کد خبر : 3945
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

مهر/ لاریجانی: دولت باید با سرعت و دقت در مقابله با گرانی تصمیم بگیرد

مهر/ لاریجانی: دولت باید با سرعت و دقت در مقابله با گرانی تصمیم بگیرد

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نهاد قانونگذاری کشور همواره خواهان ثبات در بازار و همین طور کاهش فشارهای اقتصادی به مردم است، گفت: دولت باید طوری با سرعت و دقیق تصمیم‌گیری کند که به گرانی‌ها دامن زده نشود.

 به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی علی لاریجانی در حاشیه مراسم آغاز سال تحصیلی جدید در دبیرستان شهید مطهری و در جمع خبرنگاران در خصوص تلاش های مجلس برای ثبات بازار ارز اظهار داشت: مباحثی که در مجلس مطرح شد همه تحت این موضوع بود که دولت چه طرح و برنامه‌ای برای کنترل اوضاع و پیشگیری از گرانی‌ها دارد چرا که قوه مجریه مسئول ساماندهی وضع موجود است.
 وی ادامه داد: حساسیت مجلس این است که متناسب با شرایط باید گام‌های دقیقی برداشته شود تا فشار اقتصادی به مردم وارد نشود.
 
رئیس نهاد قانونگذاری کشور، تأکید کرد: مساله گرانی و نوسانات نرخ ارز همواره از نگرانی‌های مجلس و نمایندگان بوده و در جلسات مشترک دولت و مجلس در این خصوص ادامه خواهد یافت.
 
نماینده مردم قم در مجلس تصریح کرد: دولت باید طوری با سرعت و دقیق تصمیم‌گیری کند که به گرانی‌ها دامن زده نشود.
 
لاریجانی در ارزیابی از نظام جدید آموزشی ،گفت: محاسبات اولیه شورای عالی انقلاب فرهنگی این نظام آموزشی را توصیه کرده است ولی ارزیابی از این نظام زود است. این ارزیابی باید پس از چند سال که از اجرای آن گذشت انجام شود.
 
رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: سند تحول آموزش و پرورش سند مهمی است که باید دید این سند چطور از سوی وزارت آموزش و پرورش اجرایی خواهد شد.
 
رئیس قوه مقننه کشور در ادامه به بیان خاطراتی از دوران تحصیلش اشاره و تصریح کرد: بهترین خاطره‌ام در پایان کار ورود به دانشگاه بود به طوریکه در آن زمان کنکوری وجود نداشت و دانشگاه‌ها بر اساس شرط معدل و صلاحیت دانش‌آموزان، دانشجو می‌پذیرفتند که من نیز در شانزده و یا هفده دانشگاه قبول شدم که این موضوع برایم خاطره‌انگیز است.
 
رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان یادآور شد: ایام دفاع مقدس ایامی خاطره‌انگیز برای همه ملت ایران است که با شجاعت از اسلام، انقلاب و وطن دفاع  و بسیاری از دانش آموزان و معلمان جان خود را در راه انقلاب فدا کردند.
 

 

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی