کد خبر : 3982
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

رئیس مجلس با اعضای تیم بسکتبال با ویلچر جانباز و معلول استان قم دیدار کرد

ورزش حرفه‌ای معلولین در جامعه انگیزه ایجاد می‌کند

ورزش حرفه‌ای معلولین در جامعه انگیزه ایجاد می‌کند

 دکتر علی لاریجانی ظهر امروز در جمع اعضای تیم بسکتبال با ویلچر جانباز و معلول استان قم با بیان اینکه روحیه و نشاط شما قابل تحسین است، گفت: کار شما از جهات مختلف ارزشمند است، هم مدلی برای سایر جانبازان و معلولان است که در این راه قدم بردارند و هم مدلی برای افراد سالم است و برای آنها ایجاد روحیه و انگیزه می‌کند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه شما باید الگویی برای سایر ورزشکاران باشید، کار ورزشکاران معلول را دشوارتر ارزیابی کرد و بر حمایت‌های هر چه بیشتر از این ورزشکاران تاکید کرد.

وی خطاب به ورزشکاران حاضر در جمع یادآور شد: ورزش شما عزیزان نه تنها موجب احیای شرایط اجتماعی، بلکه موجب احیای شرایط جامعه خواهد شد و به همین دلیل کار شما باارزش است.

رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: بنیاد شهید و امور ایثارگران و همچنین مسئولان وزارت ورزش و جوانان باید برای رونق‌بخشی به ورزش معلولین و جانبازان اهتمام بیشتری بورزند.

 دکتر علی لاریجانی در حاشیه بازدید از خانه بسکتبال ورزشگاه شهید حیدریان در جمع خبرنگاران ضمن تبریک کسب مدال‌های رنگارنگ کاروان ورزشی پارالمپیک افتخارآفرینی این ورزشکاران را موجب خشنودی ملی ایران دانست و با یادآوری بازدید خود از کاروان ورزشی پارالمپیک پیش از اعزام به لندن گفت: این ورزشکاران تمرینات خوبی داشتند و در رشته‌های مختلف ورزشی ورود مناسبی به بازی‌های پارالمپیک داشتند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی افزود: اراده ورزشکاران معلول تحسین‌برانگیز است و باید از این عزیزان تقدیر به‌عمل آید. در جلسه امروز با هیات مدیره باشگاه ایثار قم نیز مسائل و مشکلات ورزشکاران جانباز و معلول مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

دکتر لاریجانی در پاسخ به این سوال که چرا تیم صبای قم با وجود حضور ۴ سال در این استان همچنان مستاجر است و در این استان مستقر نیست، گفت: الان هم باید تیم صبا را صاحبخانه دانست و نه مستاجر و البته در این زمینه اقداماتی صورت گرفته است که باید با برنامه‌ریزی به سرمنزل مقصود برسیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوال دیگری درباره اینکه آیا فرصت ورزش کردن دارد یا خیر؟ افزود: در شرایط کنونی مثل گذشته فعالیت ورزشی ندارم ولی در گذشته دوندگی می‌کردم و در شرایط فعلی فقط فعالیت کوهنوردی دارم./ 

کلید واژه :

دکتر علی لاریجانی

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی