کد خبر : 3952
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

رئیس مجلس در دیدار با مسئولان شیراون:

حمایت از تولید داخل؛ راه علاج بیکاری و گرانی است

حمایت از تولید داخل؛ راه علاج بیکاری و گرانی است

 دکتر علی لاریجانی امروز (دوشنبه ۲۷ شهریور) در دیدار با امام جمعه، اعضای شورای شهر، جمعی از معتمدان و نماینده مردم شیراون در مجلس با اشاره به وفاق و هماهنگی تمام مسئولان این شهرستان گفت: به طور حتم وفاق مسئولان مسیر توسعه شهرستان و کشور را هموار می‌کند.
دکتر لاریجانی با اشاره به حضور نماینده مردم شیروان به‌عنوان ریاست کمیسیون اجتماعی مجلس افزود: خوشبختانه این کمیسیون در مجلس نهم بسیار فعال است. از طرفی آقای عزیزی توانسته است که با تلاش بسیار اهداف کمیسیون اجتماعی را تاحدودی محقق کند.
وی با بیان اینکه استقبال مردم و به ویژه جوانان از تجمعات دینی خصوصاً نماز جمعه بسیار خوشحال‌کننده است، یادآور شد: هم‌اکنون شهرستان شیروان در این حوزه مسیر درست را طی می‌کند، زیرا پایگاه اصلی هر شهر و کشور مراکز دینی آن است.
رئیس مجلس شورای اسلامی، با اشاره به گرانی‌های اخیر و تلاطمات بازار ارز تصریح کرد: به طور حتم گرانی‌ها ریشه در مسائل خارجی و داخلی دارد، از طرف دیگر شرایط کشور از نظر بیرونی بسیار حساس است، از این‌رو مسئولان باید برای کاهش فشارهای خارجی بر حوزه تولید داخل تمرکز داشته باشند.
لاریجانی با بیان اینکه هم‌اکنون در موضوع گرانی اشکالات داخلی وجود دارد که باید آنها را رفع کرد، گفت: مجلس هم‌اکنون تمرکز خود را بر حل مشکلات داخلی معطوف کرده است.
رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسات مشترک مجلس با دولت در حوزه گرانی و اشتغال یادآور شد: به طور حتم برای حل مشکلات نخست باید بیماری را درست شناخت.
وی ادامه داد: هم‌اکنون مهمترین مسئله کشور باید رونق تولید داخل باشد، از این‌رو اگر این موضوع محقق شود، نقدینگی به سمت بازارهای مطمئن می‌آید و در غیراین‌صورت باید شاهد تلاطمات بازار به‌ویژه بازار ارز باشیم.
لاریجانی با تاکید بر اینکه یکی از اقدامات برای توسعه شهرها جذب و تشویق سرمایه‌گذاران برای سرمایه‌گذاری است، افزود: این افراد می‌توانند در تمام بخش‌ها به‌ویژه صنایع، کشاورزی و دامداری سرمایه‌گذاری کنند که برای جذب آنها نیازمند به فراهم کردن زیرساخت‌ها و ارائه تسهیلات از سوی دولت هستیم.
عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس با تاکید بر اینکه سرمایه‌های آزاد در کشور باید به سمت تولید سوق داده شوند و نه بازارهای دلالی، یادآور شد: تحقق این موضوع در گرو ایجاد زیرساخت‌های لازم از سوی دولت است.
رئیس مجلس با اشاره به تصویب قانون تسهیل فضای کسب و کار در مجلس گفت: به طور حتم راه علاج بیماری گرانی و بیکاری در کشور حمایت از تولید داخل است./
 

کلید واژه :

دکتر علی لاریجانی

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  ایران همیشه پشتیبان فلسطین بوده است/ دشمنان تلاش دارند حماس را گروهی بی‌تأثیر جلوه دهند

  سالانه حداکثر ۲۰ هزار نفر از معافیت های مرتبط با ایثارگران بهره مند می شوند/ تشریح شرایط معافیت

  اظهارات اخیر آمریکایی‌ها برای مشروعیت سازمان ملل نگران‌کننده است/عدم پایبندی آمریکا به توافق‌های بین‌اللملی در شورای امنیت بررسی شود

  راهبرد آمریکا بازی با تروریسم است و نه مبارزه با آن/باید نسبت به حضور آمریکا و ناتو در منطقه خود حساس باشیم

  دکتر لاریجانی:تحریم آمریکا علیه روسیه و ایران خلاف قواعد بین‌المللی است/ماتونیکو:در پایبندی ایران به برجام نباید هیچ شبهه‌ای داشته باشیم

  تاکید بر نتایج مثبت همکاری ایران و روسیه در مبارزه با تروریسم/ نقض مکرر توافق هسته ای از سوی آمریکا

  اظهارات ترامپ به اعتبار آمریکایی ها لطمه می زند/موضوعات را با دقت رصد و مطابق منافع ملت تصمیم می گیریم

  تک روی آمریکا در برجام به ضررشان تمام می شود/ مواضع آمریکا در صحنه بین‌الملل جدی گرفته نمی‌شود

  تشریح دلایل سفر به روسیه/برنامه ریزی برای حضور دردو کنفرانس مسائل امنیتی و بین‌المجالس جهانی

  بازارچه‌های مرزی برای تبادلات تجاری و اقتصادی ایجاد شود

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی