کد خبر : 3953
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

فارس/ لاریجانی: تأکید بر لزوم تولید محصولات استراتژیک گام مهم رسیدن به اقتصاد مقاومتی

فارس/ لاریجانی: تأکید بر لزوم تولید محصولات استراتژیک گام مهم رسیدن به اقتصاد مقاومتی

رئیس مجلس تأکید کرد که گام مهم در رسیدن به اقتصاد مقاومتی، افزایش تولید محصولات استراتژیک و فعال شدن ظرفیت‌های تولید در کشور است.

به گزارش سرویس سیاسی خبرگزاری فارس به نقل از اداره اخبار مجلس، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی عصر امروز (یکشنبه) در دیدار با اعضای مجمع نمایندگان استان اصفهان، اظهار داشت: برای آنکه کشور به مرز خودکفایی برسد و بسیاری از محرومیت‌ها و مشکلات کشور حل شود، اجرای صحیح و دقیق اصل 44 قانون اساسی یک ضرورت است.

وی افزود: اجرای اصل 44 به این معناست که اقتصاد را مردمی کنیم، نه اینکه از حالت دولتی به نیمه‌دولتی تبدیل شود.

رئیس مجلس همچنین گفت: یکی از راه‌های حل مشکلات اقتصادی، استفاده از ظرفیت‌های تولیدی در کشور و افزایش محصولات استراتژیک و همچنین افزایش ساعات کار کارخانه‌ها و واحد‌های تولیدی به منظور اشتغال‌زایی و افزایش محصولات تولیدی است.

وی برخورداری از تسهیلات بانکی به منظور رفع مشکل مالی صنعتگران و تولید‌کنندگان را یکی دیگر از راه‌های افزایش تولیدات داخل برشمرد.

رئیس مجلس همچنین گفت: با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری، گام مهم در رسیدن به اقتصاد مقاومتی، افزایش تولید محصولات استراتژیک و فعال شدن ظرفیت‌های تولید در کشور است.

لاریجانی درباره مسائل و مشکلات استان اصفهان نیز گفت: این استان با وجود تمام مشکلات، ظرفیت‌های متعددی از نظر کشاورزی، صنعتی، دامداری و توریسم دارد، که باید از این ظرفیت‌ها استفاده کرد.

وی با اشاره به بحث کمبود آب در این استان، یادآور شد: مشکل مهمی که از سوی نمایندگان و مسئولان استان ذکر می‌شود، خشکسالی است که این معضل فقط با تدبیر دولت قابل حل است و به مجلس مربوط نمی‌شود، قانون در این مورد روشن است و فقط نیاز به اجرای صحیح دارد.

رئیس مجلس درباره صندوق فولاد مبارکه و ذوب‌آهن اصفهان به نمایندگان این استان توصیه کرد که کمیته سه نفره‌ای را به منظور پیگیری این موضوعات تشکیل دهند.

گفتنی است، در ابتدای این جلسه نمایندگان مجمع گزارشی از وضعیت استان اصفهان و کمبودهای شهرهای مختلف این استان بالاخص خشکسالی و و کمبود آب، نداشتن جاده‌های مناسب، فقر و محرومیت برخی از شهرهای استان، کمبود بودجه مازاد تملک‌دارایی، رشد بیکاری، آلودگی، عدم تکمیل پالایشگاه اصفهان ارائه دادند.

انتهای پیام/

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی