

رییس مجلس شورای اسلامی تصریح كرد:در حال حاضر مسایل حساسی در منطقه وجود دارد و رویكرد ایران نیز ایجاد صلح در منطقه است.

لاریجانی افزود:ما با كشورهای همسایه ارتباط خوبی داریم و اگر هم در موضوعی اختلافی وجود داشته باشد تاثیری در روابط خوب ما با آنان ندارد.

وی با بیان اینكه \' ما نظرات خودمان را داریم اما كمك كننده به ایجاد صلح در منطقه هستیم \' گفت :متاسفانه برخی كشورهای بزرگ پیوسته در منطقه ماجراجویانه عمل می كنند و نوعی به هم ریختگی در منطقه به وجود می آورند.

رییس مجلس شورای اسلامی در ادامه به مساله سوریه اشاره كرد و افزود:آنچه كه در حال حاضر در سوریه مشاهده می شود به دلیل ماجراجویی های برخی كشورها است كه البته نگرانی های خود را از مسایل و ماجراهای سوریه برای بان كی مون بیان كرده ام.

لاریجانی با تاكید بر حمایت همیشگی ایران از دموكراسی در منطقه ،اظهار داشت:ایران در مورد كشورهای تونس و لیبی نیز چنین موضعی را داشته است اما در سوریه برخی كشورهای بزرگ و برخی كشورهای منطقه مجال ایجاد دموكراسی عمیق تر را در منطقه نداده اند كه این یك اشتباه است.

وی با بیان این كه در این دیدار در مورد مساله بحرین نیز گفت و گو كردیم، گفت: در مورد مساله بحرین یك مورد بیشتر نیست و آن هم این است كه هر فرد در بحرین یك رای داشته باشد و این جزو اصول دمكراتیك در دنیای امروز است.

رییس مجلس شورای اسلامی اظهار امیدواری كرد: دبیركل سازمان ملل در این زمینه ها فعال تر حضور داشته باشد و اجازه ندهند كشورهای زورگو در منطقه آشوب و جنجال آفرینی كنند.

لاریجانی همچنین ابراز امیدواری كرد دبیر كل سازمان ملل سفر خوبی در ایران داشته باشد و گفت: امیدواریم آقای بان كی مون دریافت بهتری از شرایط منطقه داشته باشد.

بان كی مون دبیركل سازمان ملل متحد در ضیافت نهار علی لاریجانی رییس مجلس حضور یافت و قرار است ادامه مذاكرات آنان بعد از نهار برگزار شود.

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

  همدلی و اتحاد میان کشورهای منطقه ریشه تروریست را خشک می کند

  تعاملات بانکی کلید فعال شدن مراودات تجاری ایران و بلاروس/ همکاری های دو کشور در مجامع بین المللی مثبت است

  جهان امروز نیازمند عقلانیت عمومی است / بحران‌های تروریستی تنها با همگرایی همه کشورها حل می شود

  ایران علاقه مند به تسریع در پیشبرد همکاری های اقتصادی با کره جنوبی است

  ایران علاقه مند به گسترش همکاری های اقتصادی با کشورهای اسلامی است

  سیاست ایران گسترش روابط با کشورهای آفریقایی است/لزوم ارتقاء همکاری های دو کشور در حوزه دارویی و درمانی

  زنگبار از تجارب ایران در حوزه فنی و حرفه ای و آموزش عالی بهره بگیرد

  امنیت پایدار ایران زمینه ساز توسعه روابط با ماداگاسکار است/آمادگی جمهوری اسلامی برای گسترش همکاری های اقتصادی

  انتقاد از خبر کذب معامله وزرا با مجلس برای حضور در کابینه/ مزاح دکتر لاریجانی با طبابت قاضی زاده هاشمی برای سیاسیون

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی