کد خبر : 4016
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

ایرنا/ لاریجانی در دیدار رییس مجلس ملی الجزایر: در عرصه‌های مختلف دو كشور ظرفیت‌های مناسبی دارند

ایرنا/ 	 لاریجانی در دیدار رییس مجلس ملی الجزایر: در عرصه‌های مختلف دو كشور ظرفیت‌های مناسبی دارند

تهران- رییس مجلس شورای اسلامی روابط ایران و الجزایر را خوب و رو به گسترش توصیف كرد و گفت: ظرفیت های مناسبی در عرصه‌های سیاسی ، اقتصادی و فرهنگی میان دو كشور وجود دارد كه گسترش روابط پارلمانی می‌تواند بسترهای قانونی آن را فراهم كرد.
 

به گزارش اداره‌اخبار و رسانه‌های گروهی مجلس شورای اسلامی\'علی لاریجانی\' عصر امروز پنجشنبه در دیدار \' عبدالقادر بن صالح \' رییس مجلس ملی الجزایر برگزاری اجلاس سران كشورهای عدم تعهد در تهران را فرصتی برای هم اندیشی پیرامون مهمترین مسائل و تحولات جهان دانست.

لاریجانی افزود: باید با تقویت، انسجام و همگرایی میان كشورهای عضو جنبش عدم تعهد و حفظ استقلال آنها، زمینه حضور موثر این جنبش در عرصه‌های بین‌المللی را فراهم ساخت .

به گزارش ایرنا، وی در ادامه با اشاره به تحولات منطقه به ویژه تحولات سوریه تصریح كرد: باید در چارچوب همكاری كشورهای منطقه از گسترش بحران در منطقه جلوگیری كرد.

رییس مجلس ملی الجزایر نیز در این دیدار با تبریك به مناسبت برگزاری موفقیت آمیز شانزدهمین اجلاس سران جنبش عدم تعهد در تهران، گفت: برگزاری موفق این كنفرانس برغم برخی تلاش‌ها برای جلوگیری از برگزاری آن در تهران ، پیروزی بزرگی برای تمام اعضای این جنبش است .

\'عبدالقادر بن صالح \' بر اهتمام مقامات سیاسی و پارلمانی الجزایر بر گسترش مناسبات دوستانه در زمینه‌های مختلف با جمهوری اسلامی ایران، افزود: افزایش سطح مراودات اقتصادی و بازرگانی دو كشور تلاش بیشتر مقامات طرفین را می‌طلبد.

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  ایران و آذربایجان همیشه دوست یکدیگر خواهند ماند/خزر بستر صلح و آرامش و همکاری ها خواهد شد

  منابع مالی جهت تکمیل پروژه های آبرسانی تحت فشار تأمین شود/ ضرورت هماهنگی وزارتخانه‌های نیرو و کشاورزی برای حل معضل دریاچه ارومیه

  افزایش ایمنی خودروها پیش شرط مجلس برای حمایت از صنعت خودروسازی/تولید و صادرات رونق نیابد،اشتغالزایی افزایش نمی‌یابد

  بازدید دکتر لاریجانی از گروه صنعتی ایران‌خودرو / افتتاح خط تولید دنا پلاس توربو و پژو ۲۰۷i صندوقدار

  بخش خصوصی ناجی دولت حجیم شود/ تشریح راهکارهای توسعه اقتصادی روستا در گیلان

  استان گیلان به سمت صنعتی شدن حرکت کند/ توجه ویژه مجلس به پروژه احداث راه آهن و اصلاح وضعیت تالاب‌های گیلان

  طرح‌های عمرانی نیمه‌تمام به ارزش ۵۰۰هزارمیلیاردتومان نیاز به ورود بخش خصوصی دارد

  ریشه تروریسم در منطقه به خاطر وجود روحیه اشغال است/ میرزا کوچک خان مانع دخالت خارجی شد

  پرده دری برخی کشورهای منطقه در همکاری با رژیم صهیونیستی به جهان اسلام خسارت زد/ مشوق های پایدار برای صادرات در جریان بررسی بودجه تعیین می کنیم

  پایبندی طرفین برجام برای آینده امنیت جهانی و منطقه مفید است

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی