کد خبر : 4009
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

رئیس مجلس در دیدار با نماینده دولت روسیه:

توسعه روابط ایران و روسیه ضامن ثبات منطقه است

توسعه روابط ایران و روسیه ضامن ثبات منطقه است

کنستانتین شووالف:دیپلماسی ایران در تعاملات منطقه‌ای موثر است

 در ابتدای این دیدار دکتر لاریجانی با اشاره به تحولات اخیر در منطقه خاورمیانه گفت: گسترش و توسعه روابط جمهوری اسلامی ایران و روسیه می تواند به تحکیم و تقویت صلح و ثبات در عرصه های بین المللی و منطقه ای کمک کند.

وی افزود: دو کشور منافع و دیدگاه های مشترک فراوانی در عرصه های بین المللی و جهانی دارند که می تواند مبنای همکاری های مفید و سازنده ای قرار گیرند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به نقش مهم همکاری های پارلمانی در توسعه و گسترش مناسبات دو جانبه در عرصه های مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی تأکید کرد و گفت: مجلس شورای اسلامی از همه ظرفیت های خود برای توسعه مراودات دوستانه با روسیه استفاده خواهد کرد.

در ادامه این دیدار کنستانتین شوالف نماینده ویژه دولت روسیه در اجلاس سران جنبش عدم تعهد با تأکید بر نقش مهم جمهوری اسلامی ایران در منطقه، گفت: تاکنون دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران در تعاملات منطقه ای نقش مؤثر و سازنده ای ایفا کرده است.

وی در ادامه با اشاره به تحولات سوریه گفت: با مذاکرات و گفت و گوهای سیاسی می توان راه حل مناسبی برای برقراری امنیت و آرامش در سوریه دست یافت.

نماینده دولت روسیه در اجلاس سران جنبش عدم تعهد در پایان دیدگاه های دو کشور در بسیاری از موضوعات مهم بین المللی را نزدیک دانست و بر ضرورت رایزنی و مشورت مستمر میان مقامات روسیه و جمهوری اسلامی ایران تأکید کرد./
 

کلید واژه :

دکتر لاریجانی

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی