کد خبر : 4018
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

ایسنا/ لاریجانی: بحران سوریه تنها با تفاهم سیاسی میان گروه‌های مختلف حل می‌شود

ایسنا/ لاریجانی: بحران سوریه تنها با تفاهم سیاسی میان گروه‌های مختلف حل می‌شود

«یوسف بن علوی» وزیر امور خارجه عمان بعدازظهر روز چهارشنبه با علی لاریجانی ريیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

 

به گزارش گروه دريافت خبر ايسنا، در ابتدای این دیدار لاریجانی با بیان اشتراکات تاریخی، فرهنگی و مذهبی میان مردم دو کشور گفت: جمهوری اسلامی ایران و پادشاهی عمان از فرصت‌های بی‌شماری برای توسعه و گسترش همکاری‌های برادرانه در عرصه‌های گوناگون برخوردارند و مجلس شورای اسلامی از هر اقدامی در زمینه‌های سیاسی، اقتصادی و به ویژه همکاری‌های پارلمانی حمایت خواهد کرد.

 

ريیس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به تحولات سوریه گفت: بحران سوریه تنها با تفاهم سیاسی میان گروه‌های مختلف در این کشور حل خواهد شد و با دخالت نظامی نمی‌توان سوریه را تغییر داد.

 

وی در ادامه با بیان این که دوران امپراتوری‌ها به سر آمده است افزود: برخی کشورها باید هدف‌های درازمدت در مورد سوریه را کنار بگذارند.

 

لاريجاني برگزاری اجلاس سران جنبش عدم تعهد در تهران را فرصت مناسبی برای حل بحران سوریه با مشارکت کشورهای منطقه دانست.

 

ريیس مجلس شورای اسلامی با بیان این که اوضاع بحرین را با دخالت‌های نظامی نمی‌توان سامان داد تصریح کرد: تنها راه حل بحران بحرین احترام به خواسته‌های مردم این کشور و ایجاد ساختارهای دموکراتیک در آن است.

 

در ادامه این دیدار یوسف بن علوی وزیر امور خارجه عمان روابط دو کشور را برادرانه و رو به توسعه خواند و افزود: ایران و عمان از گذشته‌های دور همواره مناسبات دوستانه و برادرانه داشته‌اند و هیچگاه خللی در آن ایجاد نشده است.

 

به گزارش خانه ملت،‌ وی با ابراز نگرانی از روند تحولات سوریه گفت: اگر بحران سوریه از طریق توافق حل نشود آینده وحشتناک خواهد بود. تفاهم دولت سوریه و معارضین می‌تواند بهترین راهکار باشد.

 

وزیر امور خارجه عمان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اوضاع بحرین یادآور شد: همه باید تلاش کنیم تا مشکل بحرین حل شود.

 

انتهاي پيام

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  سالانه حداکثر ۲۰ هزار نفر از معافیت های مرتبط با ایثارگران بهره مند می شوند/ تشریح شرایط معافیت

  اظهارات اخیر آمریکایی‌ها برای مشروعیت سازمان ملل نگران‌کننده است/عدم پایبندی آمریکا به توافق‌های بین‌اللملی در شورای امنیت بررسی شود

  راهبرد آمریکا بازی با تروریسم است و نه مبارزه با آن/باید نسبت به حضور آمریکا و ناتو در منطقه خود حساس باشیم

  دکتر لاریجانی:تحریم آمریکا علیه روسیه و ایران خلاف قواعد بین‌المللی است/ماتونیکو:در پایبندی ایران به برجام نباید هیچ شبهه‌ای داشته باشیم

  تاکید بر نتایج مثبت همکاری ایران و روسیه در مبارزه با تروریسم/ نقض مکرر توافق هسته ای از سوی آمریکا

  اظهارات ترامپ به اعتبار آمریکایی ها لطمه می زند/موضوعات را با دقت رصد و مطابق منافع ملت تصمیم می گیریم

  تک روی آمریکا در برجام به ضررشان تمام می شود/ مواضع آمریکا در صحنه بین‌الملل جدی گرفته نمی‌شود

  تشریح دلایل سفر به روسیه/برنامه ریزی برای حضور دردو کنفرانس مسائل امنیتی و بین‌المجالس جهانی

  بازارچه‌های مرزی برای تبادلات تجاری و اقتصادی ایجاد شود

  ضرورت حرکت به‌سمت دریافت سرمایه‌گذاری‌های خارجی برای تکمیل ناوگان ریلی/ با ارائه تسهیلات به کارخانجات برای حمل‌ونقل ازطریق ریل انگیزه ایجاد شود

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی