کد خبر : 4017
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

ایسنا/ لاریجانی: در چارچوب همکاری کشورهای منطقه بايد از گسترش بحران در منطقه جلوگیری کرد

ایسنا/ لاریجانی: در چارچوب همکاری کشورهای منطقه بايد از گسترش بحران در منطقه جلوگیری کرد

ريیس مجلس شورای اسلامی٬ برگزاری اجلاس سران کشورهای عدم تعهد در تهران را فرصتی برای هم‌اندیشی پیرامون مهمترین مسائل و تحولات جهان دانست.

 

وي گفت: باید با تقویت انسجام و همگرایی میان کشورهای عضو این جنبش ضمن حفظ استقلال آن زمینه حضور مؤثر این جنبش در عرصه‌های بین‌المللی را فراهم كرد.

 

به گزارش گروه دريافت خبر خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) عبدالقادر بن صالح ريیس مجلس ملی الجزایر بعد از ظهر امروز (پنجشنبه ۹ شهریور) با دکتر علی لاریجانی ريیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

 

در ابتدای این دیدار لاریجانی روابط جمهوری اسلامی ایران و الجزایر را خوب و رو به گسترش توصیف کرد و گفت: ظرفیت‌های مناسبی در عرصه‌های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی میان دو کشور وجود دارد که با گسترش روابط پارلمانی می‌توان بسترهای قانونی آن را فراهم کرد.

 

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی٬ برگزاری اجلاس سران کشورهای عدم تعهد در تهران را فرصتی برای هم‌اندیشی پیرامون مهمترین مسائل و تحولات جهان دانست و افزود: باید با تقویت انسجام و همگرایی میان کشورهای عضو این جنبش ضمن حفظ استقلال آن زمینه حضور مؤثر این جنبش در عرصه‌های بین‌المللی را فراهم كرد.

 

ريیس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تحولات منطقه به ویژه تحولات سوریه٬ تصریح کرد: باید در چارچوب همکاری کشورهای منطقه از گسترش بحران در منطقه جلوگیری کرد.

 

در ادامه این دیدار عبدالقادر بن صالح ريیس مجلس ملی الجزایر با تبریک موفقیت‌آمیز برگزاری شانزدهمین اجلاس سران جنبش تعهد در کشورمان٬ گفت: برگزاری موفق این کنفرانس علی رغم پاره‌ای از تلاش‌ها برای جلوگیری از برگزاری آن در تهران پیروزی بزرگی برای تمام اعضای این جنبش است.

 

وی بر اهتمام مقامات سیاسی و پارلمانی کشور الجزایر بر گسترش مناسبات دوستانه در زمینه‌های مختلف با جمهوری اسلامی ایران تأکید کرد: و افزود: افزایش سطح مراودات اقتصادی و بازرگانی دو کشور تلاش بیشتر مقامات طرفین را می‌طلبد.

 

انتهاي پيام

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  طراحی مجمع مجالس آسیایی در راستای صلح و توسعه بود/ افزایش هوشیاری و صراحت کشورهای منطقه در بیان شیطنت‌های آمریکا

  تعیین ساز و کارهایی جهت پیشبرد ثبات و امنیت در مجمع مجالس آسیایی/ نقش برجسته ایران در مبارزه با تروریسم

  دکتر لاریجانی وارد فرودگاه مهرآباد تهران شد

  بدرقه دکتر لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی توسط معاون استاندار استانبول

  ائتلاف ضد داعش آمریکایی ها در حد شعار بود/ ضرورت استفاده از نیروهای مردمی با انگیزه برای مقابله با تروریسم در افغانستان

  باقیمانده تروریست‌ها به دنبال ماجراهای جدیدی هستند/ ضرورت تقویت همکار‌ی‌های امنیتی میان ایران و روسیه

  ضرورت افزایش روابط اقتصادی به‌دنبال گسترش روابط سیاسی میان ایران و کامبوج

  ظرفیت افزایش سطح تجارت ایران و ترکیه به ۳۰ میلیارد دلار/ لطمات جدی به داعش وارد شد

  ایجاد هراس تصنعی ازسوی قدرت‌های بزرگ برای رونق‌بخشی به بازار فروش سلاح/ تروریسم به توسعه و حیثیت آسیا لطمه زد

  ضرورت استفاده از ظرفیت انتقال گاز و آب میان ایران و تاجیکستان

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی