کد خبر : 4012
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

رئیس مجلس در دیدار با فرستاده ویژه پادشاه اردن:

ملت‌های اسلامی تا آزادی کامل سرزمین‌های فلسطینی از پای نخواهند نشست

ملت‌های اسلامی تا آزادی کامل سرزمین‌های فلسطینی از پای نخواهند نشست

حسن بن طلال:طرح ایران برای حل بحران سوریه از راه‌حل‌های دیگر واقعی‌تر است

 دکتر علی لاریجانی در دیدار صبح امروز، دهم شهریور ماه با فرستاده ویژه پادشاه اردن و هیأت همراه وی،‌ رژیم صهیونیستی را خطر بزرگی برای امنیت، پیشرفت و ثبات جهان اسلام دانست و گفت: مسأله فلسطین همواره باید یک مسأله بسیار مهم برای جهان اسلام تلقی شود.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی افزود: نباید اجازه داد این امر بسیار مهم به فراموشی سپرده شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: هم‌اکنون عده‌ای برای حل چالش فلسطین تلاش می‌کنند تا صورت‌مسأله را پاک کنند؛ اما ملت‌های اسلامی تا آزادی کامل سرزمین‌های فلسطینی و احقاق حقوق مردم مظلوم این سرزمین از پای نخواهند نشست.

وی با اشاره به سه چالش مهم امروز جهان اسلام تصریح کرد: اتکاء برخی کشورهای اسلامی به قدرت‌های جهانی،‌ قدرت یافتن جریانات تندرو با کمک قدر‌های استکباری و ایجاد تفرقه و اختلافات مذهبی در دنیای اسلام، ‌مهم‌ترین چالش‌های کنونی جهان اسلام هستند.

دکتر لاریجانی تأکید کرد: دور افتادن از حقیقت اسلام این شرایط دشوار را برای کشورهای اسلامی ایجاد کرده است.

همچنین در این دیدار،‌ حسن بن طلال فرستاده ویژه پادشاه اردن ضمن ابراز خرسندی از سفر به ایران، برگزاری اجلاس سران کشورهای عضو جنبش غیرمتعهدها در تهران را با‌اهمیت دانست و گفت: حضور این تعداد از سران کشورها در ایران، نشان‌دهنده جایگاه و نقش مؤثر جمهوری اسلامی ایران در تحولات منطقه و جهان است.

فرستاده ویژه پادشاه اردن افزود: ما ایران را به عنوان پشتیبان اسلام و اعراب و قدرتی در حال ظهور و شکوفایی می‌دانیم.

بن‌طلال ادامه داد: اطمینان داریم ایران با عبور از مرحله دشوار کنونی،‌ آینده‌ای رو به پیشرفت خواهد داشت.

وی با بیان اینکه قدرت‌های خارجی با ایجاد تفرقه و اختلاف در جهان اسلام، در تلاش برای ضربه زدن به مسلمانان هستند، بر ضرورت تقویت وحدت و انسجام میان کشورهای اسلامی تأکید کرد.

فرستاده ویژه پادشاه اردن تصریح کرد: طرح ایران برای حل بحران سوریه از همه راه‌حل‌های مطرح‌شده، واقعی‌تر است.

وی با تسلیت گفتن جان باختن تعدادی از هم‌وطنان‌مان در زمین‌لرزه اخیر آذربایجان شرقی به دکتر لاریجانی،‌ از دستاوردهای ملت ایران و تحمل مشکلات در راه رسیدن به آزادی تقدیر کرد./
 

کلید واژه :

دکتر علی لاریجانی

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی