کد خبر : 3941
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

رئیس مجلس در نطق نطق پیش از دستور مجلس:

آمریکا و غرب در آتش خشم مسلمانان گرفتار می‌شوند

آمریکا و غرب در آتش خشم مسلمانان گرفتار می‌شوند

 دکتر علی لاریجانی در نطق پیش از دستور مجلس ضمن تبریک میلاد باسعادت امام رضا (ع) و حضرت معصومه (س) گفت: امیدوارم سال تحصیلی جدید سالی قرین توفیق برای ملت ایران باشد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با یادآوری این که هفته دفاع مقدس یادآور ایثارگری ملت بزرگ ایران است ،این هفته را به ملت سرافراز ایران و خانواده‌های رزمندگان سلحشور تبریک گفت و افزود: درباره دفاع مقدس بحث‌های گوناگون تاکتیکی و استراتژیکی زیادی صورت گرفته است که یکی از نکات مهم آن این است که آمریکا، غرب و رژیم‌های مرتجع منطقه که حامی صدام حسین در جنگ علیه ایران بودند، چه فایده‌ای از آغاز این جنگ داشتند.

وی تصریح کرد: تردیدی نیست که آمریکا و غرب با طراحی هدف به زانو درآوردن انقلاب نوپای اسلامی ،صدام را که انگیزه فرصت‌طلبی داشت، تشویق به تجاوز به ایران کردند و هزینه‌های زیادی را بر ملت ایران تحمیل  کردند که شهدای جنگ تحمیلی، تخریب زیربناها و ناکام ماندن توسعه کشور در آغاز انقلاب از جمله آنها بود.

لاریجانی یادآور شد: اما این جنگ علاوه بر تجربه ارزشمندی که برای دفاع از انقلاب و کشور برای ملت ایران داشت ،عجین شدن تفکر جهادی و شهادت با فرهنگ ملت ایران صلابتی به آنان بخشید که عامل بصیرت و سرافرازی ملت ایران شد و همچنین با تحریم‌های گسترده، فرصت استقلال بر قله اقتصادی کشور را برای آنان فراهم کرد به طوری که ایران را به یکی از قدرت‌های بزرگ و مهم منطقه تبدیل کرد.

وی گفت: بارها از صاحبنظران غربی شنیده‌ایم که در جنگ علیه ایران اقدام بزرگ استراتژیکی را مرتکب شدند که این اشتباه ریشه در عدم شناخت منطقه در روحیه گستاخانه و استعماری آنان دارد که همین ماجرا در جریان اشغال عراق و افغانستان و تجاوز به لبنان، غزه تکرار شد که این ماجراجویی‌ها نشانه محاسبات غلط و شناخت ناقص و هوسرانی در سلطه‌گری آنان است.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اینک غرب در آستانه تجربه دیگری قرار دارد و آن انقلاب‌های اخیر منطقه است که متاسفانه به جای پذیرش نظام‌های مردم‌سالار  در میان مسلمانان اقدامات خود را بر مبنای تحقیر و سلطه‌گری بنا کرده که ساختن فیلم موهن درباره رسول‌الله (ص) و چاپ کاریکاتور در روزنامه فرانسوی نمود دیگری از اشتباه جدید آنان است.

لاریجانی یادآور شد: ساحت پیامبر (ص) در عالم آنقدر متعالی است که با این گونه رفتارهای حقیرانه کوچک نمی‌شود و این مساله سبکسری فرهنگ غرب را نشان می‌دهد که پشت سنگر آزادی بیان بزرگترین توهین را به آزادی تفکر کردند و لجاجت در اقدام غیرانسانی توهین به رسول الله (ص) نه تنها اقتدار و قدرت منطق را نشان نمی‌دهد ،بلکه به لات‌بازی در ساحت سیاست بین‌المللی اشبح است و نمونه‌های دیگری از سیاست‌های غلط آمریکا و غرب در برابر مسلمانان را یادآور می‌شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مجلس مجددا به برخی از کشورهای غربی و آمریکا هشدار می‌دهد که تا دیر نشده رفتارهای سخیفانه خود را اصلاح کنند و با کشتار مسلمانان و تظاهرات ،حجم دشمنی آنان را نسبت به خود افزایش ندهند که در آتش خشم مقدس مسلمانان گرفتارتر خواهند شد./
 

کلید واژه :

دکتر علی لاریجانی

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  ایران به کشوری مستقل، آزاد و تاثیرگذار تبدیل شده است/دشمنان غرش می کنند اما جرأت تعدی ندارند/فساد موجود سیستماتیک نیست 

  سفر رئیس مجلس به اسلام‌آباد؛ از واکاوی مبارزه با تروریسم تا اعلام آمادگی تهران برای برگزاری دومین نشست

  تشریح دو مدل مبارزه با تروریسم در منطقه/ از تجربه مثلث ایران و ترکیه و روسیه در سوریه تا خروجی برنامه ناتو در افغانستان

  کشورهای منطقه به دنبال روش های نوین برای مبارزه با تروریسم هستند

  امکان برداشت دو میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای مدیریت پسماند وجود ندارد

  افزایش ۷۰ درصدی حقوق نمایندگان مجلس صددرصد کذب است/نمایندگان اجازه تعدی به حقوق مردم را نمی دهند

  ضرورت لغو روابط سیاسی و اقتصادی کشورهای عضو با رژیم صهیونیستی تا زمان تعلیق تصمیم آمریکا درباره مساله قدس

  آمریکایی ها به کلاهبرداری خود در منطقه افتخار می‌کنند/ کشورهای اسلامی در مقابل لفاظی های آمریکا مقاومت کنند

  جمهوری اسلامی از مقاومت حمایت نظامی کرده و خواهد کرد اما در یمن دخالتی نداشته است

  آمریکا بستر مطالبه طبیعی در کشورهای اسلامی را به آشفته بازار سیاسی تبدیل کرد

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی