کد خبر : 4010
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

رئیس مجلس در دیدار با رئیس‌جمهوری سودان:

ایران در همه شرایط در کنار ملت سودان خواهد بود

ایران در همه شرایط در کنار ملت سودان خواهد بود

عمر البشیر:ملت سودان هیچ‌گاه حمایت‌های برادرانه ایران را فراموش نمی کنند

 دکتر علی لاریجانی بعدازظهر امروز دهم شهریور ماه در محل مجلس شورای اسلامی پذیرای عمر البشیر  رئیس‌جمهوری سودان بود که در این دیدار دو طرف بر گسترش روابط دو جانبه تأکید کردند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در دیدار خود با رئیس‌جمهوری سودان، بر ضرورت حل مسالمت‌آمیز بحران سوریه و جلوگیری از ارسال سلاح به این کشور تأکید کرد که مورد تأیید البشیر نیز قرار گرفت.

وی با اشاره به بحران اخیر سوریه و حمایت غربی‌ها از تروریست‌های فعال در این کشور تصریح کرد: تضعیف سوریه به نفع رژیم صهیونیستی خواهد بود و مردم سوریه و جهان اسلام بیشترین زیان را از آن خواهند دید.

دو طرف همچنین بر آمادگی خود برای همکاری جهت یافتن راه حلی منطقه‌ای در این بحران تأکید کردند.

رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین در این دیدار روابط دو جانبه ایران و سودان را رو به پیشرفت و با آینده‌ای مطمئن دانست و افزود: بخش خصوصی ایران می‌تواند به روند پیشرفت صنعتی و عمرانی سودان کمک نماید و اراده ایران تقویت و تحکیم روابط با سودان در همه زمینه‌ها است.

لاریجانی افزود: ایران در همه شرایط در کنار ملت سودان بوده و خواهد بود.

رئیس جمهور سودان نیز در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از سفر به کشورمان گفت: روابط دو کشور در همه زمینه‌ها رو به پیشرفت است و سودان خواستار توسعه همکاری‌های دوستانه با ایران است.

وی افزود: ملت سودان هیچ‌گاه حمایت‌های برادران ایرانی خود را در شرایط سخت و دشوار فراموش نخواهد کرد.

البشیر ادامه داد: من به مجلس ایران آمده‌ام تا از حمایت‌ها و سفر هیأت بلند پایه شخصیت‌های انقلابی منطقه خاورمیانه به ریاست جناب‌عالی در دو سال قبل و در شرایط سخت به سودان، تقدیر کنم.

عمر البشیر دیدگاه‌های دو کشور را در بسیاری از مسائل منطقه به ویژه موضوع فلسطین و سوریه بسیار نزدیک خواند./
 

کلید واژه :

دکتر علی لاریجانی

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی