کد خبر : 3990
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

ایرنا/ لاریجانی : باید به مقوله اقتصاد مقاومتی توجه جدی شود

ایرنا/ لاریجانی : باید به مقوله اقتصاد مقاومتی توجه جدی شود

قم- رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به تاکیدات رهبر معظم انقلاب گفت: باید به مقوله اقتصاد مقاومتی توجه جدی شود.
به گزارش ایرنا، دکترعلی لاریجانی روز دوشنبه در جلسه شورای اداری استان قم با تاکید بر شناخت صحیح این نوع اقتصاد افزود: باید به ظرفیت های مردمی و بخش خصوصی در این اقتصاد توجه شود.

به گفته وی بستر استفاده از ظرفیت های مردمی باید به عنوان یکی از مولفه های اقتصاد مقاومتی در همه بخش های فرهنگی، هنری، صنعتی، کشاورزی و تولیدی بیشتر از گذشته مورد توجه قرار گیرد.

وی بر هدایت سرمایه گذاری ها به سوی بخش های تولیدی تاکید کرد و گفت: در این زمینه باید تولید ملی حمایت شود تا بتوان منویات رهبر معظم انقلاب را محقق کرد.

رییس مجلس شورای اسلامی در ادامه خودکفایی دربخش کشاورزی و محصولات استراتژیک کشاورزی را مورد توجه قرار داد و افزود: تامین این امر یکی از محورهای مهم و مورد نیاز در اقتصاد مقاومتی است.

لاریجانی با اشاره به اینکه برای عبور از بحران تحریم اقتصادی باید راهبرد صحیح داشت، افزود: اکنون نیز با تدبیر رهبر معظم انقلاب به خودکفایی در برخی محصولات کشاورزی رسیده ایم.

وی بیان داشت: باید سیاست منطقی و زنجیره ای در تولید محصولات مهم کشاورزی دنبال شود.

وی تاکید کرد: چرخه اقتصادی روستاها باید در اقتصاد مقاومتی اصل قرار گیرد که این امر نیازمند تغییر برخی رفتارها و تصمیم گیری های مدیریتی است.

لاریجانی با اشاره به اقدامات بخش صنعت و کشاورزی در اقتصاد مقاومتی ،گفت: متولیان امر باید در حوزه تولید و صنعت از ظرفیت نخبگان و ابتکارات ایرانی و طرح های نو در این زمینه استفاده کنند.

وی در بخش دیگری سخنان خود با اشاره به وضعیت انقباضی اقتصادی کشور و توجه به صرفه جویی ها افزود: در برنامه های اقتصادی نباید تنها پروژه های عمرانی مورد توجه قرار گیرد بلکه باید در سرمایه گذاری ها به رونق تولید عنایت شود.

/7402/ 550/


انتهای پیام /*
 

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  سالانه حداکثر ۲۰ هزار نفر از معافیت های مرتبط با ایثارگران بهره مند می شوند/ تشریح شرایط معافیت

  اظهارات اخیر آمریکایی‌ها برای مشروعیت سازمان ملل نگران‌کننده است/عدم پایبندی آمریکا به توافق‌های بین‌اللملی در شورای امنیت بررسی شود

  راهبرد آمریکا بازی با تروریسم است و نه مبارزه با آن/باید نسبت به حضور آمریکا و ناتو در منطقه خود حساس باشیم

  دکتر لاریجانی:تحریم آمریکا علیه روسیه و ایران خلاف قواعد بین‌المللی است/ماتونیکو:در پایبندی ایران به برجام نباید هیچ شبهه‌ای داشته باشیم

  تاکید بر نتایج مثبت همکاری ایران و روسیه در مبارزه با تروریسم/ نقض مکرر توافق هسته ای از سوی آمریکا

  اظهارات ترامپ به اعتبار آمریکایی ها لطمه می زند/موضوعات را با دقت رصد و مطابق منافع ملت تصمیم می گیریم

  تک روی آمریکا در برجام به ضررشان تمام می شود/ مواضع آمریکا در صحنه بین‌الملل جدی گرفته نمی‌شود

  تشریح دلایل سفر به روسیه/برنامه ریزی برای حضور دردو کنفرانس مسائل امنیتی و بین‌المجالس جهانی

  بازارچه‌های مرزی برای تبادلات تجاری و اقتصادی ایجاد شود

  ضرورت حرکت به‌سمت دریافت سرمایه‌گذاری‌های خارجی برای تکمیل ناوگان ریلی/ با ارائه تسهیلات به کارخانجات برای حمل‌ونقل ازطریق ریل انگیزه ایجاد شود

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی