کد خبر : 4016
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

ایرنا/ لاریجانی در دیدار رییس مجلس ملی الجزایر: در عرصه‌های مختلف دو كشور ظرفیت‌های مناسبی دارند

ایرنا/ 	 لاریجانی در دیدار رییس مجلس ملی الجزایر: در عرصه‌های مختلف دو كشور ظرفیت‌های مناسبی دارند

تهران- رییس مجلس شورای اسلامی روابط ایران و الجزایر را خوب و رو به گسترش توصیف كرد و گفت: ظرفیت های مناسبی در عرصه‌های سیاسی ، اقتصادی و فرهنگی میان دو كشور وجود دارد كه گسترش روابط پارلمانی می‌تواند بسترهای قانونی آن را فراهم كرد.
 

به گزارش اداره‌اخبار و رسانه‌های گروهی مجلس شورای اسلامی\'علی لاریجانی\' عصر امروز پنجشنبه در دیدار \' عبدالقادر بن صالح \' رییس مجلس ملی الجزایر برگزاری اجلاس سران كشورهای عدم تعهد در تهران را فرصتی برای هم اندیشی پیرامون مهمترین مسائل و تحولات جهان دانست.

لاریجانی افزود: باید با تقویت، انسجام و همگرایی میان كشورهای عضو جنبش عدم تعهد و حفظ استقلال آنها، زمینه حضور موثر این جنبش در عرصه‌های بین‌المللی را فراهم ساخت .

به گزارش ایرنا، وی در ادامه با اشاره به تحولات منطقه به ویژه تحولات سوریه تصریح كرد: باید در چارچوب همكاری كشورهای منطقه از گسترش بحران در منطقه جلوگیری كرد.

رییس مجلس ملی الجزایر نیز در این دیدار با تبریك به مناسبت برگزاری موفقیت آمیز شانزدهمین اجلاس سران جنبش عدم تعهد در تهران، گفت: برگزاری موفق این كنفرانس برغم برخی تلاش‌ها برای جلوگیری از برگزاری آن در تهران ، پیروزی بزرگی برای تمام اعضای این جنبش است .

\'عبدالقادر بن صالح \' بر اهتمام مقامات سیاسی و پارلمانی الجزایر بر گسترش مناسبات دوستانه در زمینه‌های مختلف با جمهوری اسلامی ایران، افزود: افزایش سطح مراودات اقتصادی و بازرگانی دو كشور تلاش بیشتر مقامات طرفین را می‌طلبد.

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  دیدار رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم با دکتر لاریجانی

  نشست بررسی پروژه های مهم در دستورکار استان قم با حضور دکتر لاریجانی برگزار شد

  تضعیف ریشه‌های انقلاب خیانت است

  تبریک آغاز دهه فجر/ تسلیت درگذشت والده محمود بهمنى

  محبی نیا: لزوم جلوگیری از نفوذ نگاه ارباب رعیتی به داخل مجلس/ دکتر لاریجانی: روند رسیدگی به لایحه بودجه بدون ایراد قانونی است

  توضیحات دکتر لاریجانی درباره نحوه رسیدگی به لایحه بودجه 97

  اشکال آیین‌نامه‌ای به روند بررسی کلیات لایحه بودجه 97 وجود ندارد

  ایران به کشوری مستقل، آزاد و تاثیرگذار تبدیل شده است/دشمنان غرش می کنند اما جرأت تعدی ندارند/فساد موجود سیستماتیک نیست 

  سفر رئیس مجلس به اسلام‌آباد؛ از واکاوی مبارزه با تروریسم تا اعلام آمادگی تهران برای برگزاری دومین نشست

  تشریح دو مدل مبارزه با تروریسم در منطقه/ از تجربه مثلث ایران و ترکیه و روسیه در سوریه تا خروجی برنامه ناتو در افغانستان

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی