کد خبر : 3990
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

ایرنا/ لاریجانی : باید به مقوله اقتصاد مقاومتی توجه جدی شود

ایرنا/ لاریجانی : باید به مقوله اقتصاد مقاومتی توجه جدی شود

قم- رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به تاکیدات رهبر معظم انقلاب گفت: باید به مقوله اقتصاد مقاومتی توجه جدی شود.
به گزارش ایرنا، دکترعلی لاریجانی روز دوشنبه در جلسه شورای اداری استان قم با تاکید بر شناخت صحیح این نوع اقتصاد افزود: باید به ظرفیت های مردمی و بخش خصوصی در این اقتصاد توجه شود.

به گفته وی بستر استفاده از ظرفیت های مردمی باید به عنوان یکی از مولفه های اقتصاد مقاومتی در همه بخش های فرهنگی، هنری، صنعتی، کشاورزی و تولیدی بیشتر از گذشته مورد توجه قرار گیرد.

وی بر هدایت سرمایه گذاری ها به سوی بخش های تولیدی تاکید کرد و گفت: در این زمینه باید تولید ملی حمایت شود تا بتوان منویات رهبر معظم انقلاب را محقق کرد.

رییس مجلس شورای اسلامی در ادامه خودکفایی دربخش کشاورزی و محصولات استراتژیک کشاورزی را مورد توجه قرار داد و افزود: تامین این امر یکی از محورهای مهم و مورد نیاز در اقتصاد مقاومتی است.

لاریجانی با اشاره به اینکه برای عبور از بحران تحریم اقتصادی باید راهبرد صحیح داشت، افزود: اکنون نیز با تدبیر رهبر معظم انقلاب به خودکفایی در برخی محصولات کشاورزی رسیده ایم.

وی بیان داشت: باید سیاست منطقی و زنجیره ای در تولید محصولات مهم کشاورزی دنبال شود.

وی تاکید کرد: چرخه اقتصادی روستاها باید در اقتصاد مقاومتی اصل قرار گیرد که این امر نیازمند تغییر برخی رفتارها و تصمیم گیری های مدیریتی است.

لاریجانی با اشاره به اقدامات بخش صنعت و کشاورزی در اقتصاد مقاومتی ،گفت: متولیان امر باید در حوزه تولید و صنعت از ظرفیت نخبگان و ابتکارات ایرانی و طرح های نو در این زمینه استفاده کنند.

وی در بخش دیگری سخنان خود با اشاره به وضعیت انقباضی اقتصادی کشور و توجه به صرفه جویی ها افزود: در برنامه های اقتصادی نباید تنها پروژه های عمرانی مورد توجه قرار گیرد بلکه باید در سرمایه گذاری ها به رونق تولید عنایت شود.

/7402/ 550/


انتهای پیام /*
 

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی