کد خبر : 4016
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

ایرنا/ لاریجانی در دیدار رییس مجلس ملی الجزایر: در عرصه‌های مختلف دو كشور ظرفیت‌های مناسبی دارند

ایرنا/ 	 لاریجانی در دیدار رییس مجلس ملی الجزایر: در عرصه‌های مختلف دو كشور ظرفیت‌های مناسبی دارند

تهران- رییس مجلس شورای اسلامی روابط ایران و الجزایر را خوب و رو به گسترش توصیف كرد و گفت: ظرفیت های مناسبی در عرصه‌های سیاسی ، اقتصادی و فرهنگی میان دو كشور وجود دارد كه گسترش روابط پارلمانی می‌تواند بسترهای قانونی آن را فراهم كرد.
 

به گزارش اداره‌اخبار و رسانه‌های گروهی مجلس شورای اسلامی\'علی لاریجانی\' عصر امروز پنجشنبه در دیدار \' عبدالقادر بن صالح \' رییس مجلس ملی الجزایر برگزاری اجلاس سران كشورهای عدم تعهد در تهران را فرصتی برای هم اندیشی پیرامون مهمترین مسائل و تحولات جهان دانست.

لاریجانی افزود: باید با تقویت، انسجام و همگرایی میان كشورهای عضو جنبش عدم تعهد و حفظ استقلال آنها، زمینه حضور موثر این جنبش در عرصه‌های بین‌المللی را فراهم ساخت .

به گزارش ایرنا، وی در ادامه با اشاره به تحولات منطقه به ویژه تحولات سوریه تصریح كرد: باید در چارچوب همكاری كشورهای منطقه از گسترش بحران در منطقه جلوگیری كرد.

رییس مجلس ملی الجزایر نیز در این دیدار با تبریك به مناسبت برگزاری موفقیت آمیز شانزدهمین اجلاس سران جنبش عدم تعهد در تهران، گفت: برگزاری موفق این كنفرانس برغم برخی تلاش‌ها برای جلوگیری از برگزاری آن در تهران ، پیروزی بزرگی برای تمام اعضای این جنبش است .

\'عبدالقادر بن صالح \' بر اهتمام مقامات سیاسی و پارلمانی الجزایر بر گسترش مناسبات دوستانه در زمینه‌های مختلف با جمهوری اسلامی ایران، افزود: افزایش سطح مراودات اقتصادی و بازرگانی دو كشور تلاش بیشتر مقامات طرفین را می‌طلبد.

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی