کد خبر : 4015
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

ایسنا/ لاريجاني: غرب براي تسلط بر منابع انرژي منطقه، مساله هسته‌يي ايران را بهانه كرده است

ایسنا/ لاريجاني: غرب براي تسلط بر منابع انرژي منطقه، مساله هسته‌يي ايران را بهانه كرده است

علي لاريجاني صبح امروز (جمعه) در ديدار دستيار وزير امور خارجه چين گفت‌: غرب براي تسلط بر منابع انرژي منطقه، مساله هسته‌يي ايران را بهانه‌ كرده است.

 

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، در ابتداي اين ديدار علي لاريجاني با ابراز خرسندي از روند توسعه و گسترش همه‌جانبه همكاري‌هاي سياسي و اقتصادي دو كشور گفت: دو كشور با همكاري يكديگر مي‌توانند از ظرفيت‌هاي وسيع موجود در ايران و چين براي گسترش و تحكيم روابط دوستانه خود بهره برند.

 

رئيس مجلس شوراي اسلامي حل پاره‌اي مشكلات كوچك در اين مسير را بسيار مهم دانست.

 

وي در بخش ديگري از سخنان خود با بيان اينكه ايران از نقش‌آفريني موثر چين در عرصه‌هاي گوناگون بين‌المللي استقبال مي‌كند، افزود: غربي‌ها با هدف تسلط بر منابع انرژي منطقه، مساله هسته‌يي را بهانه‌اي براي تحت فشار قرار دادن ايران قرار داده‌اند.

 

لاريجاني افزود: جمهوري اسلامي ايران از ابتدا هيچ‌گاه به دنبال سلاح هسته‌يي نبوده است و از حقوق مسلم خود در استفاده صلح‌آميز از فن‌آوري هسته‌يي نخواهد گذشت.

 

وي در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به تحولات سوريه، ارسال گسترده سلاح به داخل اين كشور را عامل تشديد ناامني و درگيري‌ها دانست و افزود: مداخله نظامي و بنغازي‌سازي در اين كشور تنها به پيچيده‌تر شدن و گسترش ناامني در منطقه منجر خواهد شد.

 

بر اساس اين گزارش، جائوشو، دستيار وزير خارجه چين نيز در اين ديدار ضمن تبريك برگزاري موفقيت‌آميز اجلاس سران جنبش عدم تعهد در ايران گفت: اطمينان داريم جنبش عدم تعهد در دوران رياست ايران به پيشرفت‌هاي فراواني در جهت تقويت همگرايي و ايفاي نقش موثر در صحنه تعاملات جهاني نايل خواهد شد.

 

وي تصريح كرد: چين در اين زمينه آماده هرگونه همكاري با ايران خواهد بود.

 

دستيار وزير امور خارجه چين در ادامه با تاكيد بر اراده كشورش براي توسعه همه‌جانبه همكاري‌‌هاي سياسي ـ اقتصادي با ايران گفت: چين همواره اعلام كرده همكاري دوستانه ايران و چين بر پايه مناسبات تاريخي و پيوندهاي عميق فرهنگي تمدني دو ملت است و هيچ‌گاه نمي‌توان آن را متوقف كرد.

 

وي تصريح كرد: نگاه چين به همكاري با ايران نگاهي راهبردي است.

 

جائوشو در بخش ديگري از سخنان خود با تاكيد بر رويكرد غرب به موضوع هسته‌يي ايران گفت: چين همواره از گفت‌وگو و مذاكره براي حل مشكلات و سوء تفاهمات در اين زمينه حمايت كرده و خواهد كرد.

 

وي افزود، كشورش مخالف تحريم‌هاي يك جانبه عليه ايران است و اعتقاد دارد اين موضوع نه تنها مساله هسته‌يي ايران را حل نخواهد كرد بلكه پيچيدگي آن را افزايش خواهد داد.

 

دستيار وزير امور خارجه چين همچنين با اشاره به بحران سوريه با تاكيد بر ضرورت رعايت مقررات و معاهدات بين‌المللي و منشور ملل متحد افزود: چين با مداخله نظامي در سوريه مخالف است و اعتقاد دارد گفت‌وگو و مذاكره تنها راه دستيابي به آرامش و ثبات در اين كشور است.

 

انتهاي پيام

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  سطح کنترل های مرزی ارتقا یافته است/ تاکید بر رصد مرزها برای جلوگیری از نفوذ دشمنان و عناصر ضدانقلاب

  آمریکایی‌ها در حال تخریب تار و پود برجام هستند/ مناطق آزاد اقتصادی دچار سقط جنین شده است

  تشریح نگاه ویژه اسلام به مسیحیت/ باید با اتحاد و تلاش تروریست ها را از منطقه خارج کرد

  ایجاد اشتغال از اولویت های برنامه ششم توسعه است/تاکید بر رفع مشکلات دریاچه ارومیه

  انتقاد از سکوت مدعیان حقوق بشر در برابر نسل‌کشی مسلمانان میانمار/لزوم ورود هیأت حقیقت یاب سازمان ملل برای بررسی اوضاع

  احترام جهانیان به منش سیاسی ایران با پذیرش دعوت جمهوری اسلامی برای حضور در مراسم تحلیف/ وزرا خود را وقف کشور کنند/ مجلس مطالبه گر و ناظر جدی است

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

  همدلی و اتحاد میان کشورهای منطقه ریشه تروریست را خشک می کند

  تعاملات بانکی کلید فعال شدن مراودات تجاری ایران و بلاروس/ همکاری های دو کشور در مجامع بین المللی مثبت است

  جهان امروز نیازمند عقلانیت عمومی است / بحران‌های تروریستی تنها با همگرایی همه کشورها حل می شود

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی