کد خبر : 3990
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

ایرنا/ لاریجانی : باید به مقوله اقتصاد مقاومتی توجه جدی شود

ایرنا/ لاریجانی : باید به مقوله اقتصاد مقاومتی توجه جدی شود

قم- رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به تاکیدات رهبر معظم انقلاب گفت: باید به مقوله اقتصاد مقاومتی توجه جدی شود.
به گزارش ایرنا، دکترعلی لاریجانی روز دوشنبه در جلسه شورای اداری استان قم با تاکید بر شناخت صحیح این نوع اقتصاد افزود: باید به ظرفیت های مردمی و بخش خصوصی در این اقتصاد توجه شود.

به گفته وی بستر استفاده از ظرفیت های مردمی باید به عنوان یکی از مولفه های اقتصاد مقاومتی در همه بخش های فرهنگی، هنری، صنعتی، کشاورزی و تولیدی بیشتر از گذشته مورد توجه قرار گیرد.

وی بر هدایت سرمایه گذاری ها به سوی بخش های تولیدی تاکید کرد و گفت: در این زمینه باید تولید ملی حمایت شود تا بتوان منویات رهبر معظم انقلاب را محقق کرد.

رییس مجلس شورای اسلامی در ادامه خودکفایی دربخش کشاورزی و محصولات استراتژیک کشاورزی را مورد توجه قرار داد و افزود: تامین این امر یکی از محورهای مهم و مورد نیاز در اقتصاد مقاومتی است.

لاریجانی با اشاره به اینکه برای عبور از بحران تحریم اقتصادی باید راهبرد صحیح داشت، افزود: اکنون نیز با تدبیر رهبر معظم انقلاب به خودکفایی در برخی محصولات کشاورزی رسیده ایم.

وی بیان داشت: باید سیاست منطقی و زنجیره ای در تولید محصولات مهم کشاورزی دنبال شود.

وی تاکید کرد: چرخه اقتصادی روستاها باید در اقتصاد مقاومتی اصل قرار گیرد که این امر نیازمند تغییر برخی رفتارها و تصمیم گیری های مدیریتی است.

لاریجانی با اشاره به اقدامات بخش صنعت و کشاورزی در اقتصاد مقاومتی ،گفت: متولیان امر باید در حوزه تولید و صنعت از ظرفیت نخبگان و ابتکارات ایرانی و طرح های نو در این زمینه استفاده کنند.

وی در بخش دیگری سخنان خود با اشاره به وضعیت انقباضی اقتصادی کشور و توجه به صرفه جویی ها افزود: در برنامه های اقتصادی نباید تنها پروژه های عمرانی مورد توجه قرار گیرد بلکه باید در سرمایه گذاری ها به رونق تولید عنایت شود.

/7402/ 550/


انتهای پیام /*
 

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  بخش خصوصی ناجی دولت حجیم شود/ تشریح راهکارهای توسعه اقتصادی روستا در گیلان

  استان گیلان به سمت صنعتی شدن حرکت کند/ توجه ویژه مجلس به پروژه احداث راه آهن و اصلاح وضعیت تالاب‌های گیلان

  طرح‌های عمرانی نیمه‌تمام به ارزش ۵۰۰هزارمیلیاردتومان نیاز به ورود بخش خصوصی دارد

  ریشه تروریسم در منطقه به خاطر وجود روحیه اشغال است/ میرزا کوچک خان مانع دخالت خارجی شد

  پرده دری برخی کشورهای منطقه در همکاری با رژیم صهیونیستی به جهان اسلام خسارت زد/ مشوق های پایدار برای صادرات در جریان بررسی بودجه تعیین می کنیم

  پایبندی طرفین برجام برای آینده امنیت جهانی و منطقه مفید است

  رئیس مجلس به رشت سفر می کند

  درخواست تشکیل شورایاری‌ها در قالب ماده الحاقی به قانون شوراها مغایر قانون اساسی است

  پیشنهاد تمدید سه ساله اجرای آزمایشی قانون مالیات بر ارزش افزوده/ دولت تعهدات خود را در مالیات بر ارزش افزوده به درستی انجام نمی دهد

  کمیته فنی بررسی طرح‌های آبی استان چهارمحال و بختیاری تشکیل شود/ استفاده از فاینانس برای اتصال استان به راه‌آهن

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی