کد خبر : 3949
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

رئیس مجلس در جمع دانش آموزان و کارکنان دبیرستان شهید مطهری:

فرهنگیان موتور محرک پیشرفت کشور هستند

فرهنگیان موتور محرک پیشرفت کشور هستند

دکتر علی لاریجانی در مراسم آغاز سال تحصیلی جدید در دبیرستان شهید مطهری در سخنانی افزود: امیدوارم که سال جدید برای تمامی دانش‌آموزان توام باشکوفایی و همین طور کشف استعدادهای جدید باشد.

رئیس قوه مقننه ادامه داد: آغاز سال تحصیلی جدید همواره فضای خوب و خاطره انگیزی برای دانش آموزان و اولیای آنها دارد.

وی تاکید کرد: ایام سال تحصیلی جدید برای دانش آموزان الهام‌بخش روزهای سال تحصیلی و پژوهش است.

دکتر لاریجانی افزود: یکی ازتفاوت‌های سال تحصیلی امسال با سال‌های تحصیلی دیگر این است که سال تحصیلی جدید امسال با دهه کرامت و همین طور هفته دفاع مقدس مصادف شده است که این هفته یادآور شجاعت و دلارمردی‌های جوانان ما دردوران هشت سال دفاع مقدس است.

رئیس نهاد قانونگذاری کشور تصریح کرد: هفته دفاع مقدس هفته‌ای است‌که در آن جوانان ما با ایثارگری و از خودگذشتگی خود جان و مال خود را فدای اسلام، انقلاب و وطن خویش کردند که این نشان دهنده هدف متعالی دفاع مقدس در میهن اسلامی ماست.

وی خطاب به دانش‌آموزان همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید گفت: با توجه به این که شما امروز سال تحصیلی جدید را آغاز می‌کنید باید بدانید که زیرک‌ترین افراد در دوران تحصیل و همین طور در دیگر مقاطع زندگی کسانی هستند که از استعدادهای خود به خوبی استفاده کند و خودشان را بشناسند.

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: استاد شهید مرتضی مطهری می‌گوید انسان دارای استعدادهای متنوع علمی،اخلاقی، فکری و ذوقی بسیاری است که باید از همه آنها در یک راستا و هم جهت برای پیشرفت خود بهره گیرد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: بسیاری از افراد از این استعدادها به خوبی استفاده نمی‌کنند و یا برخی نیز فقط در یک بعد از استعدادهای‌شان بهرهمند می‌شوند در صورتی که انسان موفق کسی است که به صورت متعالی و متوازن از این استعدادها استفاده کرده و در جهت رشد و تعالی خود و جامعه بهره گیرد.

دکتر لاریجانی افزود: در حال حاضر در حوزه بین‌الملل و نیز امور داخلی کشور نارسایی‌هایی وجود دارد که این نارسایی‌ها نشاندهنده این است که انسان‌ها با مدیران استعدادهای خود را به خوبی نشناخته‌اند و یا عدم تناسب به کارگیری از این استعدادها باعث مشکلاتی در صحنه بین‌الملل و یا داخل کشور شده است.

رئیس قوه مقننه یادآور شد: گاهی اوقات مدیران در داخل کشور اظهاراتی بیان و یا اقداماتی انجام می‌دهند که مطابق شرایط روز جامعه نیست که این مساله نشاندهنده این است که آنها استعدادهای خود را به خوبی نشناخته و یا فقط در یک بعد تا حدودی پرورش یافته است.

لاریجانی بااشاره به اوضاع آشفته در صحنه بین‌الملل گفت: ما همواره شاهدیم که در صحنه بین‌الملل شعارهایی علیه حقوق بشر و مواردی از این دست شنیده می‌شود که این موضوع نیز بیانگر این است که انسانها در زمینه‌های مختلف زندگی و شخصیتی رشد نیافته و به تکامل نرسیده است.

نماینده مردم قم در مجلس افزود: شما دانش آموزان در سنینی قرار داریدکه باید از همه ظرفیت‌ها و استعدادهای خود استفاده کرده و آنها را در جهت دانش آموختن و فهم مسائل کلی کشور به کار گیرید.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: امروز ایران نیازمند انسانهای مسئولیت‌شناس و مسئولیت پذیری است که برای کشور مفید باشد به طوری که اگر امروز شاهد این هستیم که کشور اسلامی‌مان روی پای خودش ایستاده نتیجه تلاش‌ها و مسئولیت‌پذیری‌های جوانان دیروز این مرزو بوم است.

وی ادامه داد: پیشرفت امروز کشور نشانگر این است که جوانانی که در سنین شما بوده‌اند خوب تحصیل کرده‌اند و خوب تهذیب نفس داشته‌اند که امروز تا حدودی می‌توانند مدیریت کشور را در دست بگیرند و شما نیز باید این چنین عمل کنید.

رئیس نهاد قانونگذاری تاکید کرد: کشور ما در مساله هسته‌ای پیشرفت‌های قابل توجهی داشته اما در بعضی موارد معدود کشورهایی هستند که ایراداتی به این موضوع وارد کرده و مانع پیشرفت کشور می‌شود اما جمهوری اسلامی در این مسیر استوار بوده و با اتکا به خداوند متعال و شما جوانان برومند به این مسیر ادامه خواهد داد.

دکتر لاریجانی در پایان سخنانش یادآورشد: مجلس همواره حمایت‌های خود را از آموزش و پرورش و فرهنگیان داشته و در جهت اعتلای آن گام‌های اساسی را برمی‌دارد زیرا فرهنگیان موتور محرک در آینده و پیشرفت کشور هستند./
 

کلید واژه :

دکتر علی لاریجانی

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی